چتر بی توجهی مسئولان بر روی جاذبه های گردشگری سیروان

0
اشتراک

چتر بی توجهی مسئولان بر روی جاذبه های گردشگری سیروان

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل سیروان نوین، شهرستان سیروان یکی از شهرستان های مهم و تاریخی استان ایلام است که به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری نظیر شهر تاریخی سیروان، قبرستان آهنگران، تنگه سازبن، تنگه شمشه، منطقه سرسبز و خوش آب و هوای عرب رودبار، تنگه برنجان، طبیعت سرسبز و زیبایش، تپه های تاریخی همچون تله شیروان، اماکن مذهبی و .. که همه آنها می تواند به صنعت توریسم در منطقه تبدیل شود.

این شهرستان با وجود مناطق بکر گردشگری و برخورداری از طبیعت زیبا و چشم نواز در فصل‌های مختلف سال، چشم هر علاقمند و گردشگری را خیره می‌کند که می‌توان با مدیریتی صحیح و اصولی و با استفاده از روش‌های میانبر ظرفیت‌های بالقوه شهرستان را به بالفعل تبدیل کرد و سود سرشار گردشگری طبیعت را نصیب شهرستان کرد.

بی توجهی مسئولان به مناطق گردشگری سیروان

زیرساخت‌هایی مانند راه، آب، برق و دارا بودن فرهنگ حضور گردشگر از شرایطی است که می‌تواند در توسعه بخش گردشگری موثر باشد.

هنوز بسیاری از راه‌های دسترسی به مناطق گردشگری شهرستان مناسب نیست و رسیدگی و توجه به این بخش می‌تواند گردشگری شهرستان را متحول کند.

در سال‌هایی که توسعه گردشگری با سرعت هر چه تمام‌تر در سایر شهرستانها و استان های کشور صورت می‌گیرد، پذیرایی از گردشگران با امکانات و خدمات ۲۰سال گذشته در شان این شهرستان نیست.

از طرفی شهرستان سیروانﻋﻠﯽ ﺭﻏﻢ ﺟﺎﺫﺑﻪ ﻫﺎ ﻭ ﭘﺘﺎﻧﺴﯿﻞ ﻫﺎﯼ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﯼ ﻣﺘﺎﺳﻔﺎﻧﻪﺍﺯ ﭼﺸﻢ ﻣﺴﺌﻮﻻﻥ ﻣﯿﺮﺍﺙ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ ﻭ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﯼ ﺍﺳﺘﺎﻥ ﻣﺤﺮﻭﻡ ﻭ ﻣﻈﻠﻮﻡ ﻭﺍﻗﻊ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﻭﺣﺘﯽ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺍﻣﺎﮐﻦ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﯼ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﯾﮏ ﺗﺎﺑﻠﻮ ﮐﻮﭼﮏ ﮐﻪ ﮔﻮﯾﺎﯼ ﻫﻮﯾﺖﺍﻣﺎﮐﻦ ﺗﻔﺮﯾﺤﯽ ﻭ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﯼ ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﻭﺟﻮﺩ ﻧﺪﺍﺭﺩ .

عدم توجه به حضور سرمایه گذاران در بخش‌های توریستی و گردشگری باید روزهای آخر خود را در شهرستان طی کند و باورهای دست و پاگیر در این زمینه باید جای خود را به آگاهی و شعور توسعه توریستی دهد.

اندک بودن امکانلات در سیروان با وجود حضور گردشگران در این بخش یک نقص برای شهرستان به شمار می‌رود چرا که به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها و عدم حمایت دستگاه‌های اجرایی ، ورود گردشگران تاکنون تاثیری در اقتصاد سیروان نداشته است و کمبود امکانات در آینده نزدیک سبب فرار گردشگران از این منطقه می‌شود.

در بخش دستگاه‌های اجرایی، شهرداری هنوز بلوغ لازم در این بخش را نیافته و در پی استفاده و درآمدزایی از امکانات و مواهب موجود در مناطق خود را ندارد.

وجود هر مسافر و گردشگر باید برای متولیان شهرستانی و استانی یک غنیمت و فرصت درآمدزایی تلقی شده و راه‌های جذب این درآمد در شهرستان باید نهادینه شده و به صورت خلاقانه و ابتکاری به کار گرفته شود.

ضرورت احداث زیر ساخت ها در سیروان برای جذب گردشگر

بی گمان شهرستان سیروان دارای گنجینه ای از مناطق تاریخی و بکر طبیعی است که می توان از ظرفیت خاص جاذبه های گردشگری آنان برای جذب توریسم در صورت حمایت مسئولان شهرستانی و استانی استفاده کرد و به دنبال آن شاهد رونق این صنعت در منطقه بود.

هر چند بایستی بر این نکته تاکید کرد که بدون زیر ساختاهای توسعه گردشگری در روستاها و مناطق با پتانسیل جذب گرشگر نمی توان شاهد رونق این صنعت بود که نیاز است برای فراهم کردن این بخش از ملزومات توسعه گردشگری در شهرستان سیروان همه مسئولان برای هموار کردن راه تلاش مضاعف را از خود نشان دهند.

تأمین اقامتگاه، ایجاد زیر ساخت ها، احداث سرویس های بهداشتی و مکان های برای استراحت از مواردی هستند که می توان  با ایجاد آنان در مناطقی که ظرفیت گردشگری دارند  شاهد توسعه این صنعت قرن بیست و یکمی در شهرستان سیروان بود.

بر کسی پوشیده نیست که رونق گردشگری در سیروان باعث ایجاد ده ها فرصت شغلی و به دنبال آن رفع بی کاری می شود و همچنین می‌تواند از حداقل ظرفیت های مناطق گردشگری برای مردم منطقه در آمدزایی ایجاد کند.

حال با توجه به وجود ده ها مکان گردشگری در این شهرستان می توان با فعال کردن صنعت جذب گردشگر در سیروان، علاوه بر آنکه برای شهرستان ایجاد درامد زایی کرد می توان  تاریخ و فرهنگ این شهرستان را نیز به مردم اقصی نقاط کشور شناساند.

اما متاسفانه با وجود ظرفیتهای بالقوه یاد شده این صنعت در سال اقدام و عمل مورد بی توجهی و غفلت واقع  شده و به پوشه بایگانی تبدیل شده است که باید گفت آیا برخورد شعاری با بسترهای اشتغالزایی و توسعه شهرستان  محروم مانند  "سیروان" چاره کار است یا تنها بر عمق بیکاری و افزایش آن دامن می زند.

 

انتهای پیام /

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.