گروه: بلیط
تاریخ: ۸:۳۹ :: ۱۳۹۷/۰۵/۱۹

خبرگزاری ایسنا: «ایرلاین‌های خارجی همزمان با اجرای بسته جدید ارزی و خارج شدن شرکت‌های هواپیمایی از شمول دریافت ارز دولتی در ایران، سیستم‌های فروش خود را بسته‌اند و امکان خرید کامل بلیت وجود ندارد؛ مگر آن‌که مستقیم به دفتر آن ایرلاین مراجعه و هزینه با کردیت کارت و ارزی پرداخت گردد.» »حرمت‌الله رفیعی ـ رییس […]

خبرگزاری ایسنا: «ایرلاین‌های خارجی همزمان با اجرای بسته جدید ارزی و خارج شدن شرکت‌های هواپیمایی از شمول دریافت ارز دولتی در ایران، سیستم‌های فروش خود را بسته‌اند و امکان خرید کامل بلیت وجود ندارد؛ مگر آن‌که مستقیم به دفتر آن ایرلاین مراجعه و هزینه با کردیت کارت و ارزی پرداخت گردد.»

»حرمت‌الله رفیعی ـ رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران ـ این اقدام شرکت‌های هواپیمایی خارجی را تخلف محض دانست گفت: ایرلاین بیگانه اصلا حق ندارد سامانه فروش بلیت خود را مسدود کند، فروش مستقیم داشته باشد و از مشتری ارز دریافت کند.

در حقیقت ایرلاین‌های خارجی از نبود پشتیبانی در این صنعت سوء استفاده می‌کنند.

وی درباره‌ی این‌که اگر ایرلاین‌های خارجی سامانه فروش خود را مسدود کرده‌اند، پس چه طور بلیت‌ها بهمراه نرخ‌های جدید روی این سیستم‌ها ارائه شده هست؟ گفت: سامانه فروش، بلیت را نشان می‌دهد، امکان رزرو هم وجود دارد، اما نمی‌توان خرید را کامل انجام داد و پرداختی داشت.

وقتی با دفتر شرکت هواپیمایی پرواز موردنظر ارتباط بگیرید از شما می‌خواهند که به دفتر نمایندگی خودشان مراجعه و پرداخت را ارزی انجام دهید، این تخلف هست.

این مطلبو از دست ندید!  توضیح درباره اجرای تئاتر‌های لاکچری و احتمال ورود سرمایه مشکوک به هنر نمایش/ باندبازی به سالن‌های تئاتر رسید؟/ تشریح چارچوب قانونی نظارت بر محتوای آثار نمایشی

رفیعی دنبال کرد: چنانچه این مشکل در ایرلاین‌های خارجی حل نشود ما نیز از آژانس‌های پرفروش می‌خواهیم که از فروش بلیت‌های این شرکت‌ها اجتناب کنند.

او در مورد برخورد سازمان هواپیمایی با این اقدام شرکت‌های هواپیمایی خارجی، گفت: سازمان هواپیمایی می‌تواند به این شرکت‌ها مجوز دهد، اما نمی‌تواند در رویه‌ی آن‌ها دخالتی داشته باشد.

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی در ادامه با اشاره به افزایش قیمت بلیت در مسیرهای خارجی همزمان با اجرای بسته جدید ارزی، گفت: شرکت‌های هواپیمایی تا روز چهارشنبه ۱۷ مردادماه، بلیت‌ها را با ارز ۴۴۰۰ تومان می‌فروختند، اما وقتی از دریافت ارز دولتی محروم شدند، قیمت ۸۸۰۰ تومان را برای بلیت‌ها معین نمودند که قیمت‌ها را تا بیشتر از دو برابر زیاد کرد.

رفیعی علاوه بر این در مورد این که پیش‌تر اعلام کرده بود سفرهار خارجی با اجرای بسته‌های جدید ارزی، ارزان‌تر خواهد شد، اما با این رویه‌ی شرکت‌های هواپیمایی به نظر باید انتظار شرایط دیگری را داشت؟ گفت: منطقا سفر خارجی باید ارزان گردد.