تاریخ: ۱۳:۲۰ :: ۱۳۹۶/۰۷/۰۴

جاسم محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: براساس برنامه پنجم توسعه نهادهای حمایتی امداد و بهزیستی باید سالانه ۱۰ درصد جامعه هدف را از طریق توانمندسازی از چرخه امداد امام(ره) خارج کنند.    وی بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان و کشور علاوه بر تأمین معیشت مددجویان تحت حمایت، خدماتی نظیر تسهیلات اشتغالزایی، […]

جاسم محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: براساس برنامه پنجم توسعه نهادهای حمایتی امداد و بهزیستی باید سالانه ۱۰ درصد جامعه هدف را از طریق توانمندسازی از چرخه امداد امام(ره) خارج کنند. 

 
وی بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان و کشور علاوه بر تأمین معیشت مددجویان تحت حمایت، خدماتی نظیر تسهیلات اشتغالزایی، جهیزیه، بیمه درمان، مسکن، همچنین موارد و مبالغی را به صورت بلاعوض به خانواده مددجویان پرداخت می‌کند. 

محمدی گفت: طرح رجایی و بیماران صعب‌العلاج را در امداد داریم و تا زمانی که لازم باشد این نهاد به آنها خدمات ارائه می‌دهد که البته بخش قابل توجهی از آنها قابل بازتوانی و توانمندسازی هستند.  بخشی از خدمات امداد باید تبدیل به تولید و اشتغال و حتی کارآفرینی شود تا افراد از چرخه امداد خارج شوند. 

 
محمدی با اشاره به اینکه سال گذشته ۸۰۰۰ خانوار از چرخه حمایتی امداد استان خارج شدند، خاطرنشان کرد: در امداد خروجی و ورودی‌ داریم و مسائل اقتصادی، تحریم، رکود باعث شده که افرادی برای تأمین معیشت خود به این نهاد حمایتی مراجعه کنند.  برای اینکه خانوارها خودکفا و توانمند شوند متوسط بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان پرداخت شده است.
انتهای پیام

این مطلبو از دست ندید!  طبیعت زیبا و دل انگیز "مصیب محله" + عکس ها