گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۵:۲۲ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۹

آ آفتاب نیوز : محمدهاشم بت شکن در جلسه خبری در مورد تمهیدات بانک عامل حوزه خانه برای زلزله زدگان کرمانشاه عنوان کرد: اولین گام امهال (مهلت) دو ساله برای بازپرداخت تسهیلات اعطایی به زلزله زدگانی هست که از تسهیلات بانک خانه بکارگیری کردند. به گفته بت شکن، بانک عامل حوزه خانه به واحدهای روستایی […]

آ آفتاب نیوز : محمدهاشم بت شکن در جلسه خبری در مورد تمهیدات بانک عامل حوزه خانه برای زلزله زدگان کرمانشاه عنوان کرد: اولین گام امهال (مهلت) دو ساله برای بازپرداخت تسهیلات اعطایی به زلزله زدگانی هست که از تسهیلات بانک خانه بکارگیری کردند.

به گفته بت شکن، بانک عامل حوزه خانه به واحدهای روستایی تخریب شده به شمار ۵ هزار و ۵۰۰ واحد تا سقف ۲۵ میلیون تومان و بازپرداخت ۱۵ ساله دربردارنده سه سال مرحله همکاری مدنی و ۱۲ سال بازپرداخت اصل وام با نفع ۴ درصد مراجعه کنند. علاوه بر این این بانک به دو هزار واحد خانه شهری تخریب شده در اثر زلزله موخر استان کرمانشاه ۳۵ میلیون تومان وام با بازپرداخت ۱۵ ساله و قیمت نفع ۵ درصد که مابه التفاوت آن را دولت در یارانه ها حدس کرده پرداخت خواهد کرد.
وی تاکید کرد: این بانک به ۵ هزار واحد مسکونی ۱۲ میلیون تومان با بازپرداخت ۷ ساله و نفع ۵ درصد وام بازسازی می دهد. درکنار اینکه دو هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی با بازپرداخت ۵ ساله بصورت بدهی الحسنه وام خرید لوازم خانگی به زلزله زدگان پرداخت می کند.
وی افزود: لذا به طور کلی بانک خانه ۱۵ هزار فقره نوع ها وام به روستاییان و اهالی شهرهای زلزله زده دربردارنده تسهیلات ساخت، تعمیر و خرید لوازم خانگی پرداخت می کند.

وی اضافه کرد: بانک خانه از جهت مراجع پولی مسئله ای نخواهد داشت و هر آن چیزی که دولت بر عهده این بانک قرار دهد پرداخت خواهد کرد و از امروز کلیه مشمولان طرح های تسهیلات و بیمه ای زلزله توان دارند به شعب این بانک در استان های زلزله زده مراجعه کنند. درکنار اینکه امهال دو ساله محدود به خانه مهر نیست و تمام واحدهایی که تسهیلات بانکی دریافت کرده اند دربردارنده این امهال خواهند گردید.
وی تاکید کرد: لطمه دیدگان در اثر زلزله موخر برای دریافت تسهیلات از مسیر بنیاد خانه به این بانک ارائه شده و اگر کسی کندی در پرداخت تسهیلات از سوی بانک خانه ندید قطعا به بانک خانه اطلاع دهد تا رفع گردد.

۵

درکنار اینکه یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد خانه مهر نیز فروش اقساطی شده هست.
وی در مورد تسهیلات بافت کهنه عنوان کرد: از ابتدای اعمال این طرح در سال ۹۴ تا هم حالا به ۳۲ هزار واحد مسکونی کهنه مجموعا به مبلغ ۱۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده هست.
علاوه بر این تسهیلات از این مکان در هفته ابتدایی سال جاری ۱۵۰ فقره بود ولی در انتهاء هفته سابق ۹۶۰ فقره تسهیلات از مکان صندوق یکم پرداخت گردید.
وی اهتمام کرد: در هفت ماهه سابق ۲۵ هزار میلیارد ریال برای ۴۰ هزار واحد مسکونی وام همکاری مدنی ساخت خانه پرداخت شده که نسبت به سابق کم شدن چشمگیری داشته هست به چه علت که جهت گیری بانک خانه پرداخت وام خرید بوده هست.

وی در مورد خانه اجتماعی بیان داشت: این بانک برای دهک های یک، دو و سه با پشتیبانی دولت و سایر نهادهای پشتیبانیی قرار هست در خانه اجتماعی به دولت مساعدت کند.
علاوه بر این این بانک همین تسهیلات را به انبوه سازانی که الگوی استفاده را رعایت کنند نیز پرداخت خواهد کرد.

منبع: مهر