تاریخ: ۱۶:۲۳ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، مراسم افتتاحیه جشنواره «پسین اردیبهشت» جهت اجرای فعالیت‌های فرهنگی و هنری هفته شیراز شب گذشته، ۹ اردیبهشت‌ماه در باغ هنر شیراز برگزار شد. احمد همتی بوشهری، معاون فرهنگی شهرداری شیراز در این مراسم گفت: تقارن نخستین روز از هفته شیراز با میلاد […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، مراسم افتتاحیه جشنواره «پسین اردیبهشت» جهت اجرای فعالیت‌های فرهنگی و هنری هفته شیراز شب گذشته، ۹ اردیبهشت‌ماه در باغ هنر شیراز برگزار شد.

احمد همتی بوشهری، معاون فرهنگی شهرداری شیراز در این مراسم گفت: تقارن نخستین روز از هفته شیراز با میلاد با سعادت حضرت امام حسین(ع) مایه برکت و مباهات است.

وی با بیان اینکه جشنواره پسین اردیبهشت با هدف غنی سازی اوقات فراغت و همراه با جشن‌های مردمی تا نیمه ماه شعبان ادامه دارد، گفت: در این جشنواره صنایع دستی که در فرهنگسراها به همت مربیان انگیزه‌مند که بیش از ۱۴۰ رشته هنری را آموزش می‌دهند به مردم معرفی و تولیدات هنرجویان برای فروش در معرض دید قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه هنرمندان با آموزش این هنرها می‌توانند به اقتصاد خانواده کمک کنند، گفت: آن‌ها هم برای خودشان تولید ثروت می‌کنند و هم در جامعه برای افرادی که در این رشته‌ها داری فن و هنر می‌شوند اشتغال ایجاد می‌کنند.

همتی بوشهری، ترویج فرهنگ شهروندی و ارتقای آن در سطح جامعه را از دیگر اهداف این جشنواره برشمرد و افزود: در چند سال گذشته میزان فضاهای فرهنگی و ورزشی شیراز گسترش یافته است و گسترش فضاهای فرهنگی گسترش اقدامات نرم‌افزاری را می‌طلبد.

معاون فرهنگی شهردار شیراز گفت: جشنواره پسین اردیبهشت که از شب میلاد امام حسین (ع) آغاز به کار کرده هر شب تا شب میلاد با سعادت امام زمان(عج) از ساعت ۱۷ تا ۲۲:۳۰ در خدمت شهروندان است.

وی با تأکید بر اینکه اگر هنر به اقتصاد تبدیل شود ضمن اینکه از حضور گردشگران استفاده می‌شود بخش عمده‌ای از مشکلات اقتصادی شهر و شهروندان نیز برطرف می‌شود، گفت: این برنامه‌ها باید استمرار داشته باشد و برنامه‌های فرهنگی و هنری برای گردشگران نیز اجرا شود تا آنها بتوانند این برنامه‌ها را به همشهریان خود منتقل کنند و سفیران شهر ما باشند.

همتی بوشهری با اشاره به روایتی از نبی مکرم اسلام (ص) مبنی بر اینکه «حسین منی و انا من حسین»، گفت: این روایت نشان می‌دهد علت بقای دین و مکتب پیامبر، جانفشانی امام حسین (ع) و واقعه عاشورا است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با بیان اینکه در حزن و اندوه اهل بیت(ع) باید غمگین و در شادی آنها باید شاد بود، گفت: در این ایام بحث دادن عیدی به کودکان و بیان فلسفه این هدیه را فراموش نکنید تا فرزندان ما بدانند یکی از بهترین دلایل شادی مسلمانان و شیعیان ولادت حضرت امام حسین(ع) است.

همتی بوشهری با اشاره به خجسته زادروز حضرت امام حسین(ع)، حضرت امام سجاد(ع)، حضرت ابوالفضل(ع) و حضرت علی‌اکبر(ع) در روزهای ابتدای ماه شعبان و میلاد حضرت امام زمان(عج) در نیمه این ماه مبارک، گفت: این ایام به هفته شیراز گره خورده، شیرازی که شیرازه و مهد تمدن اهل بیت(ع) و خاستگاه زبان فارسی است و این زبان نیز به نام استان فارس گره خورده است.

معاون فرهنگی شهردار شیراز گفت: این منطقه در دوران پیش از اسلام و پس از اسلام مهد تمدن بوده و نسبت به سایر مراکز استان‌ها در این زمینه قابل قیاس نیست.

برچسب ها: , ,