گروه: بلیط
تاریخ: ۱۳:۱۱ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
ورود گردشگران بیگانه به ایران کاهش یافت

خبرگزاری ایسنا: دبیر جامعه تورگردانان ایران معتقد هست، گرانی بلیت ایرلاین‌های بیگانه که به «ریال» و در داخل کشور رخ داده، در سفر گردشگران بیگانه تاثیر منفی ندارد؛ مگر آن‌که بعضی به علت گرانی ارز و برای جبران مافات، قیمت خدمات را سرسام‌آور بالا ببرند. سیدهادی شیرازی در مورد تاثیر افزایش قیمت بلیت در پروازهای […]

خبرگزاری ایسنا: دبیر جامعه تورگردانان ایران معتقد هست، گرانی بلیت ایرلاین‌های بیگانه که به «ریال» و در داخل کشور رخ داده، در سفر گردشگران بیگانه تاثیر منفی ندارد؛ مگر آن‌که بعضی به علت گرانی ارز و برای جبران مافات، قیمت خدمات را سرسام‌آور بالا ببرند.

سیدهادی شیرازی در مورد تاثیر افزایش قیمت بلیت در پروازهای بیگانه که فرضیه کاهش تعداد پروازها و حتی حذف مقصد ایران از برنامه ایرلاین‌های بیگانه را در بلندمدت مطرح نموده هست،گفت: قیمت بلیت از نظر قوانین بین‌المللی ثابت هست، اما بر طبق قانون «یاتا» (انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی) در مسیرهایی که (Rate Of Exchange) ROE یا واحد ارزی دارد.

ورود گردشگران بیگانه به ایران کاهش یافت

در نتیجه بلیت برای خارجی‌ها گران نشده هست و ایرلاین‌ها هنوز بازار مبدأ را در اختیار دارند.

وی دنبال کرد: وقتی که ارز در ایران از مرز ۳ هزار تومان عبور کرد، ایرلاین‌های بیگانه، فروش کلاس‌های قیمتی پایین را در سیستم‌ها مسدود کردند، حالا امکان دارد با افزایش قیمت ارز در پروازهای بیگانه، صندلی‌های ارزان دو مرتبه روی سیستم‌های فروش قرار گیرند تا در کلاس‌های قیمتی تعادلی ایجاد گردد و این بازار از دست نرود که البته این شرایط به سود مسافر بیگانه هست؛ چون وقتی در مسیری، پرواز ارزان پیدا گردد قطعا آن کشور را در برنامه سفر خود قرار می‌دهد.

این مطلبو از دست ندید!  ناراحتی تبریزی ها؛ به چه سبب منحصرا بلیت الکترونیک؟

شیرازی گفت: اگر مبنای محاسبه ارز در سال آینده بر طبق سخنان دولت رقمی در حدود ۸۸۰۰ تا ۹۰۰۰ تومان باشد که قطع به یقین همین حدود هست، می‌توان در نرخ‌گذاری تورهای ایران به ثبات رسید و سفر گردشگران بیگانه بیشتری را شاهد باشیم، البته همه این‌ها به شرایط امنیتی ایران منوط هست.

دبیر جامعه تورگردانان علاوه بر این در جواب به این سوال که افزایش قیمت ارز در ایران اگر برای گردشگران بیگانه داعیه هست، به چه سبب آمار آژانس‌های ایرانی از کاهش سفر خارجی‌ها حکایت دارد؟ گفت: متاسفانه شرایط سیاسی داخل ایران و تهدیدها و تحریم‌های آمریکا از سال گذشته تا به حال موجب شده آژانس‌های بیگانه ظرفیت کار خود را در بازار ایران کم کنند.

در عین حالی که قسمتی از مردم جهان شیفته ماجراجویی و سفر به کشورهایی مثل ایران هستند، اما جمعیت گسترده‌تری همچنان به هشدارهای وزارت خارجه و مقام های کشورشان در نظر دارند، برای همین علی‌رغم هزینه ارزان سفر در ایران، سیر نزولی ورود گردشگران بیگانه را شاهدیم.