تاریخ: ۱۳:۱۲ :: ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
پیشنهاد سفر پاییزی متمایز برای زوج ها

برترین ها: درست که همه فکر می‌کنند تابستان فصل مسافرت هست اما این مبحث زیادتر به خانواده‌هایی ذی ربط می‌شود که فرزندان مدرسه‌ای یا دانشگاهی دارند. زیادی از زوج‌ها می‌توانند کل برنامه‌ریزی سفرشان را به پس از تابستان موکول کنند. پاییز خوب ترین فصل سفر برای دوستداران رنگ و طبیعت هست. پس به دستاویز سردی […]

برترین ها: درست که همه فکر می‌کنند تابستان فصل مسافرت هست اما این مبحث زیادتر به خانواده‌هایی ذی ربط می‌شود که فرزندان مدرسه‌ای یا دانشگاهی دارند. زیادی از زوج‌ها می‌توانند کل برنامه‌ریزی سفرشان را به پس از تابستان موکول کنند.

پیشنهاد سفر پاییزی متمایز برای زوج‌ها
پاییز خوب ترین فصل سفر برای دوستداران رنگ و طبیعت هست. پس به دستاویز سردی و بارانی بودن هوا لذت تجربه این طبیعت بکر و رنگارنگ را از دست ندهید. در پاییز همه چیز آماده هست، باد ملایمی که می‌وزد، برگ‌هایی که رنگین‌کمانی از رنگ را ساخته‌اند و با صدای خش‌خش‌شان زیر پای شما ساز پاییز می‌نوازند و جاده‌هایی فارغ از ازدحام تابستانی، انتظار شما را می‌کشند. به پیشنهادهای ما فکر کنید.
به زادگاه یوشیج سری بزنید

پیشنهاد سفر پاییزی متمایز برای زوج‌ها
این پیشنهاد ما برای سفر به مقصدی خاص نیست لکن به یک مسیر هست. مسیری از یوش بلده به نور. این مسیر شما را به دنیایی متمایز می‌برد. خوبی این مسیر آن هست که برای رسیدن به زادگاه نیما چند روستا را هم می‌بینید که هرکدام جاذبه خاصی دارند.

پیشنهاد سفر پاییزی متمایز برای زوج‌ها
یوش در فاصله ۱۰۵ کیلومتری جنوب آمل قرار دارد. پس از عبور از این مسیر بی‌نظیر وقتی به مقصد می‌رسید،با جاذبه کلیدی سفر که دیدن خانه نیما یوشیج هست، رو‌به‌رو می‌شوید. دیدن مناظر زیبای طبیعی مثل رودخانه یوش، باغ‌های میوه و چشمه‌های مکرر همگی داعیه این سفر را زیادتر و زیادتر می‌کنند.

اولسبلنگاه کجاست؟

تخصص ما پیشنهاد جاهای عجیب و غریب با نام های غریب‌تر هست. ییلاق اولسبلنگاه منطقه‌ای در بلندای ماسال در مسیر راه خلخال که وجه تسمیه اسمش از دو بخش اولسا و بلنگاه متشکل و به معنای جایگاه بلندی هست که درخت ممرز می‌روید، برای سفر پاییزی دونفره فوق‌العاده هست. این منطقه دارای مراتع بسیار بوده و خانه‌های موجود در آن اکثرا از چوب ساخته شده و همان‌طور که از نام این محل پیداست در زمستان تعداد کمتری از ساکنان منطقه در ییلاق می‌مانند. اتفاقا این منطقه زیبا هم مدفن یکی از بزرگان ایران زمین هست.

پیشنهاد سفر پاییزی متمایز برای زوج‌ها
این ییلاق در فاصله ۳۰ کیلومتری ماسال قرار دارد. وقتی به یکی از کلبه‌های چوبی این ییلاق می‌روید و اندکی خودتان را گرم می‌کنید، دری چوبی در انتهای کلبه می‌بینید که وقتی آن را باز می‌کنید جنگل در ارتفاع کم اما به گستره شرق تا غرب برای‌تان تابلوی نقاشی زنده‌ای را ترسیم می‌کند.

تالاب کردخورد، مامن پرندگان مهاجر

تالاب کردخورد که با نام تالاب آق‌گل هم آن را می‌شناسند حد فاصل استان‌های مرکزی و همدان در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی ملایر و یک کیلومتری جنوب شرقی روستای کردخورد قرار دارد. این تالاب در فصل پاییز بسیار زیباست چون فصل کوچ پرندگان هست و پرندگانی از منطقه های سردسیر روسیه و قفقاز به این منطقه پرواز می‌کنند. این تالاب با نزولات جوی و ذوب برف در بلندای پر می‌شود. تالاب کردخورد در اواخر فصل بهار خشک شده ولی در طول پاییز و زمستان آب‌دارد و در فصل بهار از میزان آب آن کم می‌شود.

پیشنهاد سفر پاییزی متمایز برای زوج‌ها
پوشش گیاهی بسیار بی‌نظیر و همجواری تالاب با کوه کت که بیشتر از دو هزار متر ارتفاع دارد، زیبایی این تالاب را چند برابر می‌کند‌. این تالاب از لحاظ وجود مواد غذایی مناسب برای پرندگان، یکی از غنی‌ترین آبگیرهای منطقه غرب ایران شمرده می‌شود. بررسی‌ها نشان‌ می‌دهند ۴۶ گونه از پرندگان ایران ازجمله انواع اردک، غار، فلامينگو، مرغ باران، حواصيل، آب چليک و کاکايى در این تالاب وجود دارند و شما همه آنان را می‌توانید یک‌جا نگاه کنید.

این مطلبو از دست ندید!  طرح انتزاع وزارت ورزش و جوانان رد شد / دولت باید در این مورد لایحه ارائه کند

پیشنهاد سفر پاییزی متمایز برای زوج‌ها
میبد را فراموش نکنید

اگر به طبیعت علاقه ندارید، می‌توانید شهرهای کویری مثل یزد را برای سفر دونفره‌تان انتخاب کنید. پاییز فصلی هست که در آن می‌توان چهار فصل را در یک شبانه‌روز در یزد تجربه نمود. صبح‌های بهاری، ظهرهای گرم تابستانی، غروب پاییزی و شب‌ها و نیمه‌شب‌های زمستانی، ارمغان پاییز برای کویر هست. به بار نشستن و فصل برداشت محصولاتی مثل بادام، پسته و انار ازجمله جاذبه‌هایی هست که یزد را برای گردشگران در این فصل جذاب و زیبا کرده هست؛ بویژه اینکه در زیادی از انارستان‌های استان یزد، جشنواره انار برگزار می‌شود و تعداد زیادی از گردشگران در این باغ‌ها حضور می‌یابند.

پیشنهاد سفر پاییزی متمایز برای زوج‌ها
شهر میبد در نزدیکی یزد یکی از شهرستان‌های تاریخی دیگری هست که با داشتن بناهای تاریخی بسیار فراوان، شما را مجذوب می‌کند تا سری هم به آنجا بزنید. به‌واسطه بافت تاریخی ارزشمندی که این شهر دارد زیادتر نقاط آن در لیست آثار تاریخی ایران به ثبت دست یافته هست. نارین قلعه، برج کبوتر و کاروانسراهای متفاوت همگی از جاذبه‌های قابل ملاحظه این شهر می باشند که تماشای آنان در پاییز قطعا دلچسب می باشد.

آب گرم لاویج را از دست ندهید

روستای زیبای لاویج، روستایی هست که دور تا دورش را کوه‏های البرز در بر گرفته هست و طبیعت بکر و کم‏نظیری دارد. کوه‎هایی که در بهار، پوشیده از درختانی سبزرنگ می‏شوند و چشم هر بازدیدکننده‏ای را نوازش می‏دهند و در پاییز نیز جشنواره‏ای از رنگ را در این منطقه برپا می‌کنند.

پیشنهاد سفر پاییزی متمایز برای زوج‌ها
اگر به این منطقه رفتید، آب گرمش را به هیچ عنوان از دست ندهید. آبگرم لاویج در دامنه‌ کوه‌های قسمت شرقی لاویج از دل زمین به بیرون می‌جوشد. این آب‌گرم دارای املاح معدنی و گوگردهای بسیاری هست که برای امراض پوستی و آلام مفاصل، کمردرد، پادرد و مهم‌تر از همه برای تمدد اعصاب بسیار مفید هست. از آبگرم‌های سرشناس آن آبگرم لاویج «بیبنو» و «شفل» را می‌توان نام برد که هرکدام خواص ویژه به خود را دارند؛ آبگرم‌هایی با ابزارها پذیرفتنی و بهداشتی مثل دوش، استخر و وان.

به جندق سفر کنید

حیف هست که در پاییز کویر را تجربه نکنید. پیشنهاد ما برای کویرگردی مرنجاب و مصر نیست لکن جندق هست. جندق از توابع شهرستان خور هست که در ۳۵۰ کیلومتری شمال شرقی اصفهان قرار دارد. جندق از شمال به کویر بزرگ، از غرب به کویر ریگ جن و سلسله کوه‌های جندق، از جنوب به بیابان‌های اطراف خور و از شرق به حاشیه جنوبی دشت کویر محدود می‌شود.

پیشنهاد سفر پاییزی متمایز برای زوج‌ها
وقتی به جندق سفر می‌کنید مجال دارید تا شترسواری را تجربه کنید. همچنین، حیات‌وحش جندق هم با كل و بز، قوچ و میش، خرگوش، قمری، كبك و تیهو و پاقرقره، انواع روباه معمولی و روباه شنی، گرگ، عقاب و البته پلنگ و یوزپلنگ جذابیت‌های خاصی را در این منطقه ایجاد نموده هست.

پیشنهاد سفر پاییزی متمایز برای زوج‌ها
اگر سفر به جندق خیلی برای‌تان جذاب بود، می‌توانید از همان جا به کویر«ریگ جن» که در نزدیکی جندق قرار دارد و وجه ماجراجویانه سفرتان را به اوج می‌رساند هم سری بزنید. ریگ جن به مثلث برمودای ایران سرشناس هست و ویژگی‌های خاصی دارد؛ به همین سبب خوب تر هست با تور به این منطقه بروید.