تاریخ: ۲۱:۰۳ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲

روند لاک‌پشتی آواربرداریبیش از ۵۰ روز از حادثه انفجار گاز در یکی از خیابان‌های مرکز شهر اهواز می‌گذرد. اما آواربرداری به صورت کامل انجام نشده و اقدامی برای اسکان آسیب‌دیدگان صورت نگرفته است. مسئولان در روزهای اولیه حادثه قول‌هایی برای اسکان خانواده‌هایی دادند که در این حادثه بی‌خانمان شده بودند ولی تاکنون به آن جامه […]

روند لاک‌پشتی آواربرداری
بیش از ۵۰ روز از حادثه انفجار گاز در یکی از خیابان‌های مرکز شهر اهواز می‌گذرد. اما آواربرداری به صورت کامل انجام نشده و اقدامی برای اسکان آسیب‌دیدگان صورت نگرفته است. مسئولان در روزهای اولیه حادثه قول‌هایی برای اسکان خانواده‌هایی دادند که در این حادثه بی‌خانمان شده بودند ولی تاکنون به آن جامه عمل نپوشانده‌اند. اکنون خانه‌ها خراب و دسترسی شهروندان به وسائل و مدارکشان غیرممکن شده است شهرداری برای آواربرداری چند کارگر فرستاد. به رغم اینکه شهروندان به آنان کمک می‌کنند با وجود این، عملیات آواربرداری به کندی پیش می‌رود. از مسئولان شهری درخواست می‌کنیم برای اسکان خانواده‌های آسیب دیده در حادثه انفجار گاز و تسریع در عملیات آواربرداری گام‌های بلند و عملی بردارند.
جمعی از شهروندان اهوازی
چرا خودروساز پاسخگو نیست؟!
در تاریخ ۹۵/۵/۲۰ یک دستگاه خودرو نیسان دیزل از نمایندگی زامیاد در تنکابن خریداری کردم. بیست روز بعد بر اثر تصادف در محور کندوان جاده چالوس و رؤیت مدارک توسط پلیس متوجه شدم که شماره بیمه‌نامه، کارت و حتی برگ سبز خودرو با شماره‌های حک شده برروی آن مغایرت دارد. در نتیجه بر اثر کوتاهی نمایندگی سایپا، پلیس مرا به خاطر مدارک ناقص مقصر حادثه اعلام و ماشینم را توقیف و به پارکینگ انتقال داد. حال تا به امروز من بازنشسته نیروی انتظامی به دفعات مکرر حضوری و یا تلفنی به خودروساز متخلف و نمایندگی مربوطه مراجعه و اعتراض نمودم ولی متأسفانه هیچ کس پاسخگو نیست درحالی که بر اثر اشتباه شرکت سایپا دیزل خسارت مالی، روحی و جسمی فراوانی به بنده وارد شده است. لذا پرسش من از مسئولان شرکت سایپا این است که اگر این حادثه منجر به خسارت جانی می‌شد چه کسی پاسخگوی فرزندان بنده بود که دستشان حتی برای گرفتن دیه حقیر نیز به جایی بند نبود.
اسفندیار صادق مشرفی
خلف وعده شهرداری دزفول
شهرداری دزفول منزل مسکونی اینجانب واقع در کوچه مشایخ انصاری این شهرستان را به دلیل تعریض کوچه در سال ۹۴ در طرفه العینی تخریب کرد و اسباب و اثاثیه منزل را نیز به محلی نامعلوم برد.براساس قراردادی که شهرداری با من بست؛ مقرر شده بود مبلغ ۳۰ میلیون تومان به بنده پرداخت کند. همچنین مقدار باقی مانده ملک به مساحت حدود ۵۱ متر مربع توسط شهرداری ظرف مدت ۶ ماه ساخته شود و در این مدت منزلی برای سکونت اینجانب با هزینه شهرداری اجاره شود. پس از تعلل بسیار و گذشت ۶ ماه در اردیبهشت ماه امسال قرارداد جدیدی تا شهریور ۹۵ بسته و مهلت داده شده تمدید شود. مجدد مقرر شد شهرداری ۵ میلیون تومان به عنوان سپرده و ماهیانه ۵۰۰ هزار تومان جهت اجاره منزل در اختیار بنده قرار دهد و نیز به عنوان ضمانت در اجرا در صورت اضافه شدن مدت فوق هر ماه ۵ میلیون تومان غرامت از طرف شهرداری به مالک پرداخت شود. اما متأسفانه مهلت قرارداد دوم نیز به اتمام رسید و بعد از گذشت ۱۷۶ ماه آن کاری که مقرر بود انجام نشد. همچنین اجاره منزلی را که بنده به صورت موقت در آن سکونت داشتم را نیز قطع کردند و اکنون قریب به چهار ماه است در شهر و زادگاه خود بی‌خانمان بوده و در منزل دوستان و آشنایان و یا خانه معلم روزگار می‌گذرانم.
احمد محجوب انصاری

این مطلبو از دست ندید!  ضرورت انجام آمایش زیست محیطی برای استقرار کلبه های شناور در تالاب انزلی