تاریخ: ۱۶:۰۴ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
«پولدارترین شهید» را ارائه می کنیم

مانند ماشین «فراری» و ماشینی «لامبورگینی» که برخوردار بودن آن یا حتی یک دوردور آسان با آن در خیابان‌های شهر پسری که بعد از آنکه یک روز در کتابخانه دانشگاه «پرینستون»‌ نیویورک برای نخستین بار قرآن را در دستانش گرفت و برای نخستین بار از روی کلماتش خواند به تمام دارایی‌هایش پشت پا زد و […]

مانند ماشین «فراری» و ماشینی «لامبورگینی» که برخوردار بودن آن یا حتی یک دوردور آسان با آن در خیابان‌های شهر پسری که بعد از آنکه یک روز در کتابخانه دانشگاه «پرینستون»‌ نیویورک برای نخستین بار قرآن را در دستانش گرفت و برای نخستین بار از روی کلماتش خواند به تمام دارایی‌هایش پشت پا زد و مسلمان گردید و بابت این مسلمان شدن هزینه‌های بسیاری داد تا اینکه به طرز مشکوکی پسری که بعد از آنکه یک روز در کتابخانه دانشگاه «پرینستون»‌ نیویورک برای نخستین بار قرآن را در دستانش گرفت و برای نخستین بار از روی کلماتش خواند به تمام دارایی‌هایش پشت پا زد و مسلمان گردید و بابت این مسلمان شدن هزینه‌های بسیاری داد تا اینکه به طرز مشکوکیشهید و جنازه اش زیر یک پل پیدا گردید.امسال ۲۴ آبان ماه ماه دقیقا ۱۷ سال از شهید شدن «ادواردو آنیلی» مسلمان ایتالیایی می‌گذرد. شهید مظلومی که داستان زندگی‌اش شمار بسیاری را متحول کرد تا اشخاص بسیاری را مسلمان کند.

در کشور ما نیز موسسه‌ای به نام این شهید وجود دارد که فعالیت‌هایش را روی تبلیغ اسلام جدید مسلمین و حل مشکلاتشان متمرکز کرده‌است. به همین دستاویز سراغ «جمال طاهری» مدیر این انجمن رفتیم تا در مورد این انجمن و قسمت جدید مسلمان‌هایش زیادتر بدانیم.

ایده انجمن «ادورادو آنیلی» از مستند «ادواردو» آغاز شد

«جمال طاهری» متولد ۱۳۶۳ در شهر اصفهان هست که در فعلی اداره انجمن «ادواردو آنیلی» را به عهده دارد. انجمنی که جرقه شکل‌گیری آن از دیدن یک مستند در مورد «ادواردو» در دهه هشتاد تشکیل شد تا به امروز برسد:«حدود سال ۱۳۸۴ انجمنی که جرقه شکل‌گیری آن از دیدن یک مستند در مورد «ادواردو» در دهه هشتاد تشکیل شد تا به امروز برسد:«حدود سال بود که مستندی به نام «ادواردو» برای شهید «ادواردو آنیلی» توزیع گردید. به خودم می‌گفتم یک نفر به نام ادواردو در زندگانی تمام چیز داشت ولی به علت اعتقادی که من در آن بزرگ گردیدم تمام را کنار زد. آ وی توریست‌هایی که به اصفهان می‌آمدند را آنجا می‌آوردن و با آنان بحث می‌کرد و از این مسیر خیلی‌ها را مسلمان کرده بود. حتی در هیئتشان هم جدید مسلمین را می‌آورد و با آن سخن می‌زد. پس از یک سری DVD آ بعد بیان کردم به چه علت اسم خود ادورادو را روی انجمن نگذارم؟ و همین گردید که «انجمن ادواردو آنیلی» تشکیل شد.»

خواندن قرآن در کتاب‌خانه دانشگاه پرینستون ادواردو را مسلمان کرد

آ»آقای طاهری معتقد هست داستان «ادواردو آنیلی» آنقدر خاص و عجیب هست که شنیدن آن هرکسی را می‌تواند تکان دهد. در صورتیکه کارخانه فراری قسمت کوچکی از دارایی خانواده ادواردو بود. طوری که بعدها می‌گوید احساس کردم که خدا در این کتاب با من سخن می‌گوید و ادواردو ۴ طوری که بعدها می‌گوید احساس کردم که خدا در این کتاب با من سخن می‌گوید و ادواردو پارسال از انقلاب مسلمان می‌شود. همین زمینه می‌شود که ادواردو شیعه گردد و با امام و انقلاب اسلامی آشنا گردد و چندین سفر به ایران بیاید.»

