گروه: شغل
تاریخ: ۲۱:۴۲ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۳

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صدای سراب, عصر امروز جلسه تیم ستاد آسان سازی سرمایه گذاری و موانع تولید اشتغال در شهرستان سراب با حضور مشترک تولیدکنندگان ,استاندار آذربایجانشرقی, مسئولان ,نماینده سراب, فرماندار و مسئولان شهرستان سراب برگزار گردید. مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صدای سراب, عصر امروز جلسه تیم ستاد آسان سازی سرمایه گذاری و موانع تولید اشتغال در شهرستان سراب با حضور مشترک تولیدکنندگان ,استاندار آذربایجانشرقی, مسئولان ,نماینده سراب, فرماندار و مسئولان شهرستان سراب برگزار گردید.

مجید خدابخش استاندار آذربایجان شرقی عصر امروز در جلسه تیم ستاد آسان سازی سرمایه گذاری و موانع تولید اشتغال که در شهرستان سراب و با محوریت اقتصاد مقاومتی برگزار شد, بر استانداردسازی فرآورده ها و صادرات فرآورده ها تاکید کرده و با اشاره به تحریم اروپا بر علیه روسیه گفت: امروز بازار عظیمی در روسیه بر روی کشور ما باز شده هست.

وی وجود ۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در سراب را از حجم های عظیم شهرستان عنوان و بیان کرد: متاسفانه عدم یکپارچه سازی اراضی سراب بزرگترین لطمه برای کشاورزی منطقه هست و این در حالیست که در پارس آباد در زمینی به پهنه ۲۰ هزار هکتار کشت و صنعتی بزرگ ایجاد شده هست.

خدابخش دنبال کرد: متاسفانه عدم نهادینه شدن کشت و صنعت در سراب و عدم رابطه صنعت و کشاورزی در این شهرستان کیفیت فرآورده ها را به لحاظ اندکی و کیفی پایین آورده هست.

عالی ترین مقام اجرایی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه اشتغال پایدار در صورت توجه نکردن به صنعت پژوهشگر می‌شود ابراز داشت: سراب هم زمین با استعداد، هم  دانشگاه و هنم جوانان فعال دارد ولی عدم عبور از روش های سنتی به صنعتی در کشاورزی و دامداری مانع از اشتغال و درآمد پایدار در شهرستان سراب شده هست.

وی با اشاره به وجود دامهای ۷ قلو زا  ابراز داشت: در سرابی که به عنوان قطب دامداری و کشاورزی در کشور مطرح هست باید در پی بهسازی نژادها, اصلاح واحدهای تولیدی, بهینه سازی صنعت های بسته بندی , ایجاد ارزش افزوده برای فرآورده ها باشیم که که کار زیربنایی وظیفه دولت هست و تولید کنندگان نیز باید به سمت روش‌های صنعتی و نوین و بالا بردن کارایی باشند تا بتوانند در بازار رقابتی امروز دوام بیاورند.

خدابخش پس از شنیدن درد و دل های تولیدکنندگان سرابی عنوان نمود: برای من عجیب هست که تولید کننده ای در سراب سال ها است که در راهروهای ادارات و سازمان ها دستخوش شده هست.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به شعار سال و با تاکید به  فرامین مقام معظم رهبری در توجه به تولید و اشتغال  افزود:  در پی استارت عملی تولید  در استان هستیم و هیئت همراه و بنده موظف هستیم موانع و مشکلات تولید را حل نماییم در این راستا  احترام به سرمایه‌گذار را  وظیفه خود دانسته و به پشتیبانی از سرمایه‌گذار مفتخر هستیم.

وی دنبال کرد: در کمال خوشبختی امروز قوه قضاییهحامی تولید هست و  امروز ستاد پشتیبانی از سرمایه‌گذار  در مجتمع قضایی استان ایجاد شده  و قوه قضاییه, مقننه, مجریه همنگی برای رونق تولید و اشتغال پای کار می باشند.

خدابخش در انتهاء به راه انداختن چرخ های واحدهای نیمه تعطیل در فاز اول , مساعدت به تکمیل واحدهای در حال ساخت و آسان سازی سازی  تولید در مراحل بعدی را از اولویت های استانداری آذربایجانشرقی عنوان نمود.

 

رباهای بانکی کمر تولید را شکسته و چرخ کارخانه ها را از کار انداخته هست

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کرمی در این جلسه با اشاره به مجال طلبی  بعضی اشخاص از اعتراضات به وضع اقتصادی و معیشتی ابراز داشت: امروز خوب ترین مجال برای آسان سازی اکتساب و کار و رونق بخشیدن به اشتغال هست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با بیان حدیثی از ارزش حضور در نماز جمعه گفت: متاسفانه بعضی مسئولان در این باره کوتاهی می کنند.

امام جمعه سراب با تاکید بر عدم سیاه‌نمایی بر ضرورت توجه دولتمردان به نقدهای مردم و مشکلات مردم تاکید کرد.

