تاریخ: ۰:۱۹ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
واشنگتن: ممنوعیت ورود اتباع برخی کشورها به این زودی‌ها برداشته نمی‌شود

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، «جان کلی» وزیر امنیت داخلی آمریکا روز سه‌شنبه بار دیگر گفت فرمان اجرایی «دونالد ترامپ» در مورد قوانین سخت‌گیرانه مهاجرت، «ممنوعیت ورود مسلمانان» نیست.   وی گفت: «این یک ممنوعیت سفر نیست… این کشور مکث موقت است که به ما اجازه می‌دهد […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، «جان کلی» وزیر امنیت داخلی آمریکا روز سه‌شنبه بار دیگر گفت فرمان اجرایی «دونالد ترامپ» در مورد قوانین سخت‌گیرانه مهاجرت، «ممنوعیت ورود مسلمانان» نیست.

 

وی گفت: «این یک ممنوعیت سفر نیست… این کشور مکث موقت است که به ما اجازه می‌دهد ساز و کار پذیرش پناهجو و غربالگری روادید را مورد بررسی مجدد قرار دهیم.»

 

به نوشته خبرگزاری رویترز، وی که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت دولت همچنان به دستورات و تصمیمات محاکم قضایی پایبند می‌ماند، اما در عین حال تلاش می‌کند تا فرمان ترامپ را هم اجرا کند.

 

رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه فرمانی را امضا کرد که بر اساس آن ورود اتباع هفت کشور از جمله ایران به آمریکا به مدت ۹۰ روز متوقف شده است. همچنین برنامه پذیرش پناهجو به آمریکا ۱۲۰ روز تعلیق شده است.

 

با این حال، شماری از قضات فدرال با غیرقانونی خواندن این فرمان، آن را در ایالات یا شهرهای تحت نظر خود به حالت تعلیق درآورده‌اند. ترامپ امروز سرپرست دادستانی را به دلیل مخالفت با این فرمان، از کار خود برکنار کرد.

این مطلبو از دست ندید!  ماجراجویی در ریگ جن

 

در حالی که در روزهای نخست اجرای فرمان گفته شد مسافران دارنده تابعیت دوگانه از یکی از هفت کشور هم از ورود به آمریکا منع می‌شوند، کلی امروز گفت این افراد می‌توانند گذرنامه دوم خود را نشان داده و وارد آمریکا شوند.

 

در عین حال، با وجود آنکه ترامپ دیروز با صدور بیانیه‌ای وعده داد صدور روادید برای اتباع «همه کشورها» پس از ۹۰ روز از سر گرفته شود، کلی امروز گفت احتمالا ورود اتباع چند کشور «به این زودی‌ها» برداشته نشود.

 

او گفت در روند بررسی صلاحیت افراد برای ورود به آمریکا از سابقه ورود آن‌ها به وبسایت‌ها و مطالب درج‌شده توسط آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌شود.