گروه: بلیط
تاریخ: ۳:۲۵ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
پرفالوئرترین بازیگران زن ایران را بشناسید؟

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز، میزان فروش آن‌ها نسبتی با تعداد فالوئر‌های میلیونی این بازیگران ندارد. اگر ۷ میلیون نفر به تماشای فیلم مهناز افشار می‌رفتند فیلم او با میانگین بلیت ۱۰ هزار تومانی مالک رکوردی دست نیافتنی می‌شد. نمی‌توان طبق تعداد فالوئر گیشه فیلم یک بازیگر را محک زد. این […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز،

میزان فروش آن‌ها نسبتی با تعداد فالوئر‌های میلیونی این بازیگران ندارد. اگر ۷ میلیون نفر به تماشای فیلم مهناز افشار می‌رفتند فیلم او با میانگین بلیت ۱۰ هزار تومانی مالک رکوردی دست نیافتنی می‌شد. نمی‌توان طبق تعداد فالوئر گیشه فیلم یک بازیگر را محک زد. این دو، مقولاتی جدا از هم می باشند.

آیا داشتن فالوئر فراوان به معنای موفقیت فیلم‌های بازیگر در گیشه هست؟ جواب این سؤال آسان هست و احتیاج به حساب و کتاب ندارد. کافی هست بدانیم منحصرا یکی دو بازیگر می باشند که حضورشان در یک فیلم گیشه آن را ضمانت می‌کند. منتها برای رسیدن به یک جواب مستدل، سراغ چهار بازیگر زن رفتیم که در اینستاگرام مالک رکورد برخورداری از فالوئر می باشند: مهناز افشار، الناز شاکردوست، بهنوش بختیاری و سحر قریشی.

ابتدا تعداد فالوئر هر کدام را مرور کرده و نقبی به آخرین فیلم‌هایی که روی پرده داشته اند، زده ایم. میزان فروش آن‌ها نسبتی با تعداد فالوئر‌های میلیونی این بازیگران ندارد. این دو، مقولاتی جدا از هم هستندتعداد فالوئر: ۷. ۸ میلیون دنبال کننده مهناز افشار اکران گردید که این کمدی به فروش ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی دست یافت. این دو، مقولاتی جدا از هم می باشند

مهناز افشار

مهناز افشار نقش کلیدی زن فیلم را برعهده داشت.۸ میلیون دنبال کننده

فروش آخرین فیلم: مدتی قبل لس آنجلس – تهران با بازی فروش فیلم متوسط هست و البته نمی‌توان قسمت افشار را در این فروش فراوان دانست. افشار قبل از آن دارکوب را روی اکران داشت؛ یک فیلم جدی که البته سارا بهرامی نقش کلیدی اش را کرده هست. قسمت کلیدی به تم کمدی، حاشیه‌ها و البته پرویز پرستویی دارکوب ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان فروش داشت که خب رقم ناچیزی هست. افشار قبل از آن دارکوب را روی اکران داشت؛ یک فیلم جدی که البته سارا بهرامی نقش کلیدی اش را بازی جایگاه در سینما: مهناز افشار مدت‌ها برچسب بازیگری تجاری بر پیشانی داشت، اما آهسته آهسته قدرت خود را اثبات کرد و اکنون یکی از بازیگران توانمند سینمای ما هست که مورد توجه کارگردان‌ها مطرح قرار می‌گیرد. طبیعتا موفقیت یا ناکامی خانم افشار در سینما ربطی به میزان فالوئرهایش ندارد و کسانی پیگیر فیلم هایش می باشند که در طول سال سینما جزء دغدغه‌های شان تشریح شده.

تعداد فالوئر: ۶. ۸ میلیون دنبال کنندهفروش آخرین فیلم: بهنوش بختیاری این روز‌ها آستیگمات را بر اکران دارد که فروش آن از ۲۰۰ میلیون تومان گذشته.