دنبال تشکیل یک ساختار پشتیبانیی برای جدید مسلمین بودیم

»انجمن ادواردو آنیلی ابتدا با نگاه روانشناسانه وارد کار گردید تا کار مشاوره و روانشناسانه‌ای با آموزه‌های اسلامی به مخاطبانش عرضه دارد. ولی به مرور زمان زمان این نگاه دگرگونی کرد و با ورود قسمت «رهیافتگان» به انجمن کار به نحو دیگری ادامه پیدا کرد:« در سال ۹۱ ولی به مرور زمان زمان این نگاه دگرگونی کرد و با ورود قسمت «رهیافتگان» به انجمن کار به نحو دیگری ادامه پیدا کرد:« در سال قسمت رهیافتگان را در نمایشگاه قرآن تهران در دست گرفتیم و هرشب از یک جدید مسلمان دعوت می‌کردیم که با استقبال زیاد مطلوب مردم و مدیران رو به رو گردید. بعد توانستیم جدید مسلمان‌ها را برای شرکت در برنامه‌های تلویزیونی ارائه کنیم. جلوتر که رفتیم و وارد زندگانی جدید مسلمان‌ها گردیدیم نگاه کردیم مشکلات زیاد بسیاری دارند. فرد تا مسلمان می‌شود طرد می‌شود. زمانی طرد می‌شود جز خدا فردی را ندارد. از سویی جامعه اسلامی با شک و شبهه به او نگاه می‌کند. فرد جدید مسلمان تنها می‌شود و بسیاری مباحث متفاوت که موجب گردید ما به طرف این برویم که یک ساختار پشتیبانیی برای جدید مسلمین تشکیل بدهیم.»

مهندس هوش تصنعی و دکتری که بعد از مسلمان شدن بیکار شد

آ»آقای طاهری می گوید در جدید مسلمانات پتانسیل های مطلوب و عجیب و غریبی وجود دارد که توان دارد برای تبلیغ اسلام زیاد مساعدت کننده باشد.‌ ‌ جدید مسلمان‌هایی که هرکدام به نوعی اسلام را پیدا کردند و تسلمیش گردیدند ولی بعد از اسلام آوردن مبتلا مشکلاتی می‌شوند که انجمن در حل آن به آنان مساعدت می‌کند:« بعضی‌ها عاشق گردیدند و مسلمان گردیدند. بعضی تحقیقات بسیاری کردند و بعد از این تحقیقات مسلمان گردیدند. عده‌ای جایگاه علمی زیاد بالایی دارند و مسلمان گردیدند. بعضی هم کارگر ساده‌ای می باشند ولی مسلمان گردیدند. آقای فرانسیسکو دکترای مخابرات دارد و دوره‌های ویژه در شرکتIBMآ بعد از سرطان پدرش به این تفکر می‌کند من که هوش تصنعی کار می‌کنم به چه علت در بحث دکتری نمی‌توانم مساعدت کنم؟ پس از ان ۷ پس از ان با امام‌حسین (ع) آشنا می‌شود وشیعه می‌شود و به ایران می‌آید. بعد عاشق دختری می‌شود و ازدواج می‌کند. ولی این بنده خدا چندسال در ایران بیکار بود. از سویی همIBMبرایش پاپوشی صحیح می‌کنند و برایش ۷ از سویی هم برای اینکه مدرک پزشکی‌اش تایید گردد یکسال در دانشگاه شهیدپزشکی کارورزی رایگان کرد و در فعلی در یکی از بیمارستان‌های کشور مشغول به کار هست.»

