گروه: حوادث
تاریخ: ۰:۰۲ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۳

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از جهان نيوز؛ احمدی نژاد و یارانش چند ماهی بود که با پوشیدن لباس مدعیان انتقاد از قوه قضائیه، کوشش کردند خود را بر سر زبان ها نگه دارند. برای گرد و خاک سیاسی روزانه یک دستاویز سیاسی رو کردند، اما بازداشت حمید بقایی -به سبب اتهامات مالی- […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از جهان نيوز؛ احمدی نژاد و یارانش چند ماهی بود که با پوشیدن لباس مدعیان انتقاد از قوه قضائیه، کوشش کردند خود را بر سر زبان ها نگه دارند. برای گرد و خاک سیاسی روزانه یک دستاویز سیاسی رو کردند، اما بازداشت حمید بقایی -به سبب اتهامات مالی- و احضار اسفندیار مشایی؛ فصل تازه‌ای را در پرونده «رفتارهای سیاسی خاص» احمدی نژاد و یاران غارش رقم زد.

در عبور روزهای پرجنجال تیم احمدی‌نژاد، کار به جایی رسید که رهبری در حرفی بدون بردن اسم احمدی‌نژاد، تصریح کردند « افرادی که روز گذشته همه ابزارها کشور در اختیار آنان بود و افرادی که امروز همه ابزارها مدیریتی کشور را در اختیار دارند، حق ندارند نقش اپوزیسیون بازی کنند.» 

»  سخنانی که از نگاه سیاسیون بیننده کلیدی آن شخص ریاست دولت های نهم و دهم بود.

احمدی‌نژاد که قبل از این،عیار سرکشی‌هایش را نشان داده بود، درسفری به بوشهر که سریعا بعد از اظهارات رهبری انجام داد وقتی که جوانی از مشی او در مقابل تأکیدات رهبری انتقاد کرد، اینچنین جواب داده بود:« اگر رهبری زمانی چیزی گفت و شما نظر دیگری داشتی باید بمیری؟…رهبری می گوید به من هم انتقاد کنید.»

شاید از همین روست که اگر شواهدی که نشان می‌دهد احمدی‌نژاد چندان به استراتژی سکوت اعتقاد نداشته هست را در کنار سکوت این روزها‌ی ریاست دولت پیشین قرار دهیم، با یک سئوال بنیادی رو به رو می‌شویم:چه طور این مرد پر هیاهو و یاران غارش، بعد از شدت گرفتن اعتراض های اخیر مردم، یکباره در لاک خود فرو رفته و خط سکوت خبری را پیش گرفته‌اند؟

پرونده نقش احمدی‌نژاد در اعتراض های اخیر در دستان فرمانده سپاه
« » این صحبت‌های سردار جعفری اگر چه در لفافه اظهار گردید اما به سرعت ضمیر بیننده خود را پیدا نمود و نگاه ها را به سمت مرد سال های پیش پاستور چرخاند؛ محمود احمدی نژاد!

» این صحبت‌های سردار جعفری اگر چه در لفافه اظهار گردید اما به سرعت ضمیر بیننده خود را پیدا نمود و نگاه ها را به سمت مرد سال های پیش پاستور چرخاند؛ محمود احمدی نژاد! قبل از این اخطار مقام ارشد سپاه، وزارت کشور هم در جلسه ای که با حضور دبیران و مسئولین احزاب عمده کشور، تحت عنوان «نقش جریان انحرافی و لیدر این جریان در ارزش زدائی از دستگاه های متفاوت حاکمیتی و ترویج بی اعتمادی مردم نسبت به کارکرد نظام که یکی از عوامل بروز این حوادث محسوب می شود.» » برگزار شده بود تلویحا به نقش جریان نزدیک به احمدی نژاد در بروز این اعتراضات اشاراتی داشت.

شاید نگاه ها از آنجا به سرعت به سمت احمدی نژاد چرخید که او قبل از این اعتراضات هم در تیررس بعضی گمانه ها در مورد برنامه ریزی برای ایجاد فضای دولت ستیزی قرار گرفته بود آنچنان که زیادی از سیاسیون شروع گر کمپین پشیمانم را طیف نزدیک به احمدی نژاد می دانستند. 

  چنانچه حسام الدین آشنا مشاور روحانی صراحتا عنوان نموده بود « پویش فرمایشی پشیمانی با حمایت کسانی تشکیل شد که باید در مورد اقدامات کرده و نکرده خود به تک تک مردم ما پاسخگو باشند.» » هر چند این کمپین بعد از مدتی از فضاهای مجازی محو گردید اما مخالفان دولت من جمله مردان دولت پیشین، نخ باریک شکل دهی اعتراض‌ها را پی گرفتند و آن را به مشهد رساندند.

*حصر سبب سکوت ساکن میدان ۷۲ نارمک هست؟
احمدی‌نژاد که در تمام روزهای پر تنش اعتراض‌ها- برخلاف منبع های خبری وابسته‌اش- سخنی را مطرح نکرده بود، استراتژی سکوتش را همچنان ادامه داده هست.

همین سکوت باعث گردید تا بعد از آرام شدن اعتراض‌ها، گمانه زنی تازه ای در مورد جریان احمدی‌نژادی‌ها به میان آمد.
این مبحث تا جایی پیش رفت که بهمن شریف زاده، روحانی نزدیک به مشایی در جواب به احتمال حصر یا بازداشت احمدی نژاد به روزنامه قانون گفت:« این مبحث صحت ندارد. وی هیچ محدودیتی برای برنامه و کارهای‌شان ندارند و به برنامه های همه روزه خودشان می رسند.» » و از طرفی دیگر کانال منتسب به دولت پیشین با انتشار تصویری از احمدی‌نژاد با توضیح« امشب، نارمک، میدان ۷۲» کوشش کردند این احتمالات را به خوبی حل و فصل کنند.

هر چند شریف زاده معتقد هست که «به سبب وضع اعتراض‌ها که به خیابان کشیده گردید، -احمدی نژاد- سکوت کرده هست.» » اما بعضی سیاسیون هم اعتقاد دارند احمدی نژاد همچنان نگاهش به انتخابات ۱۴۰۰ هست و قصد ندارد با ابراز عقیده مستقیم در سوژه ای چون اغتشاشات اخیر نگاه شورای نگهبان را نسبت به خود منفی تر از آنی که هست بکند. 

منبع:نامه نیوز