تاریخ: ۲۱:۲۹ :: ۱۳۹۶/۰۹/۰۹
واکاوی طرح شوم صهیونیست ها برای ملت مظلوم فلسطین

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل-خبرگزاری مهر، گروه بین الملل-فرزاد فرهادی: مبحثی که طی روزهای سابق دقت رسانه ها و محافل مصری و منطقه ای را به خود مشغول کرده است؛ موضع گیری «گیلا گملئیل» وزیر صهیونیست در مورد ساکن کردن فلسطینی ها در سینای مصر هست. وی مدعی گردید: شبه جزیره سینا خوب ترین محل […]

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل-خبرگزاری مهر، گروه بین الملل-فرزاد فرهادی: مبحثی که طی روزهای سابق دقت رسانه ها و محافل مصری و منطقه ای را به خود مشغول کرده است؛ موضع گیری «گیلا گملئیل» وزیر صهیونیست در مورد ساکن کردن فلسطینی ها در سینای مصر هست. وی مدعی گردید: شبه جزیره سینا خوب ترین محل برای فلسطینی ها هست تا کشورشان را در آنجا برپا کنند.

سامی ابوزهری سخنگوی حماس درصفحه توییتر خود در این مورد گفت: کشور فلسطین در سرزمینی به غیر از فلسطین ایجاد نمی توان.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز این موضع گیری وزیر صهیونیست را ضد ملتهای مصر و فلسطین دانست و آنرا بشدت محکوم کرد. جهاد اسلامی گفت: سرزمین سیناء مربوط به مصر هست و فلسطین سرزمین ما هست که کشور ما در تمامی اراضی آن از بحر تا نهر تشکیل خواهد گردید و ملت فلسطین هرگز جایی جایگزین برای میهن و سرزمین خود را نمی پذیرد

جهاد اسلامی گفت: سرزمین سیناء مربوط به مصر هست و فلسطین سرزمین ما هست که کشور ما در تمامی اراضی آن از بحر تا نهر تشکیل خواهد گردید و ملت فلسطین هرگز جایی جایگزین برای میهن و سرزمین خود را نمی پذیرد سامح شکری وزیر خارجه مصر به این مبحث واکنش نمایش داد و اظهار کرد: «مصر با هرگونه اظهار نظر از هر جناحی و هر اندیشهی در مورد تضعیف تمامیت ارضی مصر بویژه صحرای سینا که مردم مصر برای آن جانفشانی کرده اند، رد کننده هست.

همزمان گزارش محرمانه ای از سوی بی بی سی منتشر گردید که طبق آن حسنی مبارک ریاست جمهور مخلوع مصر پیشتر درخواست ایالات متحده را برای ساکن کردن فلسطینی ها در مصر پذیرفته بود!حسنی مبارک ریاست جمهور مخلوع مصر پیشتر درخواست ایالات متحده را برای ساکن کردن فلسطینی ها در مصر پذیرفته بود!

مبارک در آن وقت آمادگی اش را برای استقبال از فلسطینی هایی که در لبنان بودند به رغم خطرهایی که محتمل بود برایش دارا باشد، گفته بود.

مقدار مسلم آن هست که تفکر ساکن کردن فلسطینی ها در سینا از اذهان صهیونیستها هرگز بیرون نرفته هست تفکر ساکن کردن فلسطینی ها در سینا از اذهان صهیونیستها هرگز بیرون نرفته هست و آنان به طور مستمر آنرا بعنوان راهکار ساده برای  حل مبحث فلسطین می دانند علی رغم مخالفت های فلسطینی ها و مصر، ولی صهیونیستها براین نقشه شوم خود اصرار دارند. این تحرکات و موضع گیری ها مقام های صهیونیست در زمینه ساکن کردن فلسطینی ها در بیرون اراضی ملت فلسطین هست.

با اهمیت ترین طرح در این زمینه را «ایگال آون» در سال ۱۹۶۷ داد که خواستار ساکن کردن فلسطینی ها در سینا گردید و دستاویز وی ناتوانی مقام های مصری از برقرار کردن امنیت در سینا بود و این همانند شرایطی هست که بعد از هجوم به مسجد الروضه در استان سینا و کشته شدن ۳۰۵ نفر، در سینا وجود دارد.