ازدواج تنها پله اول مسلمان شدن بعضی جدید مسلمان‌هاست

»یکی از علل بسیاری که دلیل مسلمان شدن غیرمسلمانان شده ازدواج هست. فرد قبل از اسلام آوردن با مسلمانی مواجه می‌شود و بعد تصمیم به ازدواج با او می‌گیرد و برای همین مسلمان می‌شود. آ آقای طاهری می‌گوید ابتدا نمی‌خواستیم روی این نوع اشخاص کار کنیم. ولی متوجه گردیدیم که از ادواج منحصرا قسمتی از مسلمان شدن آنان بوده‌است:«بسیاری بعد از اینکه مسلمان شدن و کم وزن زندگانی اسلامی را نگاه کردند و با اسلام آشنا گردیدند جدید موتورشان روشن شده‌است و ازدواج تنها جرقه‌ای از هدایتشان بوده‌است. خانم بابایی دوست داشته هنرپیشه گردد ولی با یک تاجر مومن یزدی آشنا می‌شود و بعد از ازدواج به ایران می‌آید. آ »

بت پرستی که بعد از اسلام در کشورش حوزه علمیه ایجاد کرد

»در میان جدید مسلمینی که در انجمن رهیافتگان به سر می برند شماری هم می باشند که بعد از تحقیقات زیاد و همچون «سلمان فارسی» تمام دین‌ها را تجربه نمودند و بالاخره اسلام آوردند. آ بعد با مسیحیت آشنا می‌شود و درس طلبگی مسیحیت می‌خواند. ولی در مسیحیت نیز مبتلا شبهه و ابهاماتی می‌شود. زمانی به کشیش می‌رسد می‌گوید که اگر دنبال حقیقت هستی مسلمان شو. و بعد از تحقیق مسلمان می‌شود. بعد از اسلام آوردن با وهابی ها آشنا می‌شود. انقلاب ایران را که می‌شنود او را از شیعه‌ها می‌ترسانند ولی او می‌گوید به سخن شما مسلمان نشدم که اکنون بترسم و پس از ان شیعه می‌شود و به هند می‌رود. آ بعد به کشورش برمی‌گردد و میفهمد چون مبلغ شیعه هست سفیر عربستان برای سرش پاداش گذاشته تا اینکه به ایران می‌آید و ۸ »

هدف ما در رهیافتگان این هست که به جدید مسلمین حس خانواده بدهیم

»انجمن ادواردو آنیلی تا هم اکنون یک کتاب در مورد شخصیت «ادواردو» به چاپ رسانده تا امور تبلیغی‌اش را از مسیر کتاب نیز دنبال کند و اکنون در کوشش کتاب قصه‌های ادواردو را برای کودک ها نیز تولید کند و معتقد هست در شهید شدن ادواردو یک حکمت بزرگ هست که ضروری هست از این حکمت برای تبلیغ اسلام بکارگیری گردد. آ آقای طاهری در مورد اغراض بلند مدت این انجمن می‌گوید:« هدف بلند مدت ما این هست که یک مرکزی وجود برخوردار باشد که اشخاصی که مسلمان شده‌اند اینجا مانند یک خانواده برایشان باشد و همدیگر را پیدا و پشتیبانی کنند و بعد از پتانسیل‌های مساعدتی و تبلیغ این اشخاص که از کشورهای متفاوت آمده‌اند برای تبلیغ اسلام بکارگیری کنیم. یک قسمتی هم اشخاصی می باشند که داخل ایران مسلمان گردیدند که مشکلاتشان هم زیاد زیاد هست و طرد می‌شوند. یکی از دوستان تشریح می‌کرد در یکی از مجالس آیت آلله ناصری با خانمی مواجه شده که حدود ۵۰ عنوان کرد من مادرم یهودی بود و بعد از ازدواج با پدرم مسلمان گردید. به همین خاطر ما از دو طرف یهودی و مسلمان طرد گردیدیم و فردی به خواستگاری ما نیامد. فرد برای خدا مسلمان می‌شود ولی تنها می‌شود و ما دوست داریم سازوکاری ایجاد گردد که جدید مسلمین همدیگر را پیدا کنند و حس کنند مربوط به یک خانواده می باشند.»

ولی موقع اقدام آن نگاه اسلامی کمتر وجود دارد. متاسفانه از جدید مسلمان‌ها منحصرا به عنوان وسیله تبلیغاتی بکارگیری می‌کنند و حتی در مورد های با آنان بدهم برخورد شده‌است. »

منبع:مهر

این مطلبو از دست ندید!  برگزاری نمایشگاه هنرجویان عکاسی در بجنورد