گروه: مسافرت
تاریخ: ۱۶:۲۶ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۸
هواپیماهایی که هیچگاه از زمین بلند نشدند ‏+تصاویر

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، با بعضی از این هواپیماها از سابق تا به امروز آشنا می گردیم. آورو کانادا جت لاینر ( Avro Canada Jetliner ) – ( سال ۱۹۴۹ ) آورو کانادا جت لاینر ( Avro Canada Jetliner ) – ( سال ۱۹۴۹ ) نخستین […]

هواپیماهایی که هیچگاه از زمین بلند نشدند ‏+تصاویربه گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،

با بعضی از این هواپیماها از سابق تا به امروز آشنا می گردیم.

آورو کانادا جت لاینر ( Avro Canada Jetliner ) – ( سال ۱۹۴۹ )

آورو کانادا جت لاینر ( Avro Canada Jetliner ) – ( سال ۱۹۴۹ ) نخستین هواپیمای مسافربری جت که درشمال ایالات متحده به پرواز در آمد ، هواپیمای بوئینگ یا جت شرکت هوایی داگلاس نبود. لکن آورو کانادا سی۱۰۲ جت لاینر ، نخستین هواپیمای جتی بود که از فرودگاه مالتون تورنتو در آگوست ۱۹۴۹ به پرواز در آمد.

آ آورو کانادا جت لاینر قدرت این را داشت که صنعت هوایی کانادا را سردسته سفر با هواپیمای جت قرار دهد. ولی پس از اینکه آزمایشات انجام شده روی این هواپیما ارائه داد نسخه تولیدی آن توان ندارد نیازهای عملیاتی مد نظر را رفع کند ، شرکت هواپیمایی ترنس کانادا (TCA) علاقه خود را به جت لاینر از دست داد وپس از اینکه شرکت آورو کانادا به روی تولید هواپیماهای نظامی تمرکز کرد پروژه ساخت جت لاینر در اواخر سال ۱۹۵۶ متوقف گردید.

هواپیماهایی که هیچگاه از زمین بلند نشدند ‏

بریستول برابازون ( Bristol Brabazon ) – ( سال ۱۹۴۹ )

بریستول برابازون ( Bristol Brabazon ) – ( سال ۱۹۴۹ ) بریستول برابازون هواپیمایی که هیچکس خواهان آن نبود. این هواپیما از طریق یک تیم بریتانیایی طراحی گردید. این هواپیما علاوه بر این برخورداری یک کافه و سینما نیز بود.

مثال اولیه این هواپیما سپتامبر ۱۹۴۹ پرواز کرد ، ولی اینطور که به نظر می رسید هیچ ایرلاینی چنین هواپیمای عظیم الجثه ای را نمی خواست به چه علت که آنان زیادتر دنبال راحتی و اقتصادی بودن یک هواپیما بودند.

هواپیماهایی که هیچگاه از زمین بلند نشدند ‏

هواپیماهایی که هیچگاه از زمین بلند نشدند ‏

ساندرس رو پرنسس ( Saunders-Roe Princess )

این قایق هواپیمایی ده موتور داشت و مسافران آن در محدودهی اشرافی و راحت سفر می کردند.

 

هواپیماهایی که هیچگاه از زمین بلند نشدند ‏

فیرچایلد دورنیر ۷۲۸ جت ( Fairchild Dornier 728Jet ) – ( سال ۲۰۰۲ )

فیرچایلد دورنیر ۷۲۸ جت ( Fairchild Dornier 728Jet ) – ( سال ۲۰۰۲ ) زمانیکه مثال اولیه هواپیمای فیرچایلد دورنیر ۷۲۸ جت در مارچ ۲۰۰۲ پرده برداری گردید ، این هواپیمای مسافربری ۷۰ نفره اکثر از ۱۰۰ توصیه داشت. نخستین پرواز این هواپیما تابستان سال ۲۰۰۲ بود ولی تولیدکننده آلمانی-آمریکایی آن دوهفته قبل از نخستین آزمایش این