گروه: زنان
تاریخ: ۶:۲۱ :: ۱۳۹۶/۱۱/۰۴

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  ،  محمدتقی امیری خراسانی در پنجمین جلسه ی ستاد بازی هایی آسیایی و پارا آسیایی جاکارتا اندونزی ۲۰۱۸ که با حضور معاون زنان وزارت ورزش و جوانان برگزار گردید، گفت:  یکی از برنامه هایی که به همت دوستان […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،  ،  محمدتقی امیری خراسانی در پنجمین جلسه ی ستاد بازی هایی آسیایی و پارا آسیایی جاکارتا اندونزی ۲۰۱۸ که با حضور معاون زنان وزارت ورزش و جوانان برگزار گردید، گفت:  یکی از برنامه هایی که به همت دوستان در حوزه ی ورزش پیگیری گردید، جلسه ی ستاد استانی بازی های آسیایی و پارآسیایی جاکارتای اندونزی بود که تاکنون ۴ جلسه ی آن در استان برگزارشده هست.

امیری خراسانی با اعلام اینکه بر این اساس سه فاز ی بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت برای ورزش قهرمانی استان برنامه ریزی گردید، تصریح نمود: برای فاز ی بلند مدت، استعداد سنجی، استعدادیابی و المپیاد کرمانیان برای بازی های  2023 و ۲۰۳۴  با محوریت آموزش و پرورش برنامه ریزی گردید.

وی یادآور گردید: برنامه میان مدت در بحث استعدادپروری برای بازی های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۶ با محوریت هیئت های ورزشی و باشگاه های کرمان مدنظر داشته گردید.

امیری خراسانی تصریح نمود: در فاز ی کوتاه مدت، قهرمان پروری برای بازی های ۲۰۱۸ مدنظر داشته گردید که بر این اساس ستاد بازی های آسیایی به رئیس استاندار کرمان و حضور کمیته هایی تشکیل گردید.

وی با اعلام اینکه برای بازی های ۲۰۱۴ تنها سه قهرمان از استان کرمان در رشته های دوومیدانی، هندبال و فوتبال حضور داشتند، یادآور گردید: هدف ما افزایش تعداد ورزشکاران در بازی های ۲۰۱۸ هست.

وی با اشاره به اینکه این پنجمین جلسه ی ستاد استانی بازی های آسیایی جاکارتا هست، گفت: تاحالا دو جلسه ی خستین در اداره کل،  سومین جلسه با حضور استاندار و چهارمین جلسه با حضور آقای داورزنی برگزار شده هست.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اعلام اینکه تاحالا احتمال حضور ۱۵ ورزشکار خانم و آقا برای بازی های آسیایی در رشته های دوچرخه سواری، کاراته، ووشو، تیراندازی به اغراض پروازی، ژیمناستیک هنری و ایروبیک، وزنه برداری، کریکت، راگبی و سپک تاکرا  و … وجود دارد، گفت: ما همچنان در کوشش هستیم تا تعداد ورزشکاران بیشتری استعدادیابی گردند.

امیری خراسانی از احتمال حضور ۲۵ ورزشکار در بازی های پاراآسیایی اطلاع داد و اضافه کرد: ما کارمان را انجام می دهیم، رایزنی ها صورت گرفته، تأمین اعتبارسختی های خودش را داشته که در حال انجام هست اما مشکلی که وجود دارد این هست گاهی ۱۵یا ۲۰ میلیارد در یک رشته ی ورزشی خرج می گردد، آن هم رشته ای که توان دارد پرچم ایران را به اهتزاز در بیاورد اما در کمال تأسف در پذیرش ورزشکاران تعلل می گردد.

وی پذیرش ورزشکاران منطقه های محروم  و ورزشکاران جوان جدید را از خواسته های کلیدی ورزشکاران عنوان و تصریح نمود: چند روز پیش، سخن و حدیث هایی مبنی بر اینکه برای بازی های پارااُلمپیک ورودی نمی گیرند و تصمیم دارند از قهرمانان قبلی استفاده نمایند تا آنان مدال آوری دارا باشند عنوان گردید، این در حالیست که باید از ورزشکاران جوان جدید استفاده نمود تا اینها وارد گود گردند و رکورد شکنی کنند.

امیری خراسانی مهاجرت کردن ورزشکاران را یکی دیگر از مشکلات امروز عنوان نمود و یادآور گردید: با پشتیبانی از این ورزشکاران میتوان در آنان ایجاد داعیه کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از معاون ورزش زنان وزارت ورزش و زنان خواست: در صورت امکان از زنان ورزشکار پشتیبانی مالی گردد.

امیری خراسانی ابراز امیدواری نمود: با پشتیبانی بیشتر از پیش مدیران، شاهد حضور دست کم یک سوم از جمعیت فعلی ورزشکاران کرمان در بازی های جاکارتا باشیم.