گروه: بلیط
تاریخ: ۱۴:۱۰ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۵
وقتی عمده شعار های لیدر ها توهین و ناسزا هست/تصاویر

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز، حبیب الله شیرازی در مورد نا آرامی های موخر در ورزشگاه های میزبان دیدارهای لیگ برتر فوتبال ایران گفته بود: اگر بخواهیم بازی استقلال و تراکتورسازی را عارضه شناسی کنیم، شاهد هستیم حاشیه و درگیری در فوتبال یک امر عادی هست و نه فقط در ایران […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از افکارنیوز،

حبیب الله شیرازی در مورد نا آرامی های موخر در ورزشگاه های میزبان دیدارهای لیگ برتر فوتبال ایران گفته بود: اگر بخواهیم بازی استقلال و تراکتورسازی را عارضه شناسی کنیم، شاهد هستیم حاشیه و درگیری در فوتبال یک امر عادی هست و نه فقط در ایران لکن در زیادی از کشورهای دنیا بین طرفداران درگیری به وجود می آید اما کری های فوتبالی باید در حد ورزشی بر جای بماند.

معاونت فرهنگی باشگاه ها باید در بحث تعلیم مکارم اخلاقی به طرفداران  بیشتر فعالیت نمایند

او دنبال کرد: در کل سه ضلع باشگاه، رسانه و عاملان برپایی بازی باشگاه های ما پیشوند فرهنگی- ورزشی دارند اما آیا معاونت فرهنگی در باشگاه هایی مثل استقلال و پرسپولیس باشگاه های ما پیشوند فرهنگی- ورزشی دارند اما آیا معاونت فرهنگی در باشگاه هایی مثل وجود دارد یا اگر هم وجود داشته باشد این معاونت فعال هست؟ باید معاونت فرهنگی باشگاه ها را فعال کنیم چراکه وظیفه این نهاد تعلیم مکارم اخلاقی و روحیه جوانمردی به طرفداران هست. تا تا چه اندازه ای روی این بحث کار شده هست؟

باید عاملان پیشگیری از محرومیت باشگاه ها به طرفداران  آموزش داده گردد

شیرازی اضافه کرد: بعضی تماشاگران فرزندان خود را به ورزشگاه می آورند و باید از طرفداران بخواهیم در این مکان سیگار معاونت فرهنگی باید به طرفداران تعلیم دهد استفاده از مواد محترقه، سنگ و چوب منتج به محرومیت و جریمه باشگاه می گردد. مکررا ای اف سی و کمیته انضباطی

بخش عمده ای از شعار لیدرها در ورزشگاه ها توهین و ناسزا هست

ریاست هیات فوتبال تهران ضمن تاکید بر تعلیم به اعضای محور طرفداران باشگاه ها تصریح نمود: مسئولان باشگاه ها به چه میزان روی محور طرفداران خود اشراف دارند؟ آیا معاونت فرهنگی باشگاه ها کنترلی روی شعار دادن لیدرها دارد؟ تا تا چه اندازه این شعارها با روحیه جوانمردی تناسب دارد. بخش عمده ای از شعارهایی که در ورزشگاه سر داده می گردد، توهین و ناسزا هست. قبل از برپایی هر بازی باید معاونت فرهنگی باشگاه با لیدرها جلسه بگذارد تا متناسب با آن دیدار از شعارهای ورزشی و اخلاقی استفاده گردد. اگر مدام به رقیب بی احترامی گردد طرفداران آن هم ساکت نمی نشینند و سکوها سمت جنجال می رود. لیدرها نقشی بنیادی در آرام سازی فضای سکوها دارند تا از این طریق توجه تماشاگران به صحنه های هیجان انگیز بازی جلب گردد.

 

شیرازی: کری های ورزشگاه باید در حد فوتبال بر جای بماند/ طراحان شعار قومیتی و نژادی از عاملان نفوذی هستند

بعضی طرفداران عادت کرده اند شکست تیمشان را گردن داور اندازند و صندلی بشکنند

شیرازی اضافه کرد: تشکیلاتی شدن محور طرفداران باشگاه ها، تعلیم به طرفداران و لیدرها، جلوگیری از طرح شعارهای قومیتی و سیاسی، افزایش حجم طرفداران بعد از شکست تیم از راه های کنترل سکوها هست. متاسفانه طرفداران عادت کرده اند سریعا بعد از شکست تیم محبوبشان تقصیر را گردن داور اندازند یا به سبب عصبانی بودن از کارکرد کادرفنی و علاوه بر این صندلی ها را شکسته و به داخل زمین متاسفانه طرفداران عادت کرده اند سریعا بعد از شکست تیم محبوبشان تقصیر را گردن داور اندازند یا به سبب عصبانی بودن از کارکرد کادرفنی و علاوه بر این صندلی ها را شکسته و به داخل صندلی و سنگ پرت می کنند.

