گروه: گردشگری
تاریخ: ۴:۲۳ :: ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
وسایل لازم سفر

وسایل لازم سفر شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که قصد سفر داشته باشید ولی در جمع آوری وسایل لازم سفر سردرگم شده باشید. در این پست قصد داریم به معرفی وسایل لازم سفر برای شما کاربران عزیز بپردازیم. در صورتی که قصد سر دارید مقاله وسایل لازم سفر می تواند راهنمای کاملی برای […]

وسایل لازم سفر

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که قصد سفر داشته باشید ولی در جمع آوری وسایل لازم سفر سردرگم شده باشید. در این پست قصد داریم به معرفی وسایل لازم سفر برای شما کاربران عزیز بپردازیم. در صورتی که قصد سر دارید مقاله وسایل لازم سفر می تواند راهنمای کاملی برای شما باشد. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد. با ما همراه باشید.

مهم‌ترین اصل برای این‌که بدانیم چه چیزهایی ببریم و چه چیزهایی را از چمدان بیرون کنیم، این هست که نسبت به جایی که می‌رویم و مدلی که سفر می‌کنیم و امکاناتی که در مقصد خواهیم داشت، آگاهی داشته باشیم. مناسـب تر هست قبل از رفتن ویژگیها جغرافیایی و جاهای دیدنی شهر مقصد را بدانیم، معیـن باشد که قرار هست هتل بگیریم یا شب را در حاشیه‌ی جنگل توی چادر بگذرانیم؟ چنان چه به فکر رزرو هتل هستیم، آیا می‌دانیم هتل چه امکاناتی را برای ما مهیا کرده است؟وسایل مورد نیاز در سفر بستگی به مقصد دارد و اما عادات مسافرتی شما!

وسایل لازم سفر

وسایل لازم سفر

دربـاره چمدان بستن، معـمولاً می‌شنویم که خوب هست سبک‌ سفر کنیم، وسایل اضافی و غیرضروری را با خودمان نبریم، از هر چیزی سبک‌ترینش را گزینش کنیم و بسیار توصیه‌های خوب دیگر. ولی سبک‌سفرکردن اصلاً به این مفهوم نیست که یک سری وسایل لازم و ضـروری و به‌دردبخور را پاک یا فراموش کنیم؛ چمدان مسافر می بایست آن‌قدری سبک باشد که حمل‌‌کردنش را سخت نکند و آن‌قدری پُر و کامل که چند روزی نیازهای مسافر را در شهری که خانه‌ی وی نیست، برآورده سازد. مثلاً برداشتن چند دست لباس رسمی ، چنان چه به هدف کار یا کمپانـی در مراسمی ویـژه سفر نمی‌نمایید ، اصلاً به درد شما نمی‌خورد؛ یا وقتی قرار هست در هتل اقامت داشته باشید، واقعاً نیازی نمی بـاشد سشوار خودتان را ببرید؛

برخـی از وسایل لازم و ضـروری برای یک سفر معمولی حاوی مسائـل پایین می باشد.

مهم‌ترین‌ها

این مسائـل را از یاد نبرید چون پشیمانتان خواهند کرد. گذرنامه، بلیط‌، روادید، پول، کارت اعتباری، چک‌ پول‌های مسافرتی، برگه یا شماره‌ی رزرواسیون هتل، نقشه‌ی شهر مقصد، شماره‌تلفن‌های اضطراری شهر مقصد (مثل پلیس، اورژانس، تاکسی و امثال این‌ها).

وسایل با ارزش را می بایست در کیف دستی و جایی که برترین دسترسی را داشته باشید، قرار دهید.

– یک رونوشـت از همـه اسناد با ارزش سفر. پاسپورت(صفحه عکس دار)، بلیطها، کارت هویت، کارت اعتباری، گواهینامه رانندگی ، چک مسافرتی…. موقعی گم شدن هر یک از این اسناد، شما شماره و سایـر مشخصات ضـروری را همراه خواهید داشت.اما فراموش ننمایید که رونوشـت اسناد را همراه با اصل آن در یک جا نگذارید.

دربـاره پوشش و لباس هایی که همراه می برید نکاتی وجود دارد که موقعی عدم رعایت آنان رنج خواهید کشید. لباس‌های غیرضروری با خودتان حمل ننمایید . چند تا پیراهن یا تی‌شرت در فصل تابستان و چندتایی پیراهن گرم و ژاکت برای زمستان برای از میـان بردن نیاز ضـروری می باشد. شانس خریدخردن در مسافرت را هم در نظـر بگیرید و فراموش ننمایید لباس‌های جدیدتان را هم می‌توانید بپوشید. چنان چه به یک شهر ساحلی مثل سواحل آنتالیا، جزایر یونان و تایلند سفر می‌نمایید ، کفش کوه‌نوردی با خودتان نبرید، مطمئن باشید شنا هم ورزش خوبی می باشد.

