گروه: جهان
تاریخ: ۴:۳۸ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۷

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، «بیزنس اینسایدر» از جایگاه ها تخصصی گردشگری جهان مثل «ایر بی.بی» و «لونلی پلنت»، وبلاگ نویسان مستقل و مسافران کوله گرد فعال در اینستاگرام خواسته تا مکان های ایده ای خود را برای سفرهای سال ۲۰۱۸ اعلام کنند و پس از آن از آن میان، لیستی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا، «بیزنس اینسایدر» از جایگاه ها تخصصی گردشگری جهان مثل «ایر بی.بی» و «لونلی پلنت»، وبلاگ نویسان مستقل و مسافران کوله گرد فعال در اینستاگرام خواسته تا مکان های ایده ای خود را برای سفرهای سال ۲۰۱۸ اعلام کنند و پس از آن از آن میان، لیستی از مکان هایی را که هر کسی باید ببیند، تهیه کرده هست. در این گزارش با ۱۵ رده اول این لیست آشنا می شوید:۱. در این گزارش با ۱۵ رده اول این لیست آشنا می شوید:

۱. سری به جشنواره کوهستانی سلطنتی بزنید

«لایا» ـ بلندترین اقامتگاه در بوتان

« سری به جشنواره کوهستانی سلطنتی بزنید«سباستین ریجنجس» از بنیان گذاران وبلاگ «گمشده از عمد» معتقد هست: اسم بلندترین اقامتگاه کشور بوتان باید در لیست سفر سال ۲۰۱۸ تمام گردشگران فصلی باشد. او در این مورد می گوید: «بوتان در ماه اکتبر سومین جشنواره هر ساله کوهستانی خود را جشن می گیرد. این جشنواره در لایا که یکی از مرتفع ترین اقامتگاه های جهان هست و ۴۰۰۰ متر ارتفاع دارد، برگزار می گردد.

این فستیوال در حقیقت تکریم فرهنگ مهاجرت نشینی هست و ورزش های مردم کوهستان من جمله تیراندازی و اسب سواری و لباس های زیبای بومی مردم آن منطقه را به نمایش می گذارد. اگر خیلی خوش شانس باشید، شاید موفق شوید شاه بوتان را هم ملاقات کنید.»

۲. به تماشای ماشین های کلاسیک بروید

وینالس / کوبا

« به تماشای ماشین های کلاسیک بروید«تام مک درموت» دبیر مجله و فروشگاه آنلاین «هاکبری» معتقد هست؛خیابان های رنگارنگ و منطقه روستایی باشکوه وینالس کوبا، مقصدی پرهیجان برای هر گردشگری هست که قصد دارد در سال ۲۰۱۸ سفر کند.»

او می گوید: «روستای اطراف این منطقه به صورت غیر قابل باور زیباست و میدان شهر تا پاسی از شب مملو از موسیقی زنده و رقص های بومی هست. »وی ادامه می دهد: «چند روزی در اقامتگاه «کاسا دووالس» بمانید و از غذاهای خانگی لذت ببرید، تا دیوار «Mural de la Prehistoria» (نقاشی دیواری به طول ۱۲۰ متر) پیاده بروید و منظره خوش رنگ و شاد واقع در دامنه تپه ها را تماشا کنید.»

۳. سوار خیز های ساحلی شوید

آلنتجو / پرتغال

« توان دارید در کافه های بومی وقت بگذرانید و از دیدن ماشین های کلاسیک پایین خیابان لذت ببرید. سوار خیز های ساحلی شوید«مایا گلدفاین» مسئول فروش «هاکبری» شیفته امواج واضح و منظره نفس گیر صخره های «سینز» و «پورتو کوو» در نوار ساحلی «آلنتجو»ی پرتغال هست. او می گوید: «سائو تورپس» منطقه دوست داشتنی من برای خیز سواری هست. آنجا ساحل ها خلوت و خیز ها رام شدنی می باشند. بالعکس بیشتر سواحل اقیانوس اطلس، آب آن قدر سرد نیست که آزارتان دهد.»

۴. با طعم فرهنگ سفر کنید

والِتا / مالتا

این مکان درست به اندازه ساحل پرطرفدار «آلگارو» شگت آور هست، اما گردشگران کمتر آن را می شناسند. این ساحل را تقریبا میتوان منطقه گردشگری ویژه تعطیلات بومی ها دانست که هنوز توسط توریست ها کشف نشده.

۵. از لطمه دیدگان طوفان های سال ۲۰۱۷ پشتیبانی کنید

جزایر کارائیب

« با طعم فرهنگ سفر کنیدوالتا پایتخت مالتاست و به گفته «دمیتریجوس کونووالوواس» ـ از بنیان گذاران و مسئولان وب سایت گردشگری «آی کیو پلنر» ـ یکی از مقاصد گردشگری جذاب اما از قلم افتاده هست.»

۶. سفر به عمق ژرف دره آنتلوپ

یوتا / آمریکای شمالی

والتا که در سال ۲۰۱۸ به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شده، سال کنونی بیشتر از گذشته برای سرگرم و متحیر کردن مسافرانش برنامه دارد. از لطمه دیدگان طوفان های سال ۲۰۱۷ پشتیبانی کنید«کونووالوواس»، در کنار پیشنهاد دادن «والتا»، معتقد هست با حس مسیولیت پذیری اجتماعی، صنعت گردشگری بعضی نقاط توان دارد در سال ۲۰۱۸ شاهر رشد و ترقی امیدوارکننده ای باشد؛ او در این مورد توضیح می دهد: «با اتفاق هایی که سال گذشته افتاد و رویدادهایی که در منطقه کارائیب ترتیب داده گردید، توان داریم آغازگر جنبشی باشیم که در سال جدید میلادی گردشگری مقاصد لطمه دیده و دوست داشتنی این منطقه را تحت پشتیبانی خود بگیرد.

۷. در صلح و آرامش غرق شوید

توکیو / ژاپن

« اکنون که این منطقه دوران نقاهت پس از طوفان ماریا و ایرما را سپری می کند، زمان پشتیبانی از گردشگری کم هزینه جزایر کارائیب فرا دست یافته هست. سفر به عمق ژرف دره آنتلوپژرف دره (کانیون) آنتلوپ در یوتا واقع شده و تمام زیبایی های طبیعی گرند کانیون را بهمراه دارد.»

به گفته «پابلو کارینگتون» ـ مدیر مجموعه هتل های لوکس «ماروگال» ـ کانیون آنتلوپ کمتر از گرند کانیون معروف و کوچک تر هست، اما بافت طبیعی آن در ساعات متفاوت روز به همان اندازه مخاطب را به شگفتی وامی دارد. این مکان هم جزء آن مقاصدی هست که کمتر گردشگران به آن رفت و آمد می کنند. »

۸. قایق سواری تا رسیدن به بهشت خلوت

لِمبونگان / اندونزی

« در صلح و آرامش غرق شوید«گیلبرت اوت» بنیان گذار سایت «God Save the Points» در مورد توکیو می گوید: «شهر دوست داشتنی من در کره زمین، توکیو هست. همیشه برای رفتن به آن جا مناسب هست. اما اکنون که شهر در حال آماده شدن برای بازی های المپیک ۲۰۲۰ هست، شور دیگری در گوشه، گوشه آن به چشم می خورد. »او ادامه می دهد: «توکیو را شهری دیوانه می دانند، اما زیادتر منطقه های آن این طور نیستند. در حقیقت این شهر یکی از با نظم ترین نقاط روی زمین هست. ادب و فرهنگ مردم آن جا را تنها باید با چشم دید تا باور کرد. »

۹. خود را خوب بپوشانید و به تماشای شفق قطبی بروید

ایسلند

« قایق سواری تا رسیدن به بهشت خلوت«اوت» در ادامه سخنانش از شهر آسیایی دیگری هم اسم می برد: «جایی که سال کنونی دلم را برده و بی شک تا پنج سال آینده به آن برمی گردم، لمبونگان اندونزی هست.»

این جزیره نیم ساعت با بالی فاصله دارد که باید سوار بر قایق آن را طی کنید. زیبایی این جا درست به اندازه بالی شما را شگفت زده می کند.

۱۰. سرک کشیدن به طبیعت وحشی و دورافتاده

مجمع الجزایر ترا دوفوگو / شیلی

« اما آنچه لمبونگان را متفاوت می کند، خلوت بودن آن هست. گردشگران این روزها اندک اندک دارند با این مقصد آشنا می گردند. زیبایی لمبونگان نفس را در سینه حبس می کند و اقامت در آن بسیار ارزان تمام می گردد.

