تاریخ: ۱۹:۳۳ :: ۱۳۹۶/۰۵/۲۷
وکیلی: مسابقه نخست سختی‌های خاصی دارد/فعلاً فقط به بازی با ایتالیا فکر می‌کنیم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، محمد وکیلی قبل از دیدار نخست ایران برابر ایتالیا در رقابت های قهرمانی نوجوانان جهان در بحرین گفت: در حال حاضر تمام تمرکز کادر فنی و بازیکنان برای بازی با ایتالیا است. مرحله به مرحله پیش می رویم […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، محمد وکیلی قبل از دیدار نخست ایران برابر ایتالیا در رقابت های قهرمانی نوجوانان جهان در بحرین گفت: در حال حاضر تمام تمرکز کادر فنی و بازیکنان برای بازی با ایتالیا است. مرحله به مرحله پیش می رویم و به همین دلیل فعلا به مسابقه با ایتالیا فکر می کنیم.

وی با بیان اینکه بازی اول همیشه سخت است و این موضوع برای همه تیم ها صدق می کند، گفت: شروع مسابقات جهانی زیر ۱۹ سال نیز مشکلات خاص خود را دارد. خوشبختانه کادر فنی تجربه دارد که بازیکنان را آرام کنند چون برخی از ملی پوشان عجله دارند که هر چه زودتر بازی ها شروع شود و به داخل زمین بروند.

سرمربی تیم ملی والیبال با بیان اینکه تا کنون دو نشست آنالیز برای تیم ایتالیا برگزار کردیم، گفت: ترکیب تیم ها مشخص شده است و باید مسابقات شروع شود تا شرایط را بهتر ارزیابی کنیم. در روز نخست مسابقات استراحت داریم و در سالن نظاره گر دیدار دو تیم ایتالیا و جمهوری چک خواهیم بود.

وی ادامه داد: ویژگی رقابت های رده سنی نوجوانان ناشناخته بودن اکثر بازیکنان شرکت کننده در مسابقات است و این شرایط برای همه تیم ها یکسان است. به عنوان مثال شاید حریفان ایران تنها اطلاعات دو بازیکن ایران را داشته باشند. به همین دلیل اطلاعات بیشتر در شروع مسابقه به دست می آید.

وکیلی هدف اصلی تیم ایران در بازی با ایتالیا را شروع خوب دانست و گفت: اگر در مسابقه نخست شروع خوبی داشته باشیم از نظر روحیه و انگیزه برای ادامه بازی ها نیز شرایط خوبی خواهیم داشت و دیگر تیم ها نیز از تیم ایران حساب خواهند برد.

وی در ارزیابی نخستین حریف ایران در رقابت های قهرمانی نوجوانان جهان گفت: ایتالیا به واسطه ساختار باشگاهی در تمامی رده های سنی، تیم های خوبی دارد. در کشورهایی همانند ایتالیا، باشگاه بیشتر در بازیکن سازی نقش دارند، در صورتی که در ایران نقش اینگونه نیست و فدراسیون در این زمینه بیشتر سرمایه گذاری می کند. به همنی دلیل اردوی های تیم ملی نوجوانان طولانی مدت است.

این مطلبو از دست ندید!  انگشتر عقیق اشتغال در دست هنرمندان خراسان جنوبی

سرمربی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران تصریح کرد: ایتالیا در مسابقات نوجوانان اروپا که به شکل المپیک و در رشته های مختلف برگزار شد، عملکرد خوبی داشت و نایب قهرمان قاره سبز شد. تیم ایران در دوره قبل این رقابت ها نیز در حالی که دو ست اول و دوم را به این تیم واگذار کرده بود، سه بر دو به پیروز شد.

وی افزود: در مجموع تیم ایتالیا تیم قدرتمندی است اما هوش و زکاوت بازیکنان ایران عامل موثری در مسابقه است که به نظر من بالاتر از بسیاری از کشورهاست. چون استتعدادهای خوبی در ایران حضور دارند. من به تیم ها دیگر  احترام می گذارم اما به تیم ایران باور بیشتری دارم و جایگاه والیبال نوجوانان کشورمان را کمتر از آنان نمی دانم.

وکیلی با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم که اشتباهات کمتری داشته باشیم، گفت: از نظر روحی و روانی نیز باید همیشه سرحال باشیم، زیرا اگر در این زمینه دچار مشکل شویم بازگشت سخت است چون ویژگی رده سنی نوجوانان اینگونه است. نوجوانان مثل فصل بهار و ابر بهاری هستند، چون تجریه کمی دارند، کاهی می بارند و گاهی نمی بارند.

وی در پایان گفت: چون بازی با ایتالیا مسابقه نخست و مهم است، باید از نظر روحی و روانی خودمان را بهتر پیدا کنیم و اگر ببریم، دیگر تیم ها نیز حساب ویژه روی تیم ایران باز خواهند کرد که از نظر روحی روانی بر کارشان برابر ایران سنگینی خواهد داشت. ۱۱ ماه تمرین کردیم و آماده شروع مسابقات هستیم.