گروه: سیاست
تاریخ: ۶:۰۰ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
پیام محبوبیت «حاج قاسم»

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس روزنامه «جام‌جم» در یادداشتی به قلم سردبیر درج کرد: به نظر نگارنده، این پرسش اصلی جواب بسیاری از شبهات و القائات در مورد انقلاب اسلامی و انقلابی‌گری را بازگو خواهد کرد. بر فردی پوشیده نیست که «حاج قاسم» اکثر از آن‌که یک […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس روزنامه «جام‌جم» در یادداشتی به قلم سردبیر درج کرد:

به نظر نگارنده، این پرسش اصلی جواب بسیاری از شبهات و القائات در مورد انقلاب اسلامی و انقلابی‌گری را بازگو خواهد کرد.

بر فردی پوشیده نیست که «حاج قاسم» اکثر از آن‌که یک ژنرال بلندپایه نظامی یا یک سیاستمدار باهوش یا هر آن چیزی که بقیه – چه دوست و چه دشمن درباره‌اش می‌گویند – باشد، یک «عنصر انقلابی» تمام‌عیار است؛ یک انقلابی در تراز انقلاب اسلامی. « «حاج قاسم» تمام شاخص‌های یک عنصر انقلابی ناب – که رهبر انقلاب در سخنرانی ۱۴ خرداد سال ۹۵ در مرقد امام راحل(ره) تصریح کردند – را در عالی‌ترین درجه دارد. رهبر انقلاب در سخنرانی ذکر شده، پنج شاخصه را برای یک عنصر انقلابی برشمردند که سردار سلیمانی واجد تمام آنهاست؛ تعهد به مبانی و ارزش‌های بنیادی اسلام و انقلاب، هدف‌گیری آرمان‌های انقلاب و همت بلند برای نیل به آنان، تعهد به استقلال کشور، حساسیت در مقابل دشمن و نقشه دشمن و تبعیت نکردن از آن و تقوای مذهبی و سیاسی. در مقابل مردم – از هر طیف و سلیقه- فروتن و خاضع هست. شاید بشود برای حاج قاسم صدها صفت دیگر برشمرد که قبل تر گفته‌اند و خواهند عنوان کرد. اینها و صدها صفت دیگر که این سردار سرافراز تمام را یکجا دارد – و اتفاقا با همین توشه پربار هست که دل‌ها را به طرف خود مایل کرده هست – یک حقیقت محض را اثبات می‌کند؛ این‌که اتفاقا بر خلاف القائات و شبهات دشمنان، با گذشت قریب به ۴۰ سال از انقلاب اسلامی، تاکنون انقلابی تفکر کردن، انقلابی عمل کردن و انقلابی زیستن – که حاج قاسم سلیمانی نماد کامل و تمام آن هست – در جامعه خریدار دارد و اگر فردی تمام شاخص‌های یک عنصر انقلابی را در تفکر و عمل پژوهشگر کند و به لوازم و شرطها آن پایبند بماند، مورد دقت خداوند و خلق خداوند قرار می‌گیرد.

دشمنان جمهوری اسلامی ایران سال‌هاست برای فرو نشاندن روحیه انقلابی‌گری در جامعه ایران نقشه می‌کشند. منحصرا دشمن نیست؛ عده‌ای هم در داخل مرحله انقلابی‌گری را تمام شده می‌دانند و برای اثبات این مدعا، آسمان و ریسمان می‌بافند. رهبر انقلاب ولی سال‌هاست بر راه و رفتار انقلابی و زندگانی انقلابی پافشاری می‌کنند و این راه را صرفا طریق خوشبختی ایران و ایرانی می‌دانند.

سردار سلیمانی در کنار تمام خدماتی که به اسلام و انقلاب و ایران داشته، به تمام اثبات کرد که عصر، عصر انقلابی‌گری هست و مردم – حتی در آن‌سوی مرزهای ایران – نیز با انقلاب همراه می باشند.

مهدی عرفاتی