وزیر دفاع دولت ترامپ دیگر نمی‌خواهد “سگ دیوانه” باشد

0
اشتراک

وزیر دفاع دولت ترامپ دیگر نمی‌خواهد “سگ دیوانه” باشد

وزیر دفاع دولت ترامپ دیگر نمی‌خواهد پس از آن که وزیر دفاع جدید آمریکا در اظهاراتی خطاب به خبرنگاران تقاضا کرد دیگر کسی از لقب “سگ دیوانه” برای او استفاده نکند، دونالد ترامپ در نخستین دیدارش با ماتیس پس از تصدی وزارت دفاع آمریکا او را تنها با نام “جیمز ماتیس” یاد کرد.
به گزارش راهنمای سفر من به نقل از ایسنا،‌ به نقل از روزنامه دیلی میل، جیمز ماتیس روز پنجشنبه در دیدار با خبرنگاران آمریکایی که اخبار پنتاگون را پوشش می‌دهند به آنها گفته بود که دوست دارد او را با نام “جیم” خطاب کنند و دیگر خطاب کردنش با لقب “سگ دیوانه” کافی است.
یک روز بعد از این سخنان ماتیس یعنی در روز جمعه دونالد ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا نخستین دیدارش را با جیمز ماتیس از زمان تصدی سمت وزارت دفاع آمریکا انجام داد و پس از این دیدار در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید از او تنها با نام “جیمز ماتیس” یاد کرد.
ترامپ در این سخنانش گفت: ما یک ژنرال بزرگ داریم که به عنوان وزیر دفاع آمریکا منصوب شده است یعنی ژنرال جیمز ماتیس.
ترامپ همچنین در این سخنانش یادآور شد که ماتیس علنا گفته لزوما اعتقادی به شکنجه یا غرق مصنوعی یا بازجویی تقویت شده یا هر چیزی که آن را تعریف کنند ندارد.
ترامپ پیشتر در تاریخ یکم دسامبر ۲۰۱۶ زمانی که ماتیس را به عنوان گزینه‌اش برای وزارت دفاع آمریکا معرفی کرد گفت: ما می‌خواهیم “سگ دیوانه” یعنی ماتیس را به عنوان وزیر دفاع دولتمان منصوب کنیم.
شبکه سی‌ان‌ان گزارش داد ماتیس بعد از نبرد فلوجه در جریان جنگ عراق و در زمان خدمت در تفنگداران دریایی آمریکا لقب “سگ دیوانه” را برای خود انتخاب کرده بود.

0
موفقیت

موفقیت از آن شماست

راه کار های نو برای رسیدن به موفقیت
کلیک کنید
تبلیغات

محل تبلیغ شما

تبلیغات

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

لطفا دیدگاهتان را مرتبط با مطلب بالا ارسال نمایید، پر کردن فیلد های ستاره دار الزامی می باشد.