گروه: زنان
تاریخ: ۱۷:۵۷ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
پای درد دل کارگران سرگذر بجنورد / درد بیکاری که آنان را شرمنده زن و فرزند کرده است

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از بجنا؛بهتر است ما خبرنگاران در گرماگیر جمع آوری خبر از این مسئول و آن مسئول شهر سری هم به دل شهر و مردم بزنیم، کارگران سرگذری یکی از اینهایی است که می گویم، کارگرانی که هر روز صبح به نیت درآوردن […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از بجنا؛بهتر است ما خبرنگاران در گرماگیر جمع آوری خبر از این مسئول و آن مسئول شهر سری هم به دل شهر و مردم بزنیم، کارگران سرگذری یکی از اینهایی است که می گویم، کارگرانی که هر روز صبح به نیت درآوردن پولی برا بستن زخم همیشه باز مخارج خانواده شان از خانه بیرون می زنند و در یکی از میدان های این شهر جمع می شوند و منتظر کارفرمایی که آنان را برای یک روز هم شده بر سر کاری ببرد.

به سمت چهارراه باسکول بجنورد حرکت کردیم که شاید اگر نتوانیم گره ای از کار این کارگران باز کنیم لااقل پای درد دل آنان بنشینیم؛ به چهارراه که رسیدیم با جمعیت زیادی کارگر روبه رو شدیم که فکرش را نمیکردیم ، کارگران متنظرن، هر ماشینی که می ایستد به گمان اینکه کارفرما یا همان اربابی است که به دنبال کارگر آمده همه به سمتش می دوند که خوب شاید از میان همه یکی را با خود ببرد و شایدم هم به توافق نرسند… .

رفتیم که با آنها صحبت کنیم گفتند حرفی نداریم چه فایده که بگوییم و کسی جوابی ندهد تا حالا چندین خبرنگار آمدند و رفتند اما سودی به حال ما کارگران نداشته است

مهم ترین مسئله و مشکل ما بیکاری و شرمندگی پیش خانواده است

یکی از همین کارگران عزیز در گفتگو با خبرنگار بجنا ، گفت: اوضاع کار و اشتغال در شهرستان بجنورد خیلی اوضاع آشفته ای است.

وی با بیان اینکه از ساعت ۶ صبح برای کار اینجا می ایستیم ولی از کار خبری نیست، افزود: از ۳۰ روز ماه شاید ۱۰ روز آن را سرکار برویم و بقیه ماه را بیکار هستیم.

وی اظهار داشت: مهم ترین مسئله و مشکل ما بیکاری و شرمندگی پیش خانواده است و زمانی که کاری پیدا  نمی کنم خجالت می کشم به منزل برگردم.

او با بیان اینکه هیچ مسئولی به مشکلات ما توجه ای ندارد، ادامه داد: همه مسئولین هر روز از اینجا عبور می کنند و بیکاری ما را می بینند و حتی یکبار هم نیامده اند بگویند شما چه مشکلاتی دارید.

  از زمانی که آقای روحانی رئیس جمهور شده است اوضاع کار خیلی بد شده است

یکی دیگر از همین کارگران که از اوضاع بیکاری خیلی گلایه داشت ،گفت: از زمانی که آقای روحانی رئیس جمهور شده است اوضاع کار خیلی بد شده است.

وی افزود: کار ما باربری است و در ماه سه یا چهار روز آن را سرکار می رویم و بقیه آن را بیکار هستیم.

وی با بیان اینکه بیکاری در بجنورد باعث شده است آمار طلاق افزایش یابد، تصریح کرد: از مسئولینی که می توانند کاری انجام دهند که مشکل بیکاری در کشور حل شود خواهش میکنم فکری به حال ما بکنند.

مسئولین قبل از انتخابات وعد می دهند ولی بعد از اینکه رای آورند دیگر کسی را تحویل نمی گیرند

یکی دیگر از همین عزیزان در گفتگو با خبرنگار ما، گفت: بیکاری در بجنورد خیلی زیاد شده است و هیچ مسئولی کاری انجام نمی دهد.

وی افزود: اگر کار نباشد خیلی ها مجبور می شوند دزدی یا گدایی که در شان یک انسان نیست.

او که از وعد وعیدهای قبل از انتخابات ناراحت بود، اظهار داشت: مسئولین قبل از انتخابات وعده می دهند ولی بعد از اینکه رای آورند دیگر کسی را تحویل نمی گیرند و فراموش می کنند که همین مردم آنها را انتخاب کرده اند.

وی ادامه داد: برای حل مشکلاتمان بارها به استانداری مراجعه کردیم ولی مسئولین تحویل نمی گیرند و وعده دروغ می دهند.

وی با بیان اینکه ما انسان هستیم و آبرو داریم ،گفت: مسئولین به فکر حل مشکلات نیستند و فقط شعار و وعده های دروغ  می دهند .

 

شما اولین نفری هستید که جویای مشکلات ما شدید

یکی دیگر از همین کارگران افزود: آقای روحانی که ۴ سال رئیس جمهور بودند مشکل بیکاری ما را حل نکردند ولی باز هم می بینیم که برای ریاست جمهوری ثبت نام کرده است.

وی بیان داشت: ۱۵ سال است که اینجا هستم و باربری می کنم شما اولین نفری هستید که جویای مشکلات ما شدید و هیچ مسئولی حتی یکبار هم اینجا نیامده اند.

وی تصریح کرد: حضرت علی (ع) می فرماید باید بر دست کارگر بوسه زد اما مسئولان ما به این گونه مسائل توجه ای ندارند و فقط به فکر خودشان هستند.

او ادامه داد: در خانه فرزند مریضی دارم که ماهیانه ۷۰۰ هزار تومان مخارج دارو او می شود چطور می شود با این اوضاع کار از پس هزینه های زندگی برآیم.

۱۰ سال است که ورزش حرفه ای انجام می دهم

یکی دیگر از همین کارگران که جوان ورزشکاری بود در گفتگو با خبرنگار بجنا، گفت: ۱۰ سال است که ورزش حرفه ای انجام می دهم ولی به خاطر بیکاری اینجا باربری می کنم چون اگر کار نکنم پیش خانواده ام  شرمنده می شوم.

وی افزود: این عدالت اجتماعی نیست که یک نفر با یک خودکار و پارتی هزاران میلیارد به جیب می زند و ما اینجا به سختی کار می کنیم و همین کار هم وجود ندارد که انجام دهیم.

وی در ادامه بیان داشت: از کسانی که برای ریاست جمهوری و شورای شهر نامزد شده اند خواهش دارم وعده دورغ ندهند و زمانی که انتخاب شدند به فکر مردم باشند و مشکل بیکاری را حل کنند.

انتهای پیام / 

 

برچسب ها: