گروه: شغل
تاریخ: ۱۷:۳۴ :: ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
وظایفی که بر دوش ریاست تازه جهاد کشاورزی کردستان سنگینی می کند

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ خالد جعفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار کُردتودی، گفت: تمام واحدهای سازمان جهاد کشاورزی بعنوان یک دستگاه مؤثر در توسعه استان لازم هست از سازگاری و صمیمیت خاصی بهره مند بوده و با جدیت دنبال کننده امورات توسعه‌ای و زیربنایی استان باشند.         […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ خالد جعفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار کُردتودی، گفت: تمام واحدهای سازمان جهاد کشاورزی بعنوان یک دستگاه مؤثر در توسعه استان لازم هست از سازگاری و صمیمیت خاصی بهره مند بوده و با جدیت دنبال کننده امورات توسعه‌ای و زیربنایی استان باشند.

 

 

 

 

 

 

وی سازگاری بین دستگاه‌های منسوب و پایدار با سازمان جهاد کشاورزی را یکی از ارکان های ارزشمند دستیابی به اغراض تعیین شده دانست و گفت: هدف کلیدی ما لازم هست رضایت‌مندی خداوند باشد که بالاخره به رضایت مردم فهیم و قدردان استان منجرخواهد گردید.

 

جعفری اجرای فرهنگ جهادی را اساس و بنیان حرکت جهادی دانست و اضافه کرد: ما با این فرهنگ و توجه با منویات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی  می‌توانیم آرمان‌های انقلاب را در جهاد کشاورزی و استان متجلی سازیم.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با اظهار اینکه دستیابی به اغراض در فضایی صمیمی و  همکاری متقابل محتمل و دست یافتنی هست، تاکید کرد: تمام مدیران ارشد استان حمایت کننده توسعه قسمت کشاورزی می باشند و با مسرت مدیران دستگاه‌های اجرایی و نظارتی هم نظر مثبت و شایسته ای نسبت به قسمت کشاورزی دارند.

 

جعفری جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی را از اولویت‌های استانداری و به تبع سازمان جهاد کشاورزی استان دانست و گفت: از تمام مدیران و مدیران سازمان می‌خواهیم با رافت و نهایت همکاری با تقاضا کنندگان سرمایه‌گذاری برخورد نمایند.

 

 

 

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان آمایش سرزمینی استان را از اولویت‌ها و برنامه کاری سازمان جهاد کشاورزی دانست و گفت: برای توسعه قسمت کشاورزی در تمام زمینه‌ها لازم هست شناخت دقیق و صحیح از شرایط و وضع قسمت کشاورزی به خصوص خاک و آب و ظرفیت‌های استان دارا باشند تا در دست‌یابی به اغراض دچار انحراف نشویم.

 

وی اجرای کشاورزی مراقبتی که حاصلخیزی خاک و افزایش تولید و مراقبت از خاک و آب  و کشاورزی را اقتصادی‌تر می کنیم.

 

جعفری افزود:  با توجه به اینکه توسعه باغات و آبی کردن زمین های دیم استان در حال انجام هست و در آینده با افزایش تولیدات باغی و زراعی استان مواجه خواهیم گردید، می‌طلبد که کارخانه‌های فراوری فرآورده ها کشاورزی احداث شده و از متضرر شدن کشاورزان و بهره‌برداران قسمت کشاورزی استان جلوگیری کنیم.

 

وی اضافه کرد: اگر ما بخواهیم کشاورزی اقتصادی دارا باشیم، لازم هست در کنار احداث کارخانجات فراوری فرآورده ها کشاورزی، صادرات فرآورده ها را به کشورهای خارجی موردنظر قرار دهیم.تا بتوانیم افزایش سطح به خصوص در قسمت باغبانی استان را تحقق بخشیم.

 

جعفری با تاکید بر اینکه ارتقای تندرستی و تولید محصول سالم از اولویت های جهاد کشاورزی هست اضافه کرد کیفیت تولیدات قسمت کشاورزی استان از استانداردهای لازم بهره مند بوده و تولید محصول سالم قسمتی از فرهنگ عمومی جامعه کردستان بوده و هست.

 

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مراقبت از مراجع طبیعی و مراتع را از با اهمیت ترین وظیفه ها آدمی دانست ادامه حیات کره زمین با محافظت جنگل و مرتع هست و اضافه کرد ما بعنوان جهاد کشاورزی بیشترین وظیفه را در این راستا داشته و بکوشیم تا صیانت از این مراجع به یک فرهنگ عمومی مبدل گردد و بایستی با هرگونه خراب کردن و نابود شدن مراجع طبیعی به جدیت برخورد کرده و همکار و یاری گر  مدیران و کارشناسان مراجع طبیعی استان باشیم.

 

 

 

این مسئول  درکنار ابراز خوشحالی از آبی شدن ۱۷ هزار هکتار از زمین های دیم استان تا مهرماه سال ۹۷ اضافه کرد: هدف ما آبی کردن ۸۶ هزار هکتار از دیم زارهای استان هست که امید داریم با دنبال کنندهی های ما و مدیران ارشد استان در آینده به نتیجه برسد.

 

 

 

جعفری گفت:  یکی از اهرم های کلیدی پشتیبانی از کشاورزان در کشورهای توسعه یافته بیمه است  و متاسفانه کشاورزان ما نظر صحیح و منطقی از بیمه فرآورده ها کشاورزی نداشته و بیمه را وادار به پرداخت هر ساله خسارت می دانند. از انجایی که هدف از بیمه فرآورده ها جبران خسارات احتمالی فرآورده ها کشاورزی هست.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی اضافه کرد: حضور تشکل ها و تعاونی ها در قسمت کشاورزی لازم و ضروری بوده، چون تنها با حضور مردم و همکاری آنان در تصمصم گیری ها  میتوان موفق عمل کرد.

 

وی اضافه کرد: با مسرت در استان تشکل ها و تعاونی های فعالی داریم و رابطه حسنه ای با سازمان جهاد کشاورزی استان دارند که می طلبد این همکاری و همفکری اکثر از پیش تقویت گردد.