تاریخ: ۰:۰۳ :: ۱۳۹۵/۰۵/۲۸
والیبال ایران با المپیک ریو 2016 خداحافظی کرد

دیدار تیم ملی والیبال ایران در مرحله حذفی المپیک با شکست مقابل ایتالیا به اتمام رسید تا رویای صعود به جمع 4 تیم برتر بر باد رود بالاخره والیبال ایران با المپیک ریو 2016 خداخافظی کرد. همه از تبدیل این دیدار به “بازی سال” صحبت می کردند تا صعود به نیمه نهایی همان اتفاقی بزرگی شود […]

دیدار تیم ملی والیبال ایران در مرحله حذفی المپیک با شکست مقابل ایتالیا به اتمام رسید تا رویای صعود به جمع 4 تیم برتر بر باد رود بالاخره والیبال ایران با المپیک ریو 2016 خداخافظی کرد. همه از تبدیل این دیدار به “بازی سال” صحبت می کردند تا صعود به نیمه نهایی همان اتفاقی بزرگی شود که ایرانی ها در انتظارش بودند.

GetImage22

ایتالیایی ها به نیمه نهایی المپیک برای ششمین بار راه یافتند و در مجموع پنج مدال، دو مدال نقره و سه مدال برنز به دست آورده اند. سه بازیکن برتر ایتالیابه ترتیب ایوان زایتسف، با18 و عثمانی خوانتورینا با 16 و فیلیپو لانزابا 11امتیازبودند .

از تیم ایران به ترتیب شهرام محمودی با8 و عادل غلامی و مجتبی میرزاجانپور هرکدام با 7 امتیاز نفرات برتر بودند .

Italycelebrate

شروع بازی با اینکه نمایش بازیکنان ایران فوق العاده بود اما 2 ست پی در پی ایتالیا برنده بازی شد. ست اول 31 بر 29 و ست دوم 25 بر 19. سرنوشت برنده ست اول را اشتباهات فردی و بازیکنان با تجربه تیم ها مشخص می کردند که ایتالیا در این فاکتور موفق بود. ست دوم هم با اینکه 25 بر 19 به پایان رسید اما ست نزدیکی بود چرا که دو تیم تا امتیاز 15 با هم برابر پیش رفتند اما تعویض به موقع بلنجینی بازیکن تازه وارد را به زمین فرستاد تا با سرویس نتیجه را کاملا تغییر دهد.

لوزانو برای شروع ست سوم امیر غفور و مجتبی میرزاجانپور را از ابتدا وارد بازی کرد و در میانه های ست فرهاد قائمی و حمزه زرینی هم به عنوان بازیکن جایگزین وارد شدند تا آخرین تلاش های ایران برای برد انجام شود اما هیچ کدام از این تلاش ها کارساز نشد تا ایران با نتیجه 3 بر صفر و امتیازات 31 بر 29، 25 بر 19 و 25 بر 17شکست را قبول کند و رویای حضور در چهار تیم برتر المپیک در همین جا پایان بپذیرد و والیبال ایران با المپیک ریو 2016 خداخافظی کرد .

GetImage