گروه: بلیط
تاریخ: ۱۴:۰۰ :: ۱۳۹۷/۱۲/۲۹

چطوری باید به خودم استراحت بدم؟ مسافرت کردن یکی از بهترین کارهایی هست که برای خودمان انجام میدهیم ، یعنی استراحت کردن ، چون اگر به خودمون نرسیم چطوری میتونیم با یه جسم شاد و رفرش به روتین زندگیمون برسیم؟ این مقاله به شما کمک میکنه که انتخاب سفری داشته باشی مختص خودت با هر […]

چطوری باید به خودم استراحت بدم؟

مسافرت کردن یکی از بهترین کارهایی هست که برای خودمان انجام میدهیم ، یعنی استراحت کردن ، چون اگر به خودمون نرسیم چطوری میتونیم با یه جسم شاد و رفرش به روتین زندگیمون برسیم؟

این مقاله به شما کمک میکنه که انتخاب سفری داشته باشی مختص خودت با هر طیف و سلیقه ، پس با ما باش

ذوق و شوق سیاحت معنوی مشهد

مسافر مشهد که باشی ذوق وشوق زیارت داشته باشی خیلی زود راهی می شوی.مهم نیست چطور و چقدر سخت و آسان خودت را به مشهد برسانی ، وقتی هم رسیدی با اینکه خسته ای شوق زیارت  تو را رسیده نرسیده به حرم می کشاندت.می نشینی در گوشه ای و عقده دلت را می گشایی.

آنجا پر است از زمزمه مردمی که با تور مشهد از تهران یا سایر شهرها هر کدام سفره دلشان را برای او باز کرده اند. دلی سبک می کنی و به محل اقامتت باز می گردی و گرد سفر از تن می زدائی و کمی می آسائی و بازهم رهسپار حرم می شوی  . به حرم که رسیدی اینبار بازهم حرف ناگفته داری و کمی دعا و نماز می خوانی و اینبار که بازگردی در مسیر چیزهای جدیدی می بینی . برایفردا که به حرم بروی برنامه های دیگری هم داری . حالا که دلت سبک شده و احساس شادی و شعف داری دلت می خواهد کمی گردشکنی اطراف حرم وکمی خریدکنی و شاید یک غذای خوب بتواند حالترا از این هم بهتر کند . بسته به این که چقدر در مشهد می مانی برنامه هایت را باید گسترش دهی  . شاید اگر بدانی مشهد چقدر اماکن دیدنی و تفریحی و زیارتی دیگر دارد روزهای سفرت را بیشترنیز درنظر بگیری . اگر ندانی دوروز هم برای مشهد کافی است ولی اگر روزهای سفرت را برای دیدن سایر اماکن می خواهی تنظیم کنی برای دیدنیهای مشهد حداقل ۳۰ روز باید در سفر باشی.

من هر سال سعی می کنم به چند جای خاص مشهد سری بزنم . بعضی نقاط را هر بار می روم و برخی نقاط را یک بار رفته ام و دلم می خواد بازم برم ولی تعدد اماکن باعث می شود  من نیز کمتر به نقاط تکراری بروم .قبل از آنکه اینطور به مشهد بروم جز حرم جای دیگری نمی رفتم اما وقتی رفتم دیدم دیدنیهای مشهد بسیار بیشتراست و نه تنها با زیارت منافاتی ندارد بلکه حال خوش زیارتم رانیزامتداد داده ومن هر سال با اشتیاق بیشتری به مشهد باز میگردم . خانواده های بسیاری را می بینم که با من همراه هستند در این دیدار اماکن تفریحی که بسیار مذهبی و روحانی هم هستندووقتی از ایشان می پرسی چرا مثلاً به پارک آبی آمدید می گویند اینطوری بچه هایم همیشه مشهد رادوست خواهند داشت . حس می کنم کودک درون من هم اکنون مشهد را بیشتر دوست دارد. همسفر ما باشید با تور مشهد فارا گشت کوروش کبیر با بهترین امکانات نسبت به بودجه شما.

هوای خوب و طبیعت و تاریخ تبریز

مسافران تبریز چند دسته اند  ، مسافران شهر گرد – طبیعت گرد – محققین وتاریخ گردان – توریست ها و ایرانگردان  – مسافران تعطیلات و برای همه این مسافران تور تبریز مقصد مناسبی است و همه می توانند از این شهر لذت کامل را ببرند . برای طبیعت گردان و کوهنوردان انتخاب مقصدکمی سخت است زیرا قبل از این که به تبریز بروند کلی مناطق ایران را گشته اند و بسختی راضی می شوند . اما تبریز با جلوهای متناقض و عجیبش حتی سخت پسند ترین مسافران را نیز مبهوت خود می دارد .برای یک طبیعت گرد اگر بگویی درشهری که درمیان کوهستان بوده وهمیشه هوای خنکی دارد و دریاچه دارد و جنگل و رودهای فراوان و کشتزارهای سرسبز و دشتهای پر طراوت و سبز ، کویری آرمیده است او را ترغیب کرده اید تا با چشم خود ببیند . کوههای سهند وکمی دورترسبلان است که سالانه می تواند هزاران کوهنورد را به سمت خود بکشد از مقاصد زیبای کوهنوردی ایران است.