۱۱. کایاک سواری در رودخانه «بلِد»

اسلوونی

یک ساعت ماساژ در این جزیره هفت دلار تمام می گردد و استخدام یک آشپز حرفه ای برای انواع و اقسام غذاهای کلیدی و پیش غذاها به مدت یک شب برای چهار نفر، ۵۰ دلار. «

خود را خوب بپوشانید و به تماشای شفق قطبی بروید«نیام والش» ـ سردبیر موتور جست وجوی گردشگری «هالیدی پایرتس» ـ سفر به شمال کره زمین را برای سال ۲۰۱۸ پیشنهاد می دهد: «چه حرکت به سمت شفق های قطبی در ایسلند باشد، یا به نروژ یا حتی عزیمت آسان ای به شمال فنلاند برای دیدن بابانوئل، این روزها مردم قطعا ترجیح می دهند به جای مقاصد آفتابی و معمولی، راهی مکان هایی مهیج و غیرقابل حدس تر گردند. »او ادامه می دهد: «برای گردشگران هیجان طلب، دیدن این نورهای آسمانی در سال ۲۰۱۸ آسان هست. تا همین اواخر عزیمت به خوب ترین نقاطی که می گردید شفق قطبی را با قدرت و زیبایی زیادتر دید، سخت و پرهزینه بود اما با فعالیت خطوط هوایی زیادتر و پایین آمدن هزینه عزیمت به ایسلند، دیدار از این پدیده طبیعی نفس گیر آسان تر شده و نباید آن را از دست داد.»

۱۲. با تاریخ شگفتی آور برده داری آشنا گردید

مزرعه ویتنی / لوئیزیانا

«۱۰.»

سرک کشیدن به طبیعت وحشی و دورافتاده«دیوید وارن» ـ مدیر تولید و بازرگانی کمپانی گردشگری «وکساس تراول» ـ می گوید: «شیلی قطعا مقصد جذابی برای مسافران انگلیسی در سال ۲۰۱۸ می باشد.»

۱۳. به سویل بروید و تاپاهای اسپانیایی را بچشید

سویل/ اسپانیا

« طی سال های موخر گردشگاه های رویدادمحور شیلی، عامل جذب گردشگر به این کشور شده اند. پاتاگونیا و آتاکاما مقاصدی می باشند که دیدنشان جزء بایدهاست، مخصوصا «تیرا پاتاگونیا»، هتلی شگت آور که لب دریاچه سارمینتو بنا شده و «آلتو آتاکاما» که به علت موقعیت خارق العاده اش برای علاقه مندان به کاوش ستاره ها مشهور است.»

(«۱۱.)

۱۴. در دل طبیعت وحشی تصویر یادگاری بگیرید

جزیره «سائو میگوئل» / پرتغال

« کایاک سواری در رودخانه «بلِد»وقتی سخن زیبایی های طبیعی شگفت آور به میان می آید، «جیمز آسکویت» ـ بنیان گذار نرم افزار «هالیدی سواپ» ـ می گوید گردشگران نباید به چیزی خوب تر از رودخانه «بلد» اسلوونی فکر کنند. «آسکویت» جوان ترین فردی هست که به تمام کشورهای جهان سفر کرده.او در مورد پیشنهاد سال ۲۰۱۸ خود می گوید: «دیدن «لیک بلد» از واجبات گردشگری جهان هست. این منطقه همه جوره شما را سرگرم می کند و تفریحات مناسب هر آب و هوایی را عرضه می دهد. طبیعت این مکان مثل ندارد. »۱۲.

۱۵. سفری روی آب

ترولفیورد / نروژ

با تاریخ شگفتی آور برده داری آشنا شوید«ابی کینگ» ـ بنیان گذار و نویسنده وبلاگ «اینساید تراول لب» ـ می گوید: «مزرعه «ویتنی» در جاده «گریت ریور» لوئیزیانا، علاوه بر مناظر خارق العاده ای که پیش چشم بازدیدکنندگان می گذارد، مکان های تاریخی غیر قابل باور دارد که اطلاعاتی را در راستای تاریخ معامله برده در جنوب ایالات متحده آمریکا، عرضه می کند. »وی ادامه می دهد: «با سفر به این منطقه، نه تنها با میهمان نوازی افسانه ای مردم جنوب رو به رو می شوید و از مناظر زیبای کنار رودخانه لذت می برید، لکن از نخستین موزه ای بازدید می کنید که در آن زندگی برده داری را با جزییات پیش چشمتان می گذارد. »۱۳. به سویل بروید و تاپاهای اسپانیایی را بچشید«تام هال» ـ متخصص گردشگری و مدیر ویراستاری «لوملی پلنت» ـ با قوت تمام پشت شهر سویل اسپانیا ایستاده و آن را به عنوان مقصد ایده ای خود در سال جاری میلادی معرفی می کند: «غذاهای خارق العاده، معماری زیبا و هوای عالی.

ترجمه گزارش: مهری محمدی مقدم

انتهای پیام