تاریخ: ۱۵:۰۱ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۹
پرواز همای در هنر و موسیقی ایرانی/ وطن پرستی که عیان است

گروه تئاتر و موسیقی: برای نخستین بار بود که تیتراژ انتهاءی یک سریال را تجربه می کرد. « به گزارش راهنمای سفر من به نقل از بولتن نیوز، پرواز همای خواننده جوان کشورمان که از ۱۲ سالگی با نوروزخوانی پا به عرصه موسیقی گذاشت و با تحصیل در ایران و آتزوری و حشر و نشر […]

پرواز همای در هنر و موسیقی ایرانی/ وطن پرستی که عیان است گروه تئاتر و موسیقی: برای نخستین بار بود که تیتراژ انتهاءی یک سریال را تجربه می کرد. «

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از بولتن نیوز، پرواز همای خواننده جوان کشورمان که از ۱۲ سالگی با نوروزخوانی پا به عرصه موسیقی گذاشت و با تحصیل در ایران و آتزوری و حشر و نشر با بزرگان موسیقی،‌ روانه متمایز را در موسیقی برای خود برگزید، با تیتراژ سریال پلسی «نوار زرد» اکثر از پیش سر زبان ها افتاد و آهنگ «دیوانه تر شدم» او زیاد مورد استقبال جای گرفت. همای شاعر، آهنگساز و تنظیم کننده «دیوانه تر شدم» نیز هست.

این خواننده جوان، طی سال‌ها فعالیت با طرح‌های نو اهتمام کرد، تکرار در عرضه موسیقی‌اش محلی نداشته باشد، به طوری که وقتی با ارکستر بزرگ، وقتی دیگر با گروهی کاملا سنتی و در برهه‌ای دیگر با حضور هنرمندان غیرایرانی من جمله عالیم قاسم‌اف و ترکیب و تلفیق موسیقی ایرانی و آذربایجانی به روی صحنه رفته هست.

در ادامه مروری خواهیم داشت بر آثار این هنرمند ایرانی تا نمود ارادت به این آب و خاک را در آثار او رویت کنیم.

 

نخستین اپرای ایرانی با تکنیک های واقعی

همای اپرای «عشق و عقل و آدمی» که برای نخستین بار در ایران یک ایرانی آن را با تکنیک های حقیقی اپرا تامین کرده بود، شهریور سال کنونی روی صحنه برد.

پرواز همای در هنر و موسیقی ایرانی/ وطن پرستی که عیان است

عشق و عقل هر کدام به سه دسته تقسیم می شوند، عشق آسمانی، عشق مادر و عشق زمینی علاوه بر این عقلی که قبلا عاشق بوده، عقلی که به عشق باور ندارد و عقلی که آدم را پند می دهد.

درواقع، صدای عشق مادر، عشق جاودان و عشق آسمانی با عقل‌ها ترکیب شده و یک اثر خیلی متمایز خلق کرده هست.

این مطلبو از دست ندید!  تصویرهایی از طبیعت دیدنی در روستای عربچه

 

تیتراژ «یتیم منزل ایرانیان» نخستین مشارکت با یک پروژه سینمایی

پرواز همای در هنر و موسیقی ایرانی/ وطن پرستی که عیان است نخستین اثر سینمایی که با صدای پرواز همای به تیتراژ رسید، فیلم «یتیم منزل ایرانیان» بود. همای علاوه بر خوانندگی «ای میهنم» شعر و آهنگسازی آن را نیز برعهده داشت.

همای با اشاره به اینکه مبحث فیلم را زیاد بااهمیت می‌داند، به خبرنگار خبرگزاری مهر

 

175 شهید غواص و دریایی شدن موسیقی همای

پرواز همای کنسرت «سرزمین بیکران» را که با معیت ارکستر «پرواز» 20 و ۲۱ خرداد ۱۳۹۴در تالار بزرگ وزارت کشور روی صحنه برد، به ۱۷۵ شهید غواص تقدیم کرد.

»

» پرواز همای مقارن با این کنسرت، ویدئو کلیپ «گمنام» را کارگردانی کرد و به ۱۷۵ شهید غواص تقدیم کرد.

 

نمود وطن پرستی در موسیقی و آثار هنری

او توانسته با تلفیقی متمایز، موسیقی خاص خود را که به نحوی امضایش شمرده می‌شود، به مخاطبان عرضه دهد.

پرواز همای در هنر و موسیقی ایرانی/ وطن پرستی که عیان است

او با تاکید زیاد در اپرای منحصر به فرد «عشق و عقل و آدمی» از سازهای ارکستراسیون کلاسیک و ایرانی بکارگیری می کند که کاملا یک اپرای ایرانی گردد و شکل حقیقی یک اپرا را برخوردار باشد. برای این‌که این اثر یک اپرای کاملا ایرانیزه گردد، از موسیقی نواحی ایران هم بکارگیری و آنان را با موسیقی‌های متمایز ترکیب می کند. از موسیقی لرستان، گیلان، خراسان، کردی و آذری بهره برد تا موسیقی اقوام ایران هم همراه با ارکستر سمفونیک بزرگ در این اثر نقش تمام برخوردار باشد.

همای علاوه بر این در آثار مکرری ارادت خود را به شهدای هشت سال دفاع مقدس به ارائه گذاشته هست.