تاریخ: ۱۵:۲۶ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
وجود ۳۸ گروه همیار در سطح استان/ پرداخت کمک‌های بلاعوض برای اشتغال زنان سرپرست خانوار

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی عرب نژاد مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی در گفتگو با زنان شرقی،گفت: برای زنان سرپرست خانوار تسهیلات خوداشتغالی از طریق معرفی به بانک و دریافت وام با بهره پایین( برای مشاغل خانگی)، سرمایه کاربلاعوض جهت اشتغال فردی و سرمایه کار بلاعوض جهت اشتغال گروهی(گروه […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی عرب نژاد مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی در گفتگو با زنان شرقی،گفت: برای زنان سرپرست خانوار تسهیلات خوداشتغالی از طریق معرفی به بانک و دریافت وام با بهره پایین( برای مشاغل خانگی)، سرمایه کاربلاعوض جهت اشتغال فردی و سرمایه کار بلاعوض جهت اشتغال گروهی(گروه همیار) ارائه می شود.

 

وی افزود: گروه‌های همیار به مجموعه‌ای از زنان سرپرست خانوار که دارای یک مهارت شغلی مشترک بوده و در قالب شرکت تعاونی فعالیت می‌کنند گفته می‌شود.

 

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: تعداد ۳۸ گروه همیار در سطح استان در زمینه خیاطی، نانوایی، تایپ و تکثیر، مهدکودک، قالیبافی و تابلوفرش، صنایع دستی و … تشکیل و در حال فعالیت هستند.

 

عرب نژاد ادامه داد: اعتبار راه اندازی این گروه‌ها بسته به نوع حرفه و شغل ایجاد شده از سوی سازمان بین پنج میلیون تا ۳۰ میلیون تومان به صورت بلاعوض پرداخت می‌شود.

 

وی با اشاره به برنامه‌های دفتر توانمندسازی خانواده و زنان جهت اشتغال پایدار زنان سرپرست خانوار، گفت: استعدادیابی و آموزش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای، آموزش مهارت‌های کسب و کار و مشاوره شغلی قبل از ایجاد اشتغال و معرفی به بانک جهت دریافت تسهیلات خوداشتغالی با پرداخت کمک بلاعوض جهت ایجاد اشتغال فردی از جمله این برنامه‌ها است.

 

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی بیان کرد: پرداخت کمک هزینه تحصیلی برای هزار و ۲۴ دانش آموز، پرداخت شهریه به ۲۱۷ دانشجوی خانواده‌های تحت پوشش، پرداخت هزینه‌های فنی و حرفه‌ای و اشتغال فرزندان و پرداخت کمک هزینه جهیزیه فرزندان خانواده‌های تحت پوشش نیز جهت حمایت فرزندان انجام می‌شود.

 

عرب نژاد تصریح کرد: در سال گذشته دوره‌های آموزش مهارت‌های زندگی و آموزش اصول اولیه تغذیه برای مددجویان در سطح استان و همچنین دوره‌های آموزش کسب و کار و بازاریابی برای ۳۰۰ نفر از مددجویان جهت آماده سازی شغلی و سه دوره آموزشی توانمندسازی گروه همیار جهت اعضاء گروه‌های همیار نیز در راستای اشتغال پایدار و افزایش فروش محصولات برگزار شده است.

 

برچسب ها: ,