گروه: زنان
تاریخ: ۱۸:۵۱ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
چرا سرمایی هستیم؟/ دلیل یخ بودن دست و پا

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه محیط مجازی خبرگزاری میزان، اگر شما همیشه احساس لرز دارید یا دستها و پاهای شما مثل بلوک های یخ احساس می گردد، از انجایی که اشخاص دیگری در نزدیکی شما اظهار می کنند که درجه حرارت گرما را احساس می کنند، وقت آن هست که سبب […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه محیط مجازی خبرگزاری میزان، اگر شما همیشه احساس لرز دارید یا دستها و پاهای شما مثل بلوک های یخ احساس می گردد، از انجایی که اشخاص دیگری در نزدیکی شما اظهار می کنند که درجه حرارت گرما را احساس می کنند، وقت آن هست که سبب این سردی ارزیابی گردد. شایع هست که خانم ها احساس سرما را زیادتر گزارش می کنند، که این احساس متاثر از فیزیولوژی و علاوه بر این حساسیت زیادتر به شرایطی هست که توان دارد موجب سردرد گردد. این فهرست دلایل افت دمای درونی بدن شما را توان دارد به شما عرضه دهد و در دستیابی به دلیل این امر به طور فزاینده ای مساعدت کند.

 

 

 

شما خیلی لاغر هستید:

 

وزن کم بدن بعنوان BMI شناور در حدود ۱۸٫۵ موقعی که شما کم وزن هستید، با کم بودن چربی بدن قدرت از بین بردن دمای سرد بدن خود را ندارید. کاهش میزان استفاده غذا موجب ترمز گرفتن سوزاندن کالری در متابولیسم بدن می گردد، در دستاورد حرارت بدن به اندازه قدر کفایت ایجاد نمی توان.

 

 چرا سرمایی هستیم؟/ دلیل یخ بودن دست و پا

 

 تیروئید:

 

  عدم تحمل سرما توان دارد به فهرستی طولانی از مسائل بهداشتی که بر روی غدد پروانه ای گردن هست مرتبط باشد. دکتر فیلیپس می گوید: “” ” بدون سطح شایسته این هورمون، سوخت و ساز بدن شما متوقف می گردد و مانع از تولید قدر کفایت انرژی و گردش موتور بدن می گردد.

 

 

 

کمبود آهن:

 

به همین سبب هست که آهن یکی از مواد معدنی اصلی هست که به گلبول های قرمز شما مساعدت می کند تا اکسیژن را در همه جای بدن شما حمل کند، به طوری که گرما و سایر مواد مغذی به هر سلول در سامانه بدن شما  برسد. آ آهن بدن زیاد ارزشمند هست، چون کم بودن آن توان دارد منتج به کم کاری تیروئید گردد که موجب می گردد که شما احساس سرمای زیادتری دارا باشید.

 

 

 

شما گردش خون ضعیفی دارید:

 

اگر دست ها و پاهای شما مثل یخ باشد، ولی دیگران بدن راحت و داغ باشند، محتمل هست یک مشکل گردش خون ایجاد شده باشد و روند خونی که  به اندام شما جابه جا می گردد به مطلوبی انجام نشود. یکی دیگر از احتمالات، وضعی هست که به اسم بیماری رینود که رگ های خونی در دست ها و پاها تا هنگامی که بدن سرد می گردد و به طور موقت باریک گردند.

 

 

 

شما خواب قدر کفایت ندارید:

 

محققان کاهش ۲۰ درجه ای بدن را در ۲۰ جوان محروم از خواب ثابت نموده اند. موقعی که شما از یک شب چراغ خاموش خسته می شوید، متابولیسم بدن شما با سرعت زیادتری کار می کند که موجب کاهش روند گرما می گردد.

 

کم آبی و خشک شدن بدن:

 

60 60 درصد بدن بزرگسالان آب هست. آ آب به تنظیم دمای بدن مساعدت می کند. اگر شما به اندازه قدر کفایت هیدراته شوید، آب گرما را تسخیر کرده و آن را به آرامی آزاد می کند و دمای بدن را در یک منطقه راحت نگه می دارد. با آب کمتر، بدن به دمای گردیدید حساس می گردد. آ

 

 

 

شما ویتامینB12 را به اندازه قدر کفایت استفاده نمی کنید:

 

بدن احتیاج به ویتامین B12 دارد تا گلبول های قرمز خون را حمل کند و اکسیژن را از طریق  این سامانه حمل کنند. کم بودن B12 یا کم بودن گلبول قرمز منتج به سردی مزمن می گردد.

 

 

 

شما یک خانم هستید:

 

به نظر می آید که حس سردی  واقعا مرتبط به جنسیت هست. به صورت کلی، خانم ها در محافظت گرما نسبت به مردان خوب تر هستند؛ دلیل این امر این هست: که هرچند خانم ها دارای دمای هسته ای، بدن می باشند و دمای بدنشان کمی بالاتر از مردان هست ولی، دستان آنان به طور متوسط ​​۲٫۸

 

 

 

دیابت دارید:

 

 

باید توده عضلانی بدن خود را افزایش دهید:

 

   عضله مساعدت می کند تا دمای بدن  با تولید حرارت افزایش یابد و سرما احساس نشود.

منبع: الو دکتر