این خیال خام صهیونیستها در مورد ساکن کردن فلسطینی ها در سینا در حالی مطرح می شود که برگشت آوارگان فلسطینی به کشورشان و رد هرگونه طرح در مورد کشور جایگزین یکی از اصول اولیه فلسطینی ها هست این خیال خام صهیونیستها در مورد ساکن کردن فلسطینی ها در سینا در حالی مطرح می شود که اولا؛ برگشت آوارگان فلسطینی به کشورشان و رد هرگونه طرح در مورد کشور جایگزین یکی از اصول اولیه فلسطینی ها هست و ثانیا؛ بحث سینا و تهی بودن آن از سکنه مبحثی هست که به مصری ها مربوط می شود و آنان ضروری هست در زمینه پیشرفت آن کوشش کنند نه اینکه مردمانی که خود کشوری دارند که از سوی صهیونیستها اشغال شده اند بخواهند در خاک کشور دیگری مستقر گردند.

این مطلبو از دست ندید!  طنین نوای مناجات‌های معتکفان در طلیعه بهار/ اینجا شیراز؛ میعادگاه عاشقان

فلسطینی ها در مورد حق برگشت آوارگان هرگز سازش نمی کنند چون گذشتن از این حق به منزله نابود شدن آرمان فلسطین و تحقق خواست صهیونیستهاست.

« «مروان کنفانی»  کارشناس فلسطینی به العرب در این مورد گفت: «این موضوع(اسکان فلسطینی ها در سیناء) دهها بار طرح شده هست ولی با مخالفت مصر و فلسطینی ها مواجه شده هست. رژیم صهیونیستی هدفش جابه جایی فلسطینی ها از خوب ترین منطقه های به سرزمین صحرایی مربوط به کشورهای عربی مجاور یعنی مصر و اردن است».

موضع گیری وزیر صهیونیست علت شده هست که بعضی این مسئله را مطرح کنند که طرحی برای تخلیه صحرای سینا به سود “معامله قرن” ( موضع گیری وزیر صهیونیست علت شده هست که بعضی این مسئله را مطرح کنند که طرحی برای تخلیه صحرای سینا به سود “معامله قرن” (طرحی برای صلح طرفین فلسطینی و صهیونیستی) وجود دارد و این چیزی هست که مقام های مصر تماما آن را تکذیب و کذب خواندند.

نکته ای که ضروری هست مورد تاکید قرار گیرد این هست که بحث ساکن کردن فلسطینی ها در سیناء به وقت حال مربوط نمی توان لکن بحثی قدیمی هست.

به هر حال هدف صهیونیستها از اظهار طرحهای توهمی به نحوی ایجاد فتنه در میان کشورهای عربی و اسلامی و نابود شدن آرمان ملت فلسطین استبه هر حال هدف صهیونیستها از اظهار طرحهای توهمی به نحوی ایجاد فتنه در میان کشورهای عربی و اسلامی و نابود شدن آرمان ملت فلسطین هست. این موضع گیری وزیر صهیونیست مقارن با سناریو نامیده شده به خرید و فروش قرن با هدف نابود شدن آرمان فلسطین و حق برگشت فلسطینی ها به سرزمین شان و نیز وارد کردن رژیم صهیونیستی بعنوان همپیمان اعراب ضد ایران و کانون پایداری هست.

هدف کارهای تروریستی با پشتیبانی سرویسهای اطلاعاتی فراهم کردن زمینه ایجاد کشوری برای فلسطینی ها در سیناء طبق خرید و فروش قرن هست.

«

در انتهاء میتوان گفت که هدف صهیونیستها از این تحرکات را میتوان در چند مورد دربردارنده نابود شدن آرمان فلسطین و از بین بردن حق برگشت آوارگان، ایجاد اختلاف میان فلسطینی ها و مصر، به شکست کشاندن تلاش های آشتی ملی میان فلسطینی ها، استمرار تلاش های رژیم صهیونیستی برای بی ثباتی در منطقه،  هموار کردن زمینه برای طرحهای سازش کارانه و ضد ملت فلسطین بویژه طرح نامیده شده به خرید و فروش قرن با مساعدت ایالات متحده و هم پیمانان منطقه ای آن، چکیده کرد.