اکرمی یکی از مشکلات مردم را بانک ها عنوان و افزود : امروز بانکها کمر تولید را شکسته ند و با جرم ها و رباهایی که از  تولیدکنندگان می گیرند چرخه تولید را متوقف کرده اند.

لود متاسفانه امروز چرخه ایجاد شده که تولیدکنندگان را مجبور کرده که به بانک می کنند و تمام دارایی های آنها به بانک‌ها می‌رود امام جمعه سراب در مجلس دولت و قوه قضاییه همه دست به دست هم داده و مشکلات مردم را برطرف کنند و دامنه بحران ها خواهد گردید.

وی در انتهاء خواستار توجه نرمال به بزرگترین مرکز فرهنگی دینی و قرآن شهرستان سراب در قالب مصلی در حال ساخت تاکید کرد.

 

کم توجهی به استان آذربایجانشرقی در بودجه ۹۷ با توجه به پهنه و جمعیت استان

یوسف داوودی در این جلسه که با محوریت اقتصاد مقاومتی با حضور استاندار آذربایجان شرقی برگزار گردید ضمن تقدیر در صورت نرمال در شهرستان سراب ابراز امیدواری نمود که ماحصل جلسه منتج به رونق تولید و اشتغال در شهرستان گردد.

وی با اشاره به عنایت نرمال نسبت به پروژه نفلین سینیت سراب گفت: استاندار آذربایجانشرقی  از آغازین روزهای تصدی خود توجه مخصوصی به صنعت های معادن استان دارد.

نماینده سراب در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه توجه اندکی نسبت به پهنه و جمعیت استان در بودجه ۹۷ به استان ما شده که نمایندگان در کوشش برای بالا بردن این بودجه می باشند.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس ابراز داشت: انتظار می رود که در تبریز ۲۰۱۸ به شهرستان  سراب نیز توسط استانداری توجه مخصوصی صورت گیرد.

داوودی با اشاره به وجود معادن غنی در سراب مثل آلومینا, طلا, مس, سرب و ….. سراب  را با استعداد سرمایه گذاری عنوان نموده و ابراز داشت: متاسفانه به لحاظ آمار بیکاری سراب در رتبه بالایی قرار دارد که نیازمند توجه مسئولان استانی و کشوری هست.

عضو مجمع نمایندگان استان به استان آذربایجان شرقی نسبت به تسریع در کلنگ زنی راه آهن , احداث و تجهیز سالن های ورزشی در روستاها, بهسازی آب‌های گرم معدنی شهرستان  و مساعدت به چرخه تولید  واحدهای صنعتی  شهرستان و بیمه کشاورزان تاکید کرد.

 

واحدهای تولیدی سراب تعطیل و یا با دست کم حجم کار می کنند

علی شکوهی فرماندار شهرستان سراب درابتدای جلسها اشاره به ضرورت رابطه بخش خصوصی با دولتی گفت: قانون برطرف موانع تولید بانک ها را مجبور به مشارکت با سرمایه گذاران کرده ولی متاسفانه با وجود اعلام این قانون مشکلات جدی در این حوزه وجود دارد که لازم هست مسئولان زمان شایسته ای را برای اطلاع از مقررات جدید جدید در زمینه بهبود اکتساب و کار موردنظر قرار دهند.

وی دنبال کرد: به عنوان مثال واحد در شهرک صنعتی سراب جهت خرید یا ارتقاء پست برق به اداره برق مراجعه کرده و با وجود پرداخت هزینه نزدیک به سالها است در انتظار مجوز میباشد که این نشان از عدم اطلاع مسئولان از مقررات هست.

رئیس شورای اداری شهرستان سراب با بیان حجم های شغلی در شهرستان سراب, عدم عرضه تسهیلات مناسب و سریع, درصد بالای تسهیلات و جرم ها تأخیر را یکی از علل تعطیلی واحدهای تولیدی عنوان نموده و ابراز داشت: و متاسفانه در حال حاضر بیشتر واحدهای شهرستان تعطیل و یا با حجم زیر ۲۰ درصد کار می کنند.

فرماندار سراب کم بودن مراجع مالی و نقدینگی را از مشکلات تولید کنندگان عنوان و  خواستار بخشش  جرائم تولید کنندگان و تقسیط بدهی آنها گردید.

وی در در ادامه مالیات فراوان برای تولیدکنندگان, بدهی از بابت بیمه و جرائم بیمه ای را از دیگر مشکلات واحدها عنوان و پیشنهاد بهسازی رویه را داد.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان سراب نبود آتش نشانی در شهرک صنعتی ,ضرورت اصلاح خطوط تلفن و اینترنت در شهرک های صنعتی شهرستان و اصلاح روشنایی شهرکهای صنعتی شهرستان را از مشکلات زیرساختی شهرکهای این شهرستان عنوان  و خواستار برطرف فوری مشکلات شهرک ها گردید.