تاریخ: ۱۲:۳۵ :: ۱۳۹۷/۰۹/۱۳
پارک های مشهد در سفر با تور مشهد

آشنایی با شهربازی پارک ملت مشهد | میزبان بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه برای آنهایی که در سفر به مشهد در پی هیجان، تفریح و خوشگذرانی می باشند شهربازی پارک ملت مشهد یکی از خوب ترین گزینه هاست. این شهربازی در سال ۱۳۵۱ خورشیدی در قلب بزرگترین بوستان شهر مشهد، پارک ملت ساخته شده هست […]

آشنایی با شهربازی پارک ملت مشهد | میزبان بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه

برای آنهایی که در سفر به مشهد در پی هیجان، تفریح و خوشگذرانی می باشند شهربازی پارک ملت مشهد یکی از خوب ترین گزینه هاست. این شهربازی در سال ۱۳۵۱ خورشیدی در قلب بزرگترین بوستان شهر مشهد، پارک ملت ساخته شده هست و به عنوان نخستین شهربازی مشهد نیز شناخته می شود. مجموعه ای که ۳۰ هزار مترمربع پهنه دارد و بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه را در خود جای داده هست. مجموعه شهربازی و سرگرمی پارک ملت به عنوان نخستین دارنده گواهی نرمال امکانات شهربازی در کشور نیز شناخته می شود و از نظر تنوع و کیفیت در میان برترین شهربازی های ایران قرار گرفته هست.

این مجموعه هیجانی و تفریحی در تور مشهد      محیط شایسته ای برای بازی و تفریح اشخاص متفاوت اعم از کودکان و بزرگسالان فراهم کرده و خانواده و دوستان در کنار هم توان دارند از بازی های آن لذت ببرند و وقت ها خوشی برای خود رقم بزنند.

 بازی های خانوادگی

در شهربازی ملت مشهد، بازی هایی هم مدنظر داشته شده هست تا آنان را با خانواده و به طور دسته جمعی تجربه کنید:

۱) فانفار | بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه

مشهورترین بازی و سرگرمی پارک ملت مشهد چرخ و فلک (فانفار) هست که با ۸۰ متر ارتفاع بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه محسوب می شود. این چرخ و فلک ۲۵۰ تُنی در سال ۱۳۸۴ به مجموعه شهربازی مشهد اضافه گردید و در هر دور با سرعت ۱۰ کیلومتر بر ساعت، ۴۵۰ نفر را به ارتفاع ۸۰ متری می برد و نمای خارق العاده ای از مشهد در مقابل دید بازدیدکنندگان قرار می دهد. هرچند قرار هست به زودی بزرگترین چرخ و فلک دنیا در دوبی بازنمایی شود و آن زمان دیگر فانفار بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه نخواهد بود.

حجم دستگاه: ۴۵۰ نفر

مدت: ۱۰ دقیقه

بوستان کوهسنگی مشهد

پارک کوهسنگی یکی از قدیمی‌ترین و مشهورترین مکان‌های گردشگری شهر مشهد می‌باشد و به سبب وجود دو کوه سنگی مشرف به شهر به این اسم خوانده می‌شود. پارک کوهسنگی دومین پارک بزرگ بعد از پارک ملت در شهر مشهد می‌باشد.

آدرس پارک کوهسنگی: مشهد، انتهای خیابان کوهسنگی، بوستان کوهسنگی.

بوستان جنگلی وکیل آباد مشهد

بوستان جنگلی وکیل آباد یکی از بوستان‌های گسترده و قدیمی شهر مشهد هست و مساحت این بوستان جنگلی بیشتر از ۷۰ هکتار می‌باشد. بوستان جنگلی وکیل آباد به دلیل وقوع در مجاورت ییلاق خوش آب‌وهوا طرقبه یکی از تفریحگاه‌های پرازدحام و پرطرفدار مشهد به شمار می‌رود.

آدرس بوستان جنگلی وکیل آباد: مشهد، انتهای بلوار وکیل آباد، بوستان جنگلی وکیل آباد.

پارک دریاچه وکیل آباد

اگر می خواهید از طبیعت زیبای اطراف مشهد لذت ببرید، قطعا به بازدید دریاچه وکیل آباد بروید. این پارک نزدیک ترین ییلاق در فاصله ۸ کیلو متری شمال غربی مشهد قرار گرفته هست.

در این پارک از تماشای دریاچه و درختان بلند و کهن این پارک از شلوغی ها و هیا هوی شهر فرار خواهید کرد. تماشا و گشت و گذار در دریاچه وکیل آباد را هرگز فراموش نکنید چون که زیبا ترین زیبایی ها و جذابیت های ظبیعی را در آن شاهد می باشید.

آدرس دریاچه وکیل آباد : خراسان رضوی – مشهد وکیل آباد

باغ ملی مشهد

باغ ملی مشهد که درست در مرکز شهر در کنار یکی از خیابان های قدیمی شهر واقع شده، نخستین پارک تفریحی مشهد خواهد بود که به سبب قدمت کهن از ارزش خاصی بهره مند هست. جالب هست بدانید که در آن زمان به سبب نزدیک بودن این پارک به ارگ حکومتی و واقع بودن آن در مرکز شهر، این باغ محل اجرای برنامه های اجتماعی و فرهنگی بوده هست بعد از زمان دور این پارک دارای ارزش مخصوصی بوده ک آن را از دیگر پارک ها متفاوت می کرده.

