گروه: بلیط
تاریخ: ۱۳:۱۱ :: ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
ورود دلالان و سوداگران به بازار بلیت  هواپیما/ قیمت رسمی بلیت  هواپیما هنوز اعلام نشده هست

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اهتمام بر اینکه هم حالا نرخ بلیت‌ها در بازار حقیقی نیست، گفت: بعضی دلالان و سودجویان بلیت‌ هواپیماها‌ را با افزایش قیمتی بیشتر از ۷۰ درصد به فروش می‌رسانند. مقصود‌ اسعدی‌ سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، ، از ورود دلالان‌ […]

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اهتمام بر اینکه هم حالا نرخ بلیت‌ها در بازار حقیقی نیست، گفت: بعضی دلالان و سودجویان بلیت‌ هواپیماها‌ را با افزایش قیمتی بیشتر از ۷۰ درصد به فروش می‌رسانند.

ورود دلالان و سوداگران به بازار بلیت‌ هواپیماها/ شرکت‌های هواپیمایی نرخ بلیت‌ را اعلام نکرده استمقصود‌ اسعدی‌ سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، ، از ورود دلالان‌ و سوداگران‌ به بازار بلیت‌ هواپیما اطلاع داد و گفت: در کمال تأسف بعضی دلالان و سودجویان از مجال افزایش نرخ بلیت‌ هواپیما استفاده نمود و بلیت‌ هواپیماها‌ را با افزایش قیمتی بیشتر از ۷۰ درصد به فروش می‌رسانند.

وی دنبال کرد: هنوز شرکت‌های هواپیمایی محاسبه های جدید نرخ بلیت‌ را انجام نداده و بلیت‌هایی که با قیمت‌های جهشی‌ به فروش می‌رسند غیر مجاز می باشند.

سامانی گفت: باتوجه به نوسانات نرخ ارز در چند ماه پیش و عدم تخصیص ارز دولتی به شرکت‌های هواپیمایی بعضی از شرکت‌ها قیمت‌های بلیت‌ خود را زیاد کردند.

وی تصریح کرد: نرخ‌های تازه ای که هم حالا در سایت‌های بعضی از آژانس‌های هواپیمایی‌ قرار دارد صحیح نیست و در چند روز آینده محاسبه های قیمتی شرکت‌های هواپیمایی به اتمام می‌رسد و نرخ‌های رسمی مسیر‌های هوایی در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی درج می‌شود.

سامانی به مسافران اخطار داد که بلیت‌های خود را از سایت‌های رسمی و آژانس‌های معتبر تهیه کنند تا ملزم به پرداخت هزینه‌های هنگفت‌ بلیت‌ هواپیما نشوند.

این مطلبو از دست ندید!  شیوه جدید مجرمان سایبری / غرق شدن مرد ۳۲ ساله در سواحل آستارا

سامانی توضیح داد: سازمان هواپیمایی کشور و بعضی از دستگاه‌های نظارتی در چند روز آینده نظارت خود را افزایش داده و مسافران هرگونه شکایتی مبنی بر نرخ بلیت‌ دارند می‌توانند به این سیستم اعلام کنند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه ۶۰ درصد از هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی ارزی است، گفت: طبیعتاً‌ نرخ تمام شده بعضی از مسیرها‌ با توجه به افزایش هزینه‌ها زیادتر می‌شود بنابراین طی بخشنامه‌ای که چند روز قبل بانک مرکزی اعلام نمود قیمت‌ بلیت‌ هواپیما طبق سیستم سنا‌ تعیین می‌شود.

گفتنی است، با اعلام افزایش بیشتر از ۶۰ درصدی نرخ بلیت‌ هواپیما در بعضی مسیرها‌ دلالان و سوداگران‌ از این مجال استفاده نمود و نرخ بلیت‌ بعضی از مسیرها را چندین برابر به فروش می‌رسانند به به صورتی که نرخ بلیت‌ مسیر اهواز به مشهد در چند دیروز ۴۰۰ تومان به فروش می‌رسید اما هم حالا نرخ آن به یک میلیون تومان دست یافته؛ علاوه بر این بلیت‌ مسیر تهران – بندرعباس  400 تومان بود اما هم حالا ۷۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد؛ بلیت مسیرهای مشهد و کیش نیز هر کدام با افزایش بیشتر از ۴۰ تا ۵۰ درصدی به نرخ ۴۲۳ هزار و ۶۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.