گروه: شغل
تاریخ: ۳:۴۲ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۴
پشتیبانی از “کارآفرینی” خوب ترین راه برای حل معظل بیکاری هست

منوچهر جمالی  در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت گفت: به‌علت حجیم بودن بدنه دولت فراهم آوردن فرصت‌های شغلی در این بخش تقریباً امکان ندارد در نتیجه پشتیبانی از طرح‌های اشتغالزایی با اعطای تسهیلات به کارآفرینان خوب ترین مسیر برای ایجاد فرصت‌های شغلی در کشور هست. نماینده مردم رودبار در مجلس بیکاری را یک معضل […]

منوچهر جمالی  در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در رشت گفت: به‌علت حجیم بودن بدنه دولت فراهم آوردن فرصت‌های شغلی در این بخش تقریباً امکان ندارد در نتیجه پشتیبانی از طرح‌های اشتغالزایی با اعطای تسهیلات به کارآفرینان خوب ترین مسیر برای ایجاد فرصت‌های شغلی در کشور هست.

نماینده مردم رودبار در مجلس بیکاری را یک معضل ملی قرائت کرد و تصریح نمود: شایسته هست تمام افرادی که دارای ایده و طرح‌های کارآفرینی و اقتصادی خوبی می باشند به میدان بیایند و با استفاده از تسهیلات مدنظر داشته شده، در ایجاد کارآفرینی قدم بردارند.

جمالی اشتغال، ازدواج و مسکن را از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی جوانان قرائت کرد و گفت: جوانان خوب ترین سرمایه و نیروی انسانی هر جامعه‌ای می باشند و برای هدر نرفتن این سرمایه ملی باید در جهت برطرف مشکلات با تمام توان از آنها پشتیبانی گردد.

وی به کارکرد بخش خصوصی در ایجاد فرصت‌های شغلی اشاره نمود و بیان داشت: واحدهای تولیدی و صنعتی بر خلاف انتظار به‌علت وجود بعضی مشکلات و نابسامانی‌های اقتصادی، روز به روز توانمندی خود را از دست می‌دهند و عملاً فعالیت مطلوبی ندارند.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی افزود: واحدهای تولیدی و شهرک‌های صنعتی در نقاط متفاوت کشور با معضلات عدیده‌ای رو به رو می باشند و نمی‌توان انتظار داشت آنها نیز در جهت ایجاد فرصت‌های شغلی و جذب نیروی کار، موفق ظاهر گردند.

  جمالی با اشاره به اراده مسئولین برای رونق اشتغالزایی در کشور ابراز داشت: دولت و مجلس به ایجاد کارآفرینی در بخش تعاونی‌های روستایی تاکید بسیاری دارند تا از طریق اعطای تسهیلات ارزان نرخ به اشخاص مالک ایده از طرح‌های اشتغالزایی پشتیبانی نمایند.

عضو کمیسیون بهداشت و معالجه مجلس به دیگر این طرح‌ها اشاره نمود و بیان داشت: اعطای تسهیلات در بخش میراث فرهنگی و گردشگری و صندوق کارآفرینی امید هم بخشی از شرایطی هست که با تسهیلات ارزان نرخ برای ایجاد فرصت‌های شغلی مدنظر داشته شده هست.

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی عنوان نمود: اجرای برنامه‌‌هایی مثل طرح تکاپو و طرح کارا نیز در زمینه تحرک بخشی لازم در بین جوانان هست تا ضمن بهره گرفتن از نبوغ و حجم آنها در برطرف معضل بیکاری قدم‌‌های مثبتی برداشته گردد.