تاریخ: ۲۱:۴۹ :: ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
هیچ فردی توان ندارد مانع اجرای طرح طبیعت گردی جزیره آشوراده گردد

– خبر ها استانها – به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از گرگان، استاندار گلستان با بیان اینکه همه باید از ایجاد حاشیه های بپرهیزند، دنبال کرد: وجود رانت و اینکه عده‌ای خاص امتیازهای را دنبال می نمایند شاید یکی از عللی باشد که در کشور استان های قوی و توسعه […]

– خبر ها استانها –

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از گرگان،

استاندار گلستان با بیان اینکه همه باید از ایجاد حاشیه های بپرهیزند، دنبال کرد: وجود رانت و اینکه عده‌ای خاص امتیازهای را دنبال می نمایند شاید یکی از عللی باشد که در کشور استان های قوی و توسعه یافته نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید اطلاعات تسهیلاتی که به بخش خصوصی پرداخت کرده‌اند را باید به طور واضح اعلام کنند، گفت: هر فردی که در این استان تسهیلات گرفته یا زمین دریافت کرده باید برای مردم مشخص باشند. همه مسئولان دستگاه‌های اجرایی موظفند این اطلاعات را بر روی سایت خود قرار دهند تا خبرنگاران و مردم به آنان دسترسی دارا باشند.

۴ میلیارد تومان برای اجرای طرح گردشگری آشوراده به تصویب رسیدطرح گردشگری جزیره آشوراده به بیشتر از ۴۰۰میلیارد تومان ارزش احتیاج دارد‌پروژه گردشگری جزیره آشوراده با رعایت ضابطه های زیست محیطی اجرا گردد

استاندار گلستان در ادامه با بیان اینکه شرایط امروز کشور، سخت هست افزود: پروژه‌های با اهمیت و بزرگی را پیگیری کردیم و در بحث سرمایه‌گذاری هم اقداماتی انجام دادیم اما شرایط امروز کشور علت شده تا بعضی کارهای و برنامه‌های ما دچار مشکل گردد.

هاشمی با اشاره به پروژه راه‌آهن گرگان و مشهد و تصویب قسمت ۱۵ درصد دولت در آن گفت: مشکل کلیدی در این پروژه قسمت دولت بود که در تاریخ ۲۱ آذر ماه سال کنونی به تصویب رسید. از اینجا به بعد اگر طرف چینی شهامت ندارد، دیگر کاری از دست استان بر نمی آید. با اینحال ما این مبحث را لحظه به لحظه پیگیری می کنیم و امید داریم این پروژه با قید فوریت تا انتهاء سال کنونی اجرایی گردد.

وی با بیان اینکه دولت برای این پروژه ۱۰ هزار میلیارد تومان ارزش حدس کرده هست، اظهارداشت: احداث راه‌آهن گرگان مشهد علت رونق اقتصادی و خارج شدن استان از بن‌بست، افزایش تجارت با کشورهای آسیای میانه و اشتغال جوانان خواهد گردید.

هاشمی با اشاره به بعضی موضوعات حاشیه‌ای حول طرح گردشگری آشوراده اضافه کرد: بعضی پروژه‌ها مثل آشوراده مبدل به کتابچه‌ای تاریخی در این استان شده بود. در یک‌سال و نیم گذشته ۱۲ استعلام از مراجع ذی ربط برای طرح طبیعت‌گردی در آشوراده دریافت نمودیم. به عنوان فردی که دکترای محیط زیست دارم اعتقاد دارم نمی‌شود آشوراده را به حال خود رها نمود. مگر منحصرا چند سمن مسئول آشوراده می باشند و مردم و سرمایه‌گذاران نباید در مورد آن اظهارنظر کنند؟ مراجع قانونی اعلام نمودند برای اجرای طرح باید مسیر قانونی را طی کنیم ما هم تمامی مجوزها را دریافت و در کمیسیون های متفاوت از طرح دفاع نمودیم.

این مطلبو از دست ندید!  ۱۰۰ میلیارد تن مصرف کل مواد خام جهان تا سال ۲۰۳۰ / اصلاح الگوی مصرف راهی برای توسعه فناوری در ایران است

وی گفت: توانستیم پروژه گردشگری آشوراده را کلنگ‌زنی کنیم و ۵ میلیارد تومان ارزش هم برای آن در نظر گرفتیم. اما آیا این حق گلستان هست که عده‌ای با این طرح مخالفت کنند و رسانه‌ها جواب آنان را ندهند. آشوراده فرایند قانونی را پشت سر گذاشته و چیزی نمی‌تواند مانع اجرای آن گردد.

استاندار گلستان دنبال کرد: امروز پیمانکار در شرایطی کار می کند که قرار هست پولش را سال بعد بگیرد، اگر به پیمانکار فحش گردد کار را رها می‌کند. اما ما پای اجرای این طرح ایستاده‌ایم و برای سال آینده هم در پی افزایش اعتبارات آن هستیم.

استاندار گلستان با اشاره به آخرین وضع پتروشیمی بیان داشت: این پروژه در ۹ سال موخر تعطیل بود؛ ما کوشش کردیم آن را به نتیجه‌ای برسانیم اما این امید را هم نمی‌دهیم که کار همین فردا شروع گردد.

وی اضافه کرد: با پیگیری بعضی وزرا و فرمان ریاست جمهور کارهای خود را برای به نتیجه رساندن پتروشیمی گلستان شروع کردیم. در آخرین جلسه با وزیر نفت قرار گردید سازمان سرمایه گذاری وزارت نفت در این پروژه همکاری داشته باشد اما تحولات مدیریتی در این سازمان به وجود آمد.

هاشمی با بیان اینکه عدم شفافیت و حسابرسی تسهیلات و محل هزینه کرد آن در پروژه پتروشیمی وجود دارد، گفت: از یکی از معاونان بازنشسته خود خواستم تا وضع پتروشیمی را پیگیری کند و به ما اطلاع دهد.

وی اظهارداشت: در صورت ورود سازمان سرمایه‌گذاری وزارت نفت به پتروشیمی، وزیر جهادکشاورزی نیز قول‌هایی برای همکاری داده و چند سرمایه‌گذار بخش خصوصی نیز با این شرط، برای حضور و سرمایه‌گذاری در این پروژه اعلام آمادگی کرده اند.

وی گفت: در حالتی که این رخدادهای رخ ندهد پتروشیمی گلستان دو مرتبه به بن بست می‌خورد. اما ما همه کوشش خود را می‌کنیم تا در صورت حضور ریاست جمهور در استان، وزارت نفت مکلف به همکاری در این پروژه گردد.