امروزه نیز باغ ملی دارای جذابیت ها و دیدنی های زیبا و بسیاریست که هرساله تعداد بسیاری گردشگر، مسافر و طبیعت دوست را مجذوب خود می کند، گویا که این پارک رمز حرف با دل آدمی را کشف نموده هست.

این مطلبو از دست ندید!  سازمان محیط زیست: فاز دوم قرقهای شکار امسال اجرا می‌شود

بخش های متفاوت این پارک با انواع چنارهای قدیمی و درختان متفاوت و گونه های گیاهی و گلکاری و چمن و فضای سبز مزین شده و محل تفرج و تفریح و استراحت شهروندان مشهد خواهد بود.

آدرس باغ ملی مشهد : خراسان رضوی – مشهد خیابان خسروی، خیابان امام خمینی

ارک طبیعی ۷ حوض مشهد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از سفر باتو ، این پارک که در هفت کیلو متری شهر مشهد قرار دارد، دارای ۷ حوضچه طبیعیِ زیبا با منظره بسیار زیباست، همراه با خانواده و یا دوستان توان دارید در کنار حوضچه های آب زلال این منطقه یک بازی شاد داشته باشید، از تماشای زیبای این پارک لذت ببرید و یا در طبیعت بکر، دست نخورده و آرام این پارک به صدای آب گوش جان فرا دهید

رفتن به پارک طبیعی ۷ حوض به ویژه برای افرادی که قصد دارند از هیاهوی شهر فرار کنند و انرژی دو مرتبه کسب نمایند بشدت سفارش می شود.

برای رسیدن به زیباترین پدیده و جاذبه طبیعی شهر مشهد، باید به دل کوه های خلج در اطراف مشهد سفر کنید. بعد از وارد شدن به شهرک سیدی و جاده خلج، بعد از طی کردن حدود ۳ کیلومتر از جاده، به دوراهی می رسید. باید جاده اتوبان و آسفالت سمت چپ رو ادامه بدید تا به میدان مشابهی برسید. اگر قصد عزیمت به این منطقه رو دارید باید بدونید بعد از رسیدن به این میدان باید اتومبیل تان را پارک کنید، حدود ۲ کیلومتر از مسیر رو پیاده طی کنید تا به «هفت حوض » برسید. به سبب و جود سنگ های صاف و صیقلی باید جانب احتیاط را بعد از ورود به منطقه فراهم نمود. به گردشگران سفارش می شه حتی المقدور و به دلیل کوهستانی بودن منطقه بین طلوع تا غروب آفتاب از محیط طبیعی و دلپذیر این مکان استفاده کنید و وسایل و لوازم مناسب از قبیل کفش، لباس و…

نشانی  پارک طبیعی ۷ حوض :  خراسان رضوی – مشهد ۷ کیلومتری مشهد

پارک مینیاتوری مشهد

پارک مینیاتوری مشهد نخستین پارک مینیاتوری در شرق کشور می‌باشد که هم‌اکنون دارای ۹ ماکت از تخت جمشید، آرامگاه فردوسی، آرامگاه عطار، پل خواجو، فرودگاه مشهد، ایستگاه راه آهن مشهد، باغ شاهزاده ماهان، سد کارون و روستا کندوان هست و ۵۸ ماکت دیگر آثار باستانی و فرهنگی کشور ایران در دست ساخت می‌باشد.

آدرس پارک مینیاتوری: مشهد، بزرگراه میثاق، بلوار الهیه، بلوار سجادیه، سجادیه ۲۶، پارک مینیاتوری.

بوستان پردیس قائم مشهد

بوستان پردیس قائم یکی دیگر از بوستان‌ های مشهد در تور ارزان مشهد می‌باشد که در شمال شهر مشهد با مساحتی بالغ بر ۱۷ هکتار ساخته شده هست. این بوستان علاوه بر دارا بودن گونه‌های گیاهی بسیار دارای ساختمان موزه ایرانی، مکان بازی‌های کامپیوتری، آلاچیق، بوفه و آبنمای موزیکال هست.

آدرس بوستان پردیس قائم: مشهد، بلوار توس، تقاطع بزرگراه شهید چراغچی، بوستان پردیس قائم.

بوستان خورشید مشهد

بوستان خورشید که به بام مشهد نیز معروف می‌باشد با وسعتی در حدود ۴۰۰ هکتار بزرگترین بوستان کوهستانی مشهد محسوب می‌گردد. بوستان خورشید به دلیل قرار داشتن در بلندای منطقه هاشمیه مشهد، دارای منظره بسیار زیبا از شهر به ویژه در هنگام شب می‌باشد.

آدرس بوستان خورشید: مشهد، انتهای بلوار هاشمیه، هاشمیه ۹۱، بوستان خورشید.

بوستان جنگلی طرق مشهد

بوستان جنگلی طرق یا کمپ مسافرتی غدیر با مساحتی حدود ۱۸۰ هکتار و با حجم چهار هزار چادر و ۲۸۰ کلبه، محیط آرامش قسمتی را برای ساکن کردن مسافران مشهد فراهم ساخته هست. بخش بسیاری از بوستان جنگلی طرق پوشیده از درختان اقاقیا، سپیدار، نارون، افرا و سرو و انواع دیگر می‌باشد.

آدرس بوستان جنگلی طرق: ورودی مشهد از سمت جاده نیشابور، بزرگراه شهید کلانتری، حدفاصل پل الغدیر و شهرک ابوذر، کمپ مسافرتی غدیر