تاریخ: ۱۴:۵۹ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری دنیای قرآن(ایکنا) از کردستان، حجت الاسلام مصطفی نوروزی، مدیرکل اوقاف و کارها خیریه استان کردستان امروز، ۲۴ آبان ماه ماه در ملاقات کارکنان اوقاف با نماینده اما فقیه در استان کردستان از وجود هزار و ۹۳۴ موقوفه انتفاعی و منفعتی در سطح استان کردستان اطلاع داد […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری دنیای قرآن(ایکنا) از کردستان، حجت الاسلام مصطفی نوروزی، مدیرکل اوقاف و کارها خیریه استان کردستان امروز، ۲۴ آبان ماه ماه در ملاقات کارکنان اوقاف با نماینده اما فقیه در استان کردستان از وجود هزار و ۹۳۴ موقوفه انتفاعی و منفعتی در سطح استان کردستان اطلاع داد و گفت: از این شمار هزار و ۱۴۴ موقوفه انتفاعی و ۷۹۰ موقوفه منفعتی می باشند.

وی با اشاره به وجود رقبات موقوفه های استان کردستان اضافه کرد: موقوفات استان کردستان برخورداری ۱۷ هزار و ۱۸۹ رقبه می باشند که ۱۴ هزار و ۱۰۸ رقبه متصرفی و دو هزار و ۹۰۰ رقبه غیرمتصرفی می باشند.

حجت الاسلام نوروزی گفته بود: در کل برای ۱۱ هزار و ۹۰۱ رقبه استان کردستان به میزان۲۴ میلیون مترمربع سند مالکیت اخذ شده هست که ۶۵۰ هزار مترمربع آن در سال جاری سنددار شده هست.

وی بیان کرد: سال گذشته۵۰ وقف تازه و سال کنونی ۳۱ وقف تازه در استان به ثبت رسید که زیادتر وقف های تازه سال کنونی مطلوب و باکیفیتی بوده اند.

مدیرکل اوقاف و کارها خیریه استان کردستان گفت: دو هزار و ۲۷۴ فقره سند کرایه اموال موقوفه تجدید گردید و ۱۴۰ فقره سند کرایه تازه برای موقوفات صادر گردید.

وی بیان کرد: اکثر از دو هزار متر مربع از بقاع متبرکه امامزادگان احیا و بازسازی گردید و در کل ۱۰ طرح عمرانی در بقاع متبرکه سطح استان کردستان اجرا گردید.

حجت الاسلام نوروزی شمار بقاع متبرکه استان کردستان را ۷۴ بقعه دانست و اضافه کرد: از این شمار ۳۴ بقعه امامزادگان بوده هست…

..