وقتی فقر و محرومیت در مقابل ایثارگری‌ها رنگ می‌بازد

0
اشتراک

وقتی فقر و محرومیت در مقابل ایثارگری‌ها رنگ می‌بازد

وقتی فقر و محرومیت در مقابل ایثارگری‌ها رنگ می‌بازداینجا در این سرزمین کویری و در برخی مناطقش گاهی حتی آبی برای نوشیدن پیدا نمی‌شود، زخم‌هایی که سال‌ها از آن می‌گذرد و به دلیل فقر التیام نیافته، کفش‌های پاره کودکانش و مهری که برای دانش‌آموزانش مهری ندارد، همه و همه در اینجا موج می‌زند.

اما نه اینجا آخر دنیا نیست، هنوز هم افرادی هستند که دلشان برای این آدم‌ها می‌تپد، کیف را برمی‌دارند و راهی سفر می‌شوند تا گوشه‌ای از غبار فقر و محرومیت را از چهره محرومان بزدایند.

چهارمین کاروان نذر آب، سوم مهرماه، از خراسان‌شمالی وارد استان شده و فعالیت خود را در شهرستان درمیان آغاز کرد. تیم پزشکی کاروان حدود ۱۰ نفر از جمله پزشک عمومی، دندان پزشک، متخصص زنان، متخصص داخلی و فوق تخصص غدد، متخصص ارتوپد، متخصص درد شناسی طب چینی، ماما، روان شناس، پرستار و تکنسین دارویی است. این کاروان به مدت دو روز به اهالی منطقه روستای رزه و کلاته نظر از توابع درمیان ارائه خدمت کرد. توزیع بسته‌های حمایتی، معیشتی، بهداشتی، لوازم‌التحریر و البسه از دیگر خدمات این کاروان است.

وقتی فقر و محرومیت در مقابل ایثارگری‌ها رنگ می‌بازد

تلاش برای رفع محرومیت

محمدرحیم شهریاری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی اظهار کرد: به دنبال خشکسالی‌ها، فقر و محرومیت چندین ساله در روستاها، کاروان‌هایی در قالب نذر آب از چهار استان کشور با حضور در مناطق محروم و مرزی به ارائه خدمات بهداشتی، فرهنگی و درمانی پرداختند‌.

وی با اشاره به فعالیت آخرین کاروان نذر آب ۲ از سوم مهرماه در استان بیان کرد: یک تیم ۳۵ نفره از خراسان‌شمالی وارد استان شده و برای خدمت‌رسانی در شهرستان درمیان مستقر شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه این کاروان متشکل از ۱۵ نفر تیم بهداشت و درمان و پنج نفر متخصص شامل فوق تخصص ارولوژی، ارتوپدی، اعصاب و روان، زنان و دندان پزشک هستند، گفت: اعضای این کاروان در روز نخست فعالیت قریب به ۵۰۰ نفر از مردم روستای کلاته نظر و ۱۲ روستای اطراف را ویزیت کردند.

شهریاری با بیان اینکه این کاروان در روز دوم فعالیت خود در روستای رزه مستقر شد، افزود: در مجموع این  کاروان بالغ بر ۸۰۰  نفر را ویزیت کرده و حدود دو هزار خدمت مختلف آموزشی، معیشتی، بهداشتی و درمانی به اهالی منطقه ارائه کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در این خدمت‌رسانی‌ها قریب به ۲۵ میلیون تومان دارو بین بیماران توزیع شده است، خاطرنشان کرد: در کنار این خدمات، به همت خیران ۹ تانکر در مجموع به حجم ۱۷ هزار لیتر در راستای ارتقای بهداشت آب منطقه به روستاهای شهرستان درمیان اختصاص یافت.

شهریاری یادآور شد: همچنین با هدف رسیدگی به کودکان محروم این مناطق، ۲۰۰ بسته لوازم‌التحریر در بین دانش‌آموزان نیازمند منطقه توزیع شد.

وقتی فقر و محرومیت در مقابل ایثارگری‌ها رنگ می‌بازد

وقتی فقر و محرومیت در مقابل ایثارگری‌ها رنگ می‌بازد

زهرا حمیدی، خبرنگار ایکنای خراسان‌جنوبی

انتهای پیام

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.