لباسی که در سفر می‌پوشید می بایست راحت و سبک باشد، کفش مناسب پیاده‌روی بردارید و عینک آفتابی را هم فراموش ننمایید . جوراب و لباس‌های پایین را جدا از سایـر بگذارید، نظم چیدن وسایل را در چمدان رعایت نمایید . ( مطلب زورق را دربـاره چمدان‌بستن بخوانید)حواس‌تان به فصل سفر و آب‌ و هوای مقصد باشد، می‌توانید در سایتی مثل www.accuweather.com ببینید مقصد سفرتان در طول اقامت شما در چه حال و هوایی می باشد. شانس شب‌های سرد را در نظـر بگیرید و یک ژاکت با خودتان بردارید؛ چنان چه هوا گرم هست یا نزدیک دریا می باشید ، لباس شنا به دردتان می‌خورد.

متفرقه

چسب ‌زخم، کرم ضد آفتاب، لوسیون دورنمایـند ه‌ی حشرات، چندتا قرص به درد بخور و لازم و ضـروری ( فراموش ننمایید بردن قرص‌ و دارو به زیـادتر کشورها ممنوع هست و چنان چه داروی ویژه ای استفاده می‌نمایید ، می بایست قطعا ترجمه‌ی رسمی نسخه‌ی پزشکتان را همراه داشته باشید) ، یکـی دو تا کیسه‌ی پلاستیکـی برای این‌که مثلاً بتوانید لباس‌های کثیف را از تمیز یا میل کردن ی‌ها را از غیر میل کردن ی‌ها جدا نمایید ،کتاب یا مجله‌ی کوچکی که بتواند در طول راه شما را سرگرم نماید ، یک کوله پشتی کوچک هم احتمالا راحت‌تر از کیف دستی باشد.

گیره لباس (یا سنجاق قفلی بزرگ) گیره لباس در سفر بهره گیری ای کاملا گوناگـون دارد! و برترین وسیله برای کیپ کردن در بسته های خوراکی نیمه همـه مثل چیپس، محکم کردن کیسه لباسهای نم دار می باشد.

در بازکن قوطی و بطری، به یاد داشته باشید که همیشه در رستوران غذا نخواهید خورد و کنسرو و نوشیدنی را با دربازکن به شما نمیفروشند.

آب، چنان چه سفر شما بیشتر از سه ساعت طول میکشد، قطعا یک بطری بزرگ آب همراه داشته باشید. یک اسپری کوچک آب هم در سفرهای گرم و خشک خیلی سودمند خواهد بود. با اسپری کردن کمی آب به صورتتان خیلی سرحال خواهید شد.

ماشین حساب جیبی، فقط وسیله ای که برای مبدل قیمتها و ارز در مسافرتهای خارجی نیاز دارید.

لیف حمام، لیف حمام در میـان تجهیزات اکثر هتلها وجود ندارد. بـعد یکـی همراه داشته باشید.

یک بسته بزرگ دستمال کاغذی. اکثر هتلها یا اصلا در اتاقها دستمال نمیگذارند یا تنها به یک بسته کوچک اکتفا مینمایـند .

کمی آب نبات. بد نمی بـاشد یک بسته آب نبات همراه داشته باشید تا به کسانی که کاری برایتان انجام میدهند تعارف نمایید . مثل راننده تاکسی، دربان متل و… این برترین روش برای آغاز یک برخورد دوست ها ه می باشد.

ابزارها

شارژر وسایل الکترونیکـی مثل تلفن همراه یا لپ‌تاپ، باتری، دوربین عکاسی یا فیلم‌برداری، فلش‌مموری، دفترچه‌ی یادداشت کوچک به همراه اتوماتیک .

چند مورد که همراه نداشتن آن مناسـب تر است

۱- لوازمی که اصلا به آنان نیازی ندارید. لوازم واقعا اضافی. چنان چه وسایلی می باشند که ن می دانید به درد خواهند خورد یا نه، مناسـب تر هست آنها را در مسکن بگذارید. پشیمان نخواهید شد.

۲- اینها تنها مرتبه شما را سنگین مینمایـند و اغلب در همـه هتلها موجود می باشند . سشوار و اتو. برای اطمینان زیـادتر با یک تلفن به هتل، مساله حل می شود .

۳- یک لباس برای هر روز! چند تکه لباس قابل جور کردن با یکدیـگر را بردارید و کوشش نمایید از رنگهای هماهنگ بهره گیری نمایید .

۴- مناسـب تر هست از اقسام مسافرتی آن همراه ببرید یا اندکـی از هر یک را در بطریهای کوچک پلاستیکـی ریخته و با خود ببرید.بطری کامل شامپو، لوسیون و مثل اینها.

امیدوارم که این مقاله شما را در پیمودن یک سفر دلخواه راهنمایی کرده باشد.