گروه: تور
تاریخ: ۱۳:۱۱ :: ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
پارک ملی لار، سرزمین زیبایی ها

اینجا منطقه‌ای دنج هست که در دره ای در حاشیه جنوب غربی تا شمال شرقی کوه دماوند ایجاد شده هست، از با اهمیت ترین جایگاه ها تفریحی این پارک دریاچه ۲۰ کیلومتری لار هست. در مسیرهای متفاوت این پارک توان دارید راهپیمایی کنید و اگر مجوز دارا باشید در دریاچه آن به شنا و یا […]

اینجا منطقه‌ای دنج هست که در دره ای در حاشیه جنوب غربی تا شمال شرقی کوه دماوند ایجاد شده هست، از با اهمیت ترین جایگاه ها تفریحی این پارک دریاچه ۲۰ کیلومتری لار هست.

در مسیرهای متفاوت این پارک توان دارید راهپیمایی کنید و اگر مجوز دارا باشید در دریاچه آن به شنا و یا ماهیگیری مشغول شوید، این پارک که حدود ۳۰ هزار هکتار هست در سال ۱۳۵۴ مبدل به پارک ملی گردید و در محیط آن هیچ منطقه مسکونی مدامی وجود ندارد اما عشایری می باشند که ییلاق خود را در این مکان می گذرانند.

پارک ملی لار، سرزمین زیبایی ها

چیزی که موجب ارزش زیاد این پارک شده وجود ماهی قزل آلای خال قرمز هست که از نوع های آبی نادر جهان هست، در دو سمت این دره رودخانه ها و چشمه های پر آبی هست که زیبایی و جذابیت پارک را زیادتر کرده هست.

آ آب و هوای شایسته، رودخانه های زیاد و پرآب و گیاهان انبوه موجب شده که این مکان تنوع جانوری بسیاری دارا باشد، به صورت کلی ۱۰۰ نوع متفاوت پرندگان دربردارنده فلامینگو، دلیجه، کبک، سارگپه، عقاب، درنا، کبک دری در این پارک زندگانی می کنند و از پرندگان منحصربفرد آن عقاب طلایی هست که صرفا در این منطقه ایران پیدا می شود.

پارک ملی لار، سرزمین زیبایی ها

این پارک زیستگاه امن و شایستهی را برای پرورش پستاندران مانند کل و بز فراهم آورده هست، خزندگانی که در این پارک زندگانی می کنند دربردارنده مار، مارمولک، قورباغه، افعی، افعی دماوندی، افعی البرزی، بزمجه، لاک پشت می باشند.

پارک ملی لار، سرزمین زیبایی ها

رودخانه های بسیاری مانند رود الرم، رود ورا رود، چهل بره، آب سیاه چال در این پارک روند دارند که آب همه آنان به سد لار می ریزد و قسمتی از آب مخزن آن مورد استفاده مردم تهران قرا می‌گیرد.