تاریخ: ۲۱:۳۰ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۳
چرا برخی ها زیادتر احساس سرما می کنند؟

 به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  دمای طبیعی بدن اشخاص متفاوت هست. دمای بدن بعضی اشخاص به طور طبیعی بالا و بعضی اشخاص پایین هست.    به طور کلی احساس سرما در خانم ها از مردان زیادتر هست. علاوه بر […]

 چرا بعضی‌ها زیادتر احساس سرما می کنند؟به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  به گزارش راهنمای سفر من به نقل از  دمای طبیعی بدن اشخاص متفاوت هست. دمای بدن بعضی اشخاص به طور طبیعی بالا و بعضی اشخاص پایین هست.

   به طور کلی احساس سرما در خانم ها از مردان زیادتر هست. علاوه بر این اشخاص مسن نسبت به جوان ترها زیادتر احساس سرما می کنند، چون اشخاص مسن دمای بدن پایین تری دارند، ولی در این زمینه مورد ها دیگری نیز وجود دارد که ضروری هست در نظر گرفت.

  با جریان پیدا نکردن خون در کل بدن، اندام ها بخصوص دست و پا سردتر می شود.

   در بعضی مورد ها دلیل احساس سرما، نازک شدن لایه چربی زیر پوست هست که حرارت بدن را ذخیره می کند.

   بیماری های نهفته مثل اختلالات تیروئید (که در تنظیم دمای بدن اختلال احداث می کند)، فشار خون بالا و یا حتی دیابت نیز احساس سرما احداث می کند.

   گروه دیگری که همواره احساس سرما می کنند، خانم ها می باشند. جذاب هست بدانید، دستاورد های ارزیابی ها نشان می دهد، دمای بدن خانم ها نسبت به مردان بالاتر هست، ولی دست و پای آنان سردتر از مردان هست.

  ولی دلیل این امر چیست؟
کوتاه بودن دست و پا موجب می شود خون رسانی در بدن جریان تند تری برخوردار باشد، از این رو گرمای بدن محافظت می شود

ولی دلیل این امر چیست؟کوتاه بودن دست و پا موجب می شود خون رسانی در بدن جریان تند تری برخوردار باشد، از این رو گرمای بدن محافظت می شود به نظر می رسد بدن خانم ها برای داغ تر نگه برخوردار بودن اعضای حیاتی ضروری هست سخت تر کار کند.

 

   برخی قادرند سرما را خیلی مطلوب تحمل کنند.

   کوتاه بودن دست و پا موجب می شود خون رسانی در بدن جریان تند تری برخوردار باشد، از این رو گرمای بدن محافظت می شود.

 

7 دلیل احساس سرمای بیشتر

از جمله عواملی که موجب می شود یک فرد زیادتر از دیگران احساس سرما کند عبارتند از:

۱- ۱- کم کاری تیروئید: غده تیروئید جریان سوخت و ساز بدن را کنترل می کند و در صورت کم کاری تیروئید، فرد زیادتر زمان ها احساس سرما می کند.

۲- کم بودن آهن نیز علت احساس سرما می شود. این تست مساعدت می کند تا دکتر بفهمد بدن شما چه قدر آهن ذخیره دارد.  

3-   3- کم بودن خواب: با کم بودن خواب، سامانه عصبی که در تنظیم دما به بدن مساعدت می کند، مبتلا مشکل می شود و در دستاورد احساس سرما می کنید. 

4-   4- گردش ضعیف خون: اگر مبتلا درد دست خواهید بود، یا در دستتان احساس مور مور می کنید، محتمل هست به بیماری نشانگان «رینود» مبتلا شده باشید.
لاغری اکثر از حد و نداشتن چربی قدر کفایت، فرد را به احساس سرما مستعد می کند. به طور مستمر اهتمام کنید وزن سالم و طبیعی خود را محافظت کنید

۵- علاوه بر احساس سرما، سندروم روده تحریک پذیر و سینوزیت نیز علامت دیگر این عفونت قارچی هست.  

6-  

7-   7- اکثر از حد ضعیف شده اید: لاغری اکثر از حد و نداشتن چربی قدر کفایت، فرد را به احساس سرما مستعد می کند.

 

منبع: تبیان