تاریخ: ۸:۴۳ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
پابرهنه بودن در طبیعت باعث بهبود مهارت های حرکتی کودک می گردد

سرویس سبک زندگی فردا: ««رانل ونتر»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه استلنبوش در آفریقای جنوبی، در این باره می گوید: «یافته های ما نشان می دهد کارکرد حرکتی خوب تر کودکان در حالت پابرهنگی نشان می دهد رشد مهارت های کلیدی حرکت در طول دوره کودکی و نوجوانی دست کم تا حدی به فعالیت های […]

سرویس سبک زندگی فردا: ««رانل ونتر»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه استلنبوش در آفریقای جنوبی، در این باره می گوید: «یافته های ما نشان می دهد کارکرد حرکتی خوب تر کودکان در حالت پابرهنگی نشان می دهد رشد مهارت های کلیدی حرکت در طول دوره کودکی و نوجوانی دست کم تا حدی به فعالیت های با نظم در حالت پابرهنه بودن بستگی دارد.»

«»

این دو گروه به سبب تفاوت در نوع پوشش پاهایشان انتخاب شدند، چراکه کودکان در آفریقای جنوبی بر طبق عادت پابرهنه می باشند و کودکان در آلمان بیشتر وقت ها کفش به پا دارند.

نتیجه های نمایش داد نمرات شرکت کنندگان آفریقای جنوبی که طبق معمول پابرهنه بودند در آزمایش های تعادل و پرش به مراتب بالاتر از گروه دیگر بود.

محققان سفارش می کنند خوب تر هست فعالیت های تفریحی و برنامه های ورزشی و کلاس های تعلیم جسمی در حالت پابرهنه بودن صورت پذیرد تا مهارت های کلیدی حرکت کودکان بهبود یابد. خوب تر هست والدین کودکان شان را در منزل به پابرهنه بودن ترغیب کنند.

این مطلبو از دست ندید!  استاندار قزوین: ردپای انسانی در افزایش خسارات بلایای طبیعی قابل مشاهده است