تاریخ: ۲۳:۵۰ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
وزیر ارشاد: بودجه تئاتر سال آینده دو برابر می‌شود/ توسعه تئاتر باشعار و سخنرانی امکان پذیر نیست

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار تئاتر و سینمای خبرگزاری فارس، آیین اختتامیه سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر امشب ۱۲ بهمن ماه با حضور سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی مرادخانی معاون هنری ارشاد و جمعی از هنرمندان و مسئولان عرصه تئاتر در تالار وحدت برگزار شد. بر اساس […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرنگار تئاتر و سینمای خبرگزاری فارس، آیین اختتامیه سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر امشب ۱۲ بهمن ماه با حضور سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی مرادخانی معاون هنری ارشاد و جمعی از هنرمندان و مسئولان عرصه تئاتر در تالار وحدت برگزار شد.

بر اساس این گزارش، صالحی امیری وزیر ارشاد با تقدیر از همه هنرمندان و درود بر «ایرج راد» گفت: آنچه برای ما مهم است اینکه ما باور داریم برای تداوم نشاط و مسوولیت و همگرایی اجتماعی و فهم مشترک نسبت به دردهای مردم باید به تئاتر بیش از قبل توحه کنیم.
وی افزود: آنچه در سه سال گذشته رخ داده در حوزه تئاتر خوب است، من در این جمع به احترام «دکتر رفیعی» عزیز می گویم که بودجه تئاتر سال آینده دو برابر قبل می شود. ما به نشاط اجتماعی توجه داریم جامعه ما پرشور و نشاط است و باید بسترهای شادی را برای جوانان ایجاد کرد و تئاتر به عنوان مادر هنر بستر مناسب توسعه نشاط و مسوولیت اجتماعی است.
وزیر ارشاد در ادامه متذکر شد: مسئولیت اجتماعی را باید کوچک تا بزرگ آموزش ببینند ما بیش از هرزمان بدان نیازمندیم . تئاتر نمایش انسانیت در جامعه بزرگ ایران است پس هنرمندان برای ما منزلت زیادی دارند
توسعه تئاتر باشعار و سخنرانی امکان پذیر نیست. ما در حال تشکیل تشکیلاتی هستیم تا با شورای بورس زیرساخت‌های هنر را توسعه دهیم.
این مقام مسئول در ارشاد تصریح کرد: باور ما این است برای ایجاد جهش در تئاتر سازمان نظام صنفی هنر راتشکیل و به رسمیت بشناسیم. برای واگذاری مسئولیت به جامعه تئاتر باید صنوف ان را گسترش داد. ما معتقدیم با تکمیل بنایی که اقای ایرج راد شروع کردند تهر ان و ایران دارای خانه تئاتر خواهد شد.

این مطلبو از دست ندید!  قرآن تذکاری برای مقدس بودن طبیعت هست/ شناخت خدا، آدم و طبیعت، مقدمه درک الهیات زیست محیطی

وزیر ارشاد در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه وضعیت موجود سالن های نمایش ما جوابگو نیست باید فکر جدی کنبم، عنوان داشت: نکته دیگر اینکه مسئولیت نهادهای صنفی را باید زیاد کنیم، ما می خواهیم تصدی گری را به صنوف واگذار کنیم تا دولت در این مسیر یاری رسان باشد. جهت گیری ارشاد بر این تلاش استوار شده که ما بتوانیم همه مسئولیتهای این حوزه را به صاحبان آن بسپاریم. حضور بزرگان اینجا اهمیت دارد که ما بیشتر توجه کنیم.
وی گفت: امسال حوانان در جشنواره جهش بزرگی ایجاد و تلاش حداکثر ما توجه به نسل جدید در تئاتر است؛ الان همه کشور درگیر تئاتر شده و حجم وسیع کار، ما را وادار می کند که سرمایه گذاری بیشتری کنیم. قطعا برای سال بعد شاهد تحول خواهیم بود، چراکه ما تئاتر را نیاز جامعه ایران می دانیم.
صالحی امیری خاطر نشان کرد: ما جامعه را نمی توانیم بدون هنر به سرانجام برسانیم، سینما و موسیقی و شعر و نقاشی و تئاتر واقعیت‌هایی هستند که دولت آنها را به رسمیت می شناسد.
 

این گزارش در حال تکمیل است…