از طریق فروش بلیت به طور الکترونیکی میتوان حاشیه های ورزشگاه ها را کاهش داد

این مطلبو از دست ندید!  فروش بلیت هواپیما به ۶ برابر قیمت

شیرازی در مورد فروش الکترونیکی بلیت بازی های لیگ برتر گفت: سازمان لیگ از سال گذشته بلیت فروشی را به باشگاه ها واگذار کرد و همچنان بلیت ها به طور دستی فروش می رود. وقتی صندلی های ورزشگاه آزادی وقتی صندلی های شماره دارد به چه سبب نباید بلیت ها الکترونیکی به فروش رسیده گردد تا جایگاه هر فرد مشخص گردد. نکته عجیب اینست که علی رغم فروش بلیت های ۲ طرف جایگاه مخصوص همه تماشاگران یک سمت جابه جا می گردند. نیروی انتظامی به سبب بازسازی ۲ جایگاه ۳۵ و ۳۶ طرفداران را به یک سمت ارسال خواهد کرد و باید باشگاه ها به تعداد گنجایش آن جایگاه بلیت به فروش برسانند.

شیرازی: کری های ورزشگاه باید در حد فوتبال بر جای بماند/ طراحان شعار قومیتی و نژادی از عاملان نفوذی هستند

عرضه خبر ها متناقض و متمایز ذهن طرفداران را مخدوش می کند و باید از این امر پرهیز گردد

او درباره نقش رسانه ها در آرام سازی فضای درزشگاه گفته بود: رسانه ها هم باید برنامه های خاصی برای تعلیم طرفداران تولید کنند یا با عرضه گزارش های مخصوص در این راه همکاری دارا باشند. من دیده ام باشگاه های اروپایی رسانه خاصی دارند که خبر ها دقیق را از این طریق به طرفداران تحویل می دهند درحالیکه درفوتبال ایران مثلاً برای جذب یک بازیکن از سوی باشگاه خبر ها متناقض و متفاوتی می شنوید که این امر ذهن هوادار را مخدوش می کند. تیم های اروپایی همیشه اهتمام دارند طرفداران خود را از خبر ها تنش زا دور نگه دارند. پیشنهاد می کنم شبکه های تلویزیونی پیشنهاد می کنم هم نیم تا یک ساعت از زمان خود را به باشگاه های پرطرفدار اختصاص دهند تا مطالب درست از این طریق جابه جا گردد. این امر توان دارد فضای شایسته ای مهیا کند.

بستر شایسته ای برای ایجاد گیت های مخصوص بازرسی در ورزشگاه های ایران وجود ندارد

شیرازی درباره نقش ساختار درست ورزشگاه ها در کاهش حاشیه های گفته بود: باید در ورزشگاه ها بستر شایسته ای برای ایجاد گیت های مخصوص بازرسی طرفداران فراهم گردد. در بازی پرسپولیس در بازی و استقلال خوزستان نگاه کردید بدون اینکه بازرسی درستی انجام گیرد،تماشاگران با خود سنگ به ورزشگاه غدیر آورده بودند. اگر گیت های بازرسی در ورزشگاه ها وجود داشته باشد تماشاگران به سادگی با خود سنگ و چوب نمی آورند و این حاشیه های هم کمتر می گردد.

با دوربین مداربسته و شماره صندلی ها میتوان متخلفان را شناسایی کرد

او دنبال کرد: از سویی باید بر طبق قانون ۱۰ ۱۰ درصد حجم ورزشگاه در اختیار طرفداران میهمان قرار بگیرد و بین آنان هم مانعی باشد تا احتمال بروز درگیری کاهش یابد. در بازی استقلال و تراکتورسازی در بازی حدود ۱۰۵ هوادار و ۱۵ مامور نیروی انتظامی مصدوم گردیدند و باید امنیت ورزشگاه ها را بالا برد. از طریق دوربین های مداربسته و شماره صندلی ها میتوان متخلفان را شناسایی و با آنان برخورد کرد. نباید اذن داد چنین افرادی بین هوادارانی که برای لذت بردن از فوتبال به ورزشگاه می آیند نفوذ کنند.

 

شیرازی: کری های ورزشگاه باید در حد فوتبال بر جای بماند/ طراحان شعار قومیتی و نژادی از عاملان نفوذی هستند

 

ریاست هیات فوتبال تهران درباره تجربه برخورد با هولیگانیسم در فوتبال اروپا گفت: سازمان لیگ، هیات فوتبال، باشگاه ها و اصحاب رسانه توان دارند با برپایی یک جلسه مشترک و بهره گیری از راهکارهای فوتبال حرفه ای برای برخورد با اخلالگران به نحو شایسته ای این مبحث را مدیریت کنند.