گروه: بلیط
تاریخ: ۱۲:۵۶ :: ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
پرهام مقصودلو: مربی ندارم اما می خواهم تاریخ ساز شوم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مشرق، ، پرهام مقصودلو پس از قهرمانی در رقابت‌های مسترز شارجه گفت: تمرین بسیاری کرده بودم تا بتوانم در دو مسابقه دوبی و شارجه خوب بازی کنم. پس از مسابقه‌های قهرمانی کشور دو هفته ریکاوری کردم و به مسابقه‌های بین‌المللی دوبی رفتم. در دوبی نتیجه در حد […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مشرق، ، پرهام مقصودلو پس از قهرمانی در رقابت‌های مسترز شارجه گفت: تمرین بسیاری کرده بودم تا بتوانم در دو مسابقه دوبی و شارجه خوب بازی کنم. پس از مسابقه‌های قهرمانی کشور دو هفته ریکاوری کردم و به مسابقه‌های بین‌المللی دوبی رفتم. در دوبی نتیجه در حد خودم کسب گردید، نه پایین‌تر و نه بالاتر از حد توقعم بود. ولی در شارجه توانستم اشکالات خود را رفع کرده و با ۷ برد و ۲ برابری و بدون باخت با ابهت قهرمان شوم. من توانستم سوپراستادهای بزرگی از کشورهای انگلیس، روسیه، چین و هند که قهرمانان وقت قاره آسیا و جهان می باشند را شکست دهم.

 

او در جواب به این سؤال که آیا هزینه این مسابقه‌ها به عهده خودتان بود یا خیر گفت: هزینه این مسابقه‌ها را خودم پرداختم. البته در مسابقه بین‌المللی دوبی دعوت شده بودم چون ریتینگ لازم را داشتم و پذیرفتم که در این مسابقه‌ها حضور پیدا نمایم اما در مسابقه‌های مسترز شارجه هزینه‌ها به عهده خودم بود.

قهرمان مسابقه‌های شارجه افزود: هزینه‌ی این مسابقه‌ها فراوان هست. من قهرمان کشور هستم و شماره یک شطرنج ایرانم. توقع دارم که هزینه مسابقه‌ها و بلیت رفت و بازگشت برای ما فراهم باشد تا با آرامش خیال زیادتر بازی کنیم اما خب این شرایط امکان ندارد. چند وقت پیش در مسابقه‌های جام جهانی آذربایجان انتخاب شده بودم همه هزینه‌ها، بلیت و هتل به عهده خودم بود. مسابقه‌های جام جهانی از مهم‌ترین مسابقه‌ها در هر رشته هست اما چند سالی هست که ما با این مشکل روبه‌رو هستیم و بیشتر هزینه‌ها با خودمان هست. البته گهگاهی فدراسیون کمک می‌کند اما بیشتر هزینه‌ها با خودمان هست.

مقصودلو در ادامه درباره نداشتن مربی گفت: بزرگ‌ترین مشکل من نداشتن یک مربی خارجی و با رزومه بالاست که متاسفانه در اختیار ما نیست. ما خودمان تمرین می‌کنیم و با استفاده از اینترنت، کتاب و فایل‌های کامپیوتری خود را برای مسابقه‌ها آماده می‌کنیم و خود را می‌سنجیم. مربی بالای سر ما نیست و این علت می‌شود که روند پیشرفت ما کند گردد. اگر مربی شایسته ای بود مطمئنا خوب تر می‌توانستیم ظاهر شویم.

وی درخصوص دیر رسیدن به آخرین رقابت خود گفت: بله من اندکی به این مسابقه دیر آمدم. البته چیز خاصی نبود به سبب دیر رسیدن اندکی استرس داشتم اما مشکلی پیش نیامد. رقیب من در دور آخر ریتینگ بالای ۲۷۰۰ داشت.