بهنوش بختیاری

او نقشی کوچک بازی کرده.۸ میلیون دنبال کننده

پرفروش‌ترین فیلم او در سال جدید لازانیا هست: ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان. یک فیلم کمدی که خب این میزان فروش را نمی‌توان «بالا» به شمار آورد. کمدی ضعیف دم سرخ‌ها دیگر فیلم بختیاری هست که ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروش داشت. او در این فیلم هم نقش فرعی ایفا کرد. بختیاری یک نقش کوچک در مرداد هم داشت؛ فیلمی که منحصرا ۱۱۱ میلیون تومان فروخت. قاطبه مخاطب های به عنوان بازیگری شناخته می‌شود که منحصرا از پس کار‌های کمدی برمی آید. بهنوش بختیاری، اما در چند فیلم نشان داده در نقش‌های جدی مالک استعداد هست.

این مطلبو از دست ندید!  استقبال سرد هواداران از فینال لیگ اروپا

جایگاه در سینما: همچنان در ذهن خانم بختیاری برای اهل سینما هم به عنوان بازیگر نقش دو شناخته می‌شود. فالوئر‌های بی شمارش هم وی را در اینستاگرام می‌خواهند و الا باید فروش فیلم هایش در گیشه سر به فلک می‌کشید. تعداد فالوئر: ۳. ۶ میلیون دنبال کنندهفروش آخرین فیلم: سال کنونی فیلمی از الناز شاکردوست اکران نشده.

الناز شاکردوست

سال پیش خفه گی ساخته فریدون جیرانی با بازی متمایز شاکردوست به فروش ۴ میلیارد تومانی دست یافت. ۶ میلیون دنبال کننده

شاکردوست در چند سال موخر کم کار شده و گیشه فیلم هایش موفق نبوده هست. جایگاه در سینما: الناز شاکردوست هم جزء بازیگرهایی هست که برای تغییر مسیر دورخیز کرده. حاصل این کوشش سال پیش در خفه گی به بار نشست و شاهد نقشی متمایز از این بازیگر بودیم.

شخصیت او در فیلم جیرانی نسبتی با کاراکتر‌های شیک ابدی نداشت. بازی شاکردوست اکنون مورد توجه سخت پسند‌ها هست، ولی فیلم هایش توسط همین دسته دیده می‌شود؛ آن‌ها که علاقه‌مند به سینما می باشند. اگر قرار بود فالوئر‌ها به مدد گیشه فیلم هایش بیایند باید فروش خفه گی آنقدر می‌شد که صدر باکس آفیس ۹۶ را در اختیار می‌گرفت. ۱ میلیون دنبال کنندهفروش آخرین فیلم: سحر قریشی سال کنونی فیلم روی پرده نداشته هست. اگر قرار بود فالوئر‌ها به مدد گیشه فیلم هایش بیایند باید فروش خفه گی آنقدر می‌شد که صدر جدول از او سال پیش خالتور روی پرده رفت که ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان فروش کرد.

سحر قریشی

به علت سحر قریشی؟ با قاطعیت نمی‌توان تاثیر او بر گیشه این کمدی را نادیده گرفت، اما وقتی می‌دانیم دیگر فیلم او یعنی پا تو من نکن منحصرا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به فروش رسیده صورت مساله تغییر می‌کند.۱ میلیون دنبال کننده

جایگاه در سینما: از بازیگرهایی هست که تهیه کنندگان غالبا به منظور فروش زیادتر فیلم از او استفاده می‌کنند. به همین دلیل هست که هنوز شاهد یک بازی متمایز از سحر قریشی نبوده ایم. به علت سحر قریشی؟ با قاطعیت نمی‌توان تاثیر او بر گیشه این کمدی را نادیده گرفت، اما وقتی می‌دانیم دیگر فیلم او یعنی پا تو کفش سال پیش که او یک بازی کرد این نکته معروف گردید که قریشی می‌تواند نقش خوب هم بازی کند اگر به وی میدان داده گردد.

سحر قریشی در طول مدت بازیگری مورد توجه فیلم و تله فیلم‌هایی بوده که هدف اول و آخرشان هست. درباره ها بسیاری چنین فرمولی که برای قریشی اتخاذ شده، جواب داده، اما نه متناسب با تعداد فالوئر‌هایی که دارد. سال پیش که او یک تئاتر سحر قریشی در طول مدت بازیگری مورد توجه فیلم و تله فیلم‌هایی بوده که هدف اول و آخرشان درآمد