گروه: تور
تاریخ: ۱۲:۱۸ :: ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
چشمه اعلا منطقه ییلاقی در دماوند+تصاویر

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار خبرگزاری میزان، چشمه اعلا در فاصلهٔ حدود هفتاد کیلومتری شمال شرقی تهران است و یا در فاصلهٔ چهار کیلومتری شمال شهر دماوند واقع شده‌است. آب چشمه اعلا، از باران و برف سالیانه که به خاک نفوذ می‌کنند، می‌جوشد. برف‌های روی قلهٔ دماوند مسیری بسیار طولانی را از میان […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار خبرگزاری میزان، چشمه اعلا در فاصلهٔ حدود هفتاد کیلومتری شمال شرقی تهران است و یا در فاصلهٔ چهار کیلومتری شمال شهر دماوند واقع شده‌است.

چشمه اعلا منطقه ییلاقی در استان تهران+تصاویر

آب چشمه اعلا، از باران و برف سالیانه که به خاک نفوذ می‌کنند، می‌جوشد. برف‌های روی قلهٔ دماوند مسیری بسیار طولانی را از میان لایه‌های مختلف در داخل کوه طی می‌کنند تا به مخزنی در دل کوه برسند. چشمه اعلا دماوند تاکنون از آسیب موجودات زنده در امان مانده‌است.

چشمه اعلا با دو مظهر مشخص در شمال شهر دماوند و جنوب ارتفاعات دماوند واقع است.

چشمه اعلا منطقه ییلاقی در استان تهران+تصاویر

منطقه گردشگری چشمه اعلا از تفرجگاه‌های حاشیهٔ پایتخت است و در فاصله حدود ۴۵ کیلومتری شرق تهران و در ۴ کیلومتری شهر دماوند قرار دارد. منطقه‌ٔ ییلاقی چشمه اعلا با آب و هوای دلپذیر و خنک در ایام فراغت و تابستان پذیرای هزاران گردشگر است.

چشمه اعلا منطقه ییلاقی در استان تهران+تصاویر

روستای چشمه اعلا جزو دهستان حومهٔ بخش مرکزی شهرستان دماوند است و راه فرعی ماشین رو به دماوند دارد. آب و هوای چشمه اعلا کوهستانی و سردسیر است.

محصولات اصلی چشمه اعلا شامل، قیسی. گیلاس .زردآلو . سیب . گردو. آلبالو. و عسل است.

 چشمه اعلا منطقه ییلاقی در استان تهران+تصاویر