قهرمان مسابقه‌های مسترز شارجه در جواب به این سؤال که چه خواسته‌ای از فدراسیون دارد گفت:‌خواسته‌های بسیاری داریم. به عنوان شطرنج‌بازان مطرح در کشور می‌خواهیم که حقوق ثابت دارا باشیم. علاوه بر این در مسابقه‌هایی که اعزام می‌شویم هزینه‌های آن را بر عهده دریافت کنند که حتی اگر نتوانستیم در آن مسابقه‌ها پاداش دریافت کنیم، پولی از دست نداده باشیم که این مشکل خیلی از شطرنج‌بازان هست. علاوه بر این انتخاب یک مربی بین‌المللی درجه یک لازم هست تا شطرنج ایران بتواند به قله‌های رشد خود برسد.

این مطلبو از دست ندید!  اختلاف ۶۰ هزار میلیاردی آمار سازمان حسابرسی و بانک ها!/ جاده یک طرفه دولت در صنعت خودرو/ طلب ۸۴ میلیارد تومانی مسافران بابت دیرکرد و کنسل پروازها

او در ادامه افزود: البته فدراسیون شطرنج ایران یک مشکل دارد که بودجه در اختیارش نیست. موقع میزبانی قهرمانی بانوان جهان به مشکل مالی خورد و فدراسیون ایران به سبب بدهی به فدراسیون جهانی چندین بار تعلیق گردید و ریتینگ‌های ما را از روی سایت برداشتند. به علت آن بدهی، وزارت ورزش با فدراسیون بر سر لج افتاد و فکر می‌کنم آن طور که باید کمک نمی‌کنند تا فدراسیون برای اعزام‌ها به ما کمک کند. کم بودن اسپانسر نیز بشدت در این رشته وجود دارد. این رشته بر خلاف فوتبال و والیبال تماشاگر ندارد تا بتواند اسپانسر جذب نماید و ما اهتمام می‌کنیم با کسب نتیجه های خوب بتوانیم اسپانسرها را به سمت این رشته جذب نماییم تا مشکلات رفع گردد.

مقصودلو درباره اغراض خود در آینده گفت: یکی از هدف‌های کلیدی من این هست که بتوانم به قهرمانی مردان قاره آسیا برسم تا راه برای قهرمانی جهان بازتر گردد. هدف دیگرم این هست که بتوانم ریتینگ بالای ۲۷۰۰ را کسب نمایم. تاحالا هیچ شطرنج‌بازی به این ریتینگ نرسیده هست و می‌خواهم با این کار تاریخ‌سازی کنم.

مقصودلو گفت: پاداش مسابقه‌های مسترز شارجه برای قهرمان ۱۵۰۰۰ دلار بود که آن را دریافت نمودم.

مقصودلو به اعزام نشدن در رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۰ سال جهان اشاره نمود و گفت:چند نفر از شطرنج‌بازان ایرانی سال کنونی می‌خواستیم در مسابقه‌های قهرمانی زیر ۲۰ ساله‌های جهان شرکت کنیم. خیلی هم برای این مسابقه‌ها آماده بودیم اما به سبب کم‌کاری فدراسیون این اتفاق نیفتاد. فدراسیون به سبب کم بودن بودجه نتوانست یک سرپرست با ما به این مسابقه‌ها بفرستد. ورزشکاران زیر ۱۸ سال احتیاج به حضور سرپرست در مسابقه‌ها دارند اما به سبب این کم‌کاری، ما نتوانستیم به ایتالیا برویم. این مسابقه‌ها از مهم‌ترین مسابقه‌ها برای هر شطرنج‌بازی هست. نفر اول مسابقه‌های قهرمانی جهان می‌تواند به جام جهانی صعود نماید اما با وجود اینکه ما پول بلیت هم داده بودیم و کلی برای گرفتن ویزا هزینه کردیم، اما نتوانستیم در این مسابقه‌ها شرکت کنیم.

او در انتهاء از خانواده خود به علت حمایت‌ها و علاوه بر این از وزیر ورزش و کمیته ملی المپیک به علت پیام‌های تبریک تشکر نمود و گفت: امید دارم که شطرنج ایران جزء ۱۰ کشور برتر جهان قرار بگیرد.