گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۵:۰۵ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
چالش آمریکایی‌ها در عراق برای آسمان ایران/فلایت چک دوم در راه ایران

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، رحمت‌الله مه‌آبادی در آیین افتتاح ۵۲۰۰ کیلومتر راه هوایی جدید در آسمان کشور، گفت: امروز یکی از بزرگترین رویدادهای حمل‌ونقل هوایی اتفاق افتاد که صنعت ناوبری ایران را متحول می‌کند. وی با بیان این‌که فاز اول طرح مدیریت آسمان ایران‌شهر با هدف رقابتی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار راهنمای سفر من، رحمت‌الله مه‌آبادی در آیین افتتاح ۵۲۰۰ کیلومتر راه هوایی جدید در آسمان کشور، گفت: امروز یکی از بزرگترین رویدادهای حمل‌ونقل هوایی اتفاق افتاد که صنعت ناوبری ایران را متحول می‌کند.

وی با بیان این‌که فاز اول طرح مدیریت آسمان ایران‌شهر با هدف رقابتی شدن فضای کشور و هاب شدن ایران عملیاتی شد، افزود: با افتتاح ۵۲۰۰ کیلومتر راه هوایی جدید در کشور از این به بعد ۱۰۰ درصد ترافیک هوایی مستقیم هوایی و ۶۰ درصد پروازهای بین‌المللی و عبوری با استفاده از فناوری RNAV1 انجام می‌شود.

وی با یادآوری این‌که اواخر سال ۹۴ با افتتاح ۷۸۰۰ راه هوایی جدید در کشور کار شروع شد، تصریح کرد:‌ از آن زمان تا امروز ۲۰۰۰ کیلومتر دیگر راه هوایی ایجاد شد که آنرا اعلام نکردیم و امروز نیز ۵۲۰۰ راه هوایی جدید به بهره‌برداری رسید و در در مجموع ۱۵ هزار کیلومتر راه هوایی جدید در کشور ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها با اشاره به این‌که فرصت‌هایی رادر این مسیر از دست داده ایم و رقبای ایران راه‌های جدید هوایی زیادی را ایجاد کرده‌اند، گفت: با اجرای فاز ۲ و ۳ طرح مدیریت آسمان ایرانشهر ظرفیت‌های بیشتری در کشور ایجاد خواهد شد.

مه‌آبادی گفت: در حوزه ایجاد راه‌های هوایی جدید دیر جنبیدیم و به همین دلیل آمریکایی‌ها رادارهای موبایل را در عراق مستقر کرده‌اند که خدمات را با نرخ پایین ارائه می‌دهد و همین مسئله ما را با چالش جدی مواجه کرده است.

وی همچنین از آزادسازی نرخ بلیت هواپیما به عنوان اتفاق بسیار بزگ یاد کرد و با بیان این‌که در حال مشاهده اثرات این اقدام هستیم، افزود:‌برای نوسازی زیرساخت‌های فرودگاهی نیازمند ۱۷ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری هستیم.

وی همچنین از خرید فلایت چک دوم خبر داد و گفت:‌مناقصه‌های این خرید انجام شده است.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از تسنیم، البته قرارداد خرید این فلایت چک نیز به مبلغ حدود ۱۱ میلیون یورویی با شرکتی اتریشی امضا شده که مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها ارائه توضیحات درباره این خرید را به آینده موکول کرد.