 بی شک سلطان  کوه های ایران همان سبلان است که با طراوت و سرسبزی بینظیر خود از زائران خود دلبری می کند . برای هرکوهنوردی افتخاری است دیدار قله سهند و سبلان . یکی دیگر از مناطق دست نخورده و بکر شهر تبریز جنگل ارسباران میباشد جنگل زیبا و سرسبزی که در دل خود انواع و اقسام گونه های گیاهی و جانوری را جای داده است،قراچه داغ، آرازبار،ارسبار و قره داغ از نامهای دیگر این جنگل سرسبز می باشند.این جنگل یکی از مکان های گردشگری پر طرفدار تبریز است چراکه با وجود چشم اندازهای دلنشین ، طبیعت زیبا و وجود اماکن و ابنیه تاریخی گردشگران بیشماری را به خود جذب کرده است.قلعه پشتو،دژ قهقهه،قلعه بابک،بازار،قلعه جوشین و بقعه شیخ شهاب الدین از جمله آثار تاریخی هستند که در این منطقه می توان به آن ها اشاره کرد. با وجود اینکه تبریز جزو یکی است مناطق سرسبز و طبیعی بکر میباشد اما عجیب ترین چیزی که باید بدانید این است که یکی از زیباترین کویرهای ایران به اسم قوم تپه در تبریز واقع است و با دیگر مناطق تبریز از لحاظ بافتی تفاوت بسیاری دارد،به دلیل گرد و غبار و وزش بادهای منطقه و تجمع خاک ها این منطقه ظاهر دیگری پیدا کرده است و به صورت تپه های شنی به چشم می خورد،یکی از جاذبه های گردشگری تبریز کویر قوم تپه است . برای طبیعت گردی تبریز سه سفر است با یک بلیط .

این مطلبو از دست ندید!  سفر‌های متوالی مسئولان سازمان لیگ برای تامین امنیت بازی‌ها

نصف جهان و اصفهان

در میانه ی فلات ایران شهری قرار دارد که با دیدنی ها و زیبایی هایش بسیاری را از اقصی نقاط جهان به سوی خود می کشاند. گردشگران بسیاری با تور اصفهان راهی این دیار می شوند تا به گوشه گوشه اش سر بزنند و غرق در تماشای سازه های چشم نوازش شوند .بناهایی که شاید تاریخ را همچون رازی سر به مهر تا ابد در سینه ی خود حفظ نمایند و یا با نشانه هایی ما را به کشف واقعیت راهنمایی کنند.این یادگاری های تاریخی در هر نقطه ای از شهر قد برافراشته و با تمام بی مهری های روزگار استوار مانده اند تا با شکوه و عظمت خودشان حیرت رهگذران را بر انگیزند.شکوهی مثال زدنی که با هنر توامان شده است و عظمت و ظریف کاری را هنرمندانه باهم تلفیق نموده اند.

اوج این هنر را شاید بتوان در میدان نقش جهان به وضوح و در یک کادر زیبا دید .یک قاب زیبا از هنر و مهندسی و تاریخ و قدرت و عظمت . به ندرت در جهان چنین قابی را می توان در یک جا جمع کرد و با یک عکس همه را باهم داشت . این است که بسیاری از گردشگران را با دوربین عازم دیدار این زیبائی می کند. چنین قابی را فقط در هنر خداوند درخلق طبیعت بکربرخی نقاط می توان مشاهده کرد وکمتر ساخته دست بشر از این عظمت وظرافت توامان با هم برخوردار است

برای بیان دیدنیهای اصفهان بسیاری گفته اند و میگویند ولی هر کس به فراخور حال و توان و دانشخود سخن می گوید ، اما برخیچیزها لغات مناسبی برای بیان ندارند و یک حس است که از درون انسان می گذرد به اصفهان بروید و خودتان این حس را تجربه کنید و برای بیان آن تلاش نکنید زیرا وقتی در غالب لغات می گنجند معنی و مفهوم خود را از دست می دهند . و سفر یعنی همین ! دیدن و حس کردن چیزهائی که بیان آن ممکن نیست وگرنه کسی می گفت و بقیه به آن لذت می رسیدند و تمام . برای بعضی سفرها جای درنگ نیست ، چه اصفهان را دوست داشته باشید و چه نه باید اصفهان را ببینید وگرنه دائم به آن خواهید اندیشید و غبطه خواهید خورد .حال که این مطلب را می خوانی یعنی به آن می اندیشی پس وقت سفر است . با کارشناسان سفر اصفهان ما در فاراگشت کوروش کبیر تماس بگیرو برنامه تور داخلی رو بچین و چمدانهایت را ببند و دوربینت را شارژ کن که کلی کار جذاب و فوق العاده منتظر شماست.