گروه: زنان
تاریخ: ۱۴:۱۹ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
پارک زنان، پروژه نیمه همه پر ارزش اراک

فرزانه رحمتی در بیان کرد و گو با ایسنا، بیان کرد:   رحمتی اهتمام کرد: خانم ها و دخترهای در هر شهر احتیاج به محل هایی دارند که بتوانند با راحتی، آسایش و امنیت به ورزش، فعالیت های مفرح و گعده های دوستانه بپردازند، ایجاد پارک زنان نیز در حقیقت به نوعی توان دارد جواب […]

فرزانه رحمتی در بیان کرد و گو با ایسنا، بیان کرد:

 

رحمتی اهتمام کرد: خانم ها و دخترهای در هر شهر احتیاج به محل هایی دارند که بتوانند با راحتی، آسایش و امنیت به ورزش، فعالیت های مفرح و گعده های دوستانه بپردازند، ایجاد پارک زنان نیز در حقیقت به نوعی توان دارد جواب به این احتیاج هست.

وی با اشاره به پیشینه پیشنهاد ایجاد پارک های اختصاصی خانم ها در ایران گفته بود: هر چند ایجاد چنین پارک هایی عملا در دهه ۸۰ و برای اولین بار در تهران پژوهشگر گردید، ولی بعضی کشورهای اسلامی مثل امارات و عمان خیلی جلوتر از ما پیشنهاد ایجاد پارک زنان را اعمالی کردند.

رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر اراک بیان کرد: در پارک های ویژه خانم ها علاوه بر ایجاد محدودهی بدون استرس و با شادی، زمینه های همکاری زیادتر نسل های متفاوت فراهم می گردد، در این پارک ها کودک ها و جوانان در کنار میانسالان و پیرسالان قرار گرفته و این معیت روحیه شادی زیادتری را جابه جا و تبادل تجربه و جابه جایی فرهنگ بین نسلی را باعث می گردد، علاوه بر این ایجاد فضاهای خاص دخترهای و زنان نگرانی های خانواده ها را در مورد تفریحات سالم و وقت ها فراغت دخترهای به شکل چشمگیری کم شدن خواهد داد و به تبع آن باعث کم شدن لطمه های اجتماعی خواهد شد .

وی با اشاره به رایزنی های صورت گرفته با شهردار اراک مبنی بر نصب تابلوی روزشمار در کلیه پروژه های نیمه همه و کوشش در جهت بهره برداری از آنان در کوتاه ترین وقت محتمل اضافه کرد: پارک زنان در فهرست پروژه های ناتمام و ارزشمند واقع هست.

رحمتی تاکید کرد: توان زیاد مطلوبی اعم از نیروی آدمی و لجستیکی در این پارک ساکن شده تا به زودی شاهد رونمایی آن برای زنان و دخترهای اراکی باشیم و در این پارک ابزارها متفاوتی درجهت جذب رضایت زنان ساکن می گردد.

وی با اشاره به شاخص های خاص این پارک بیان کرد: محصور بودن و در عین حال آفتاب گیر بودن این فضا یکی از خصوصیت های این پارک شمرده می گردد، چراکه از نظر دکتری زنان ما احتیاج زیادتری به دریافت نور آفتاب در محیط باز دارند.

 

انتهای پیام