تاریخ: ۱۰:۵۲ :: ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
پیش از سفر به گرجستان بدانید که…

وب سایت hgh724: سفر به گرجستان خوب ترین راه برای تجربه فرهنگ غنی این کشور هست. گرجستان به داشتن مردمانی خونگرم و طبیعتی شگت آور سرشناس هست اما هنوز ناشناخته زیادی برای عزیمت و کشف آنان در خود دارد. تفلیس پایتخت گرجستان همچنان به آداب سنتی خود پایبند هست اما دارای چند فرهنگ هست که […]

وب سایت hgh724: سفر به گرجستان خوب ترین راه برای تجربه فرهنگ غنی این کشور هست. گرجستان به داشتن مردمانی خونگرم و طبیعتی شگت آور سرشناس هست اما هنوز ناشناخته زیادی برای عزیمت و کشف آنان در خود دارد. تفلیس پایتخت گرجستان همچنان به آداب سنتی خود پایبند هست اما دارای چند فرهنگ هست که البته این مبحث نیز به جذابیت آن افزوده هست. پیش از عزیمت نکات و قوانین عزیمت به گرجستان را با هم مطالعه کنیم.

نکته هایی که باید پیش از سفر به گرجستان بدانیم

قانون جدید اذن می دهد که خارجی ها برای یک سال اقامت دارا باشند

یکی از قوانین سفر به گرجستان قانون اقامت در این کشور هست. بر طبق قانونی که در سال ۲۰۱۴ توسط دولت گرجستان تصویب شده هست

بر طبق قانونی که در سال ۲۰۱۴ توسط دولت گرجستان تصویب شده استشهروندان ۹۵ کشور اذن دارند که به مدت یک سال بدون ویزا در این کشور اقامت دارا باشند.

در نتیجه این طی این یک سال افرادی که قصد دارند به مدت طولانی در این کشور اقامت دارا باشند متوجه خواهند گردید که آیا انتظاراتشان در این کشور برآورده خواهد گردید یا نه.

زندگی در گرجستان و تعطیلات آنجا تماما متمایز هست

وقتی که به گرجستان سفر می کنید چه عزیمت شما تجاری باشد و چه برای گذراندن تعطیلات میهمان نوازی بی مثل مردمان این کشور را احساس خواهید کرد.

با این حال اصلا فکر نکنید که گرجستانی ها برای لحظه ای از شما غافل می گردند چون هر زمان که به آنان احتیاج دارا باشید توان دارید مثل یک دوست روی آنان حساب کنید.

نکته هایی که باید پیش از سفر به گرجستان بدانیم

مهاجران دیگری هم در گرجستان وجود دارند

گرچه جمعیت مهاجران در گرجستان کم هست اما ارتباطات آنان قابل اعتماد هست و به صورت کامل از یکدیگر پشتیبانی می کنند.

انتظار نداشته باشید که همه انگلیسی بلد باشند

گرجستان دارای زبان خاص و منحصر به فردی هست که منحصرا توسط خود گرجی ها گفت وگو می گردد و هیچ مانندی در جهان ندارد.

این کشور بشدت به کالاهای وارداتی منسوب هست

گرچه گرجستان بازار فروش فرآورده ها محلی تازه و خوراکی های خوش طعم خود را دارد، اما این کشور بشدت به واردات منسوب هست، به این معنی که نرخ یک محصول خاص توان دارد بالاتر از حد انتظار شما باشد. درباره خرید در گرجستان باید گفت لباس ها در گرجستان در قیاس با شهرهای اروپایی گران نرخ هست. حتی برندهای ارزان نرخ هم در قیاس با هزینه زندگی در این کشور گران می باشند.

نکته هایی که باید پیش از سفر به گرجستان بدانیم

به سرعت میتوان کالاها را از آمریکا به گرجستان جابه جایی داد

فقدان تنوع کالا در گرجستان موجب شده که این کشور از سایر کشورها مخصوصا آمریکا و خرید آنلاین از آمازون درخواست ورود کالا می کند. چندین شرکت حمل و نقل بین المللی از فروشگاه های آنلاین متفاوت ایالات متحده، آلمان، چین و انگلستان کالاها را به گرجستان وارد می کنند. یک هفته یا زیادتر برای دریافت این فرآورده ها در گرجستان طول می کشد و نرخ حمل و نقل طبق وزن کالا محاسبه می گردد نه ابعاد آن.

این مطلبو از دست ندید!  بهار ۹۸| سمفونی دلنواز آب و صخره؛ حیرت انگیزترین آبشارهای ایران در قلب زاگرس+ تصاویر

پیدا کردن آپارتمان سخت هست

وقتی که در پی پیدا کردن یک مکان مناسب در کشور جدید هستیم دشوارترین کار پیدا کردن یک آپارتمان برای زندگی با نرخ مناسب هست. به هر حال تعداد اندکی لاری گرجستان را از شما دریافت می کند. خرید آپارتمان در این کشور بسیار گران هست الا اینکه برای زندگی در آن برنامه ریزی مدت زمان طولانی دارا باشید.

باید بیمه بخرید

هزینه های خدمات تندرستی در گرجستان گران هست و یکی از قوانین سفر به گرجستان این هست که مهاجران حق استفاده از خدمات رایگان یا یارانه را ندارند.

نکته هایی که باید پیش از سفر به گرجستان بدانیم

گرجستان به شما اذن دو تابعیتی بودن می دهد

این کشور دارای قوانین مهاجرتی مخصوص مخصوصا برای افرادی که از آمریکا، اروپا، اسرائیل و سوییس آمده اند خواهد بود. یکی دیگر از قوانین سفر به گرجستان که باید به علت دارا باشید این هست که گرجستان یکی از انگشت شمار کشورهایی هست که به شهروندان خود اذن دو تابعیتی بودن می دهد البته به شرطی که اثبات کنید وجود شما برای این کشور سودمند هست. البته برای گرفتن تابعیت این کشور مجبور به سرمایه گذاری در کشور، خرید ملک، ازدواج با یک گرجی، ایجاد شرکت و یا داشتن کار مدت زمان طولانی هستید.

گرفتن مجوز اقامت

مجوز اقامت گرجستان به مسافران اذن می دهد که وارد این کشور گردند و در آن اقامت دارا باشند همین گونه برای اشخاص دیگر نیز دعوتنامه بفرستند. برای در خواست مجوز اقامت احتیاج دارید که به صورت حضوری یا آنلاین در بخش خدمات عمومی درخواست دهید. مدارک مورد احتیاج باید در گرجستان باشد اما یک درخواست تکمیل شده در انگلستان نیز توان دارد مورد تایید باشد. شما توان دارید از چند طریق مثل درخواست کار، ادامه تحصیل، اقامت دائمی یا اقامت موقت برای دریافت مجوز اقدام کنید.

نکته هایی که باید پیش از سفر به گرجستان بدانیم

کیوسک های همه کاره

کیوسک هایی که در سراسر گرجستان وجود دارد موجب می گردد که اشخاص بتوانند به سادگی صورتحساب های خود را پرداخت کنند و سایر خدماتی که احتیاج دارند را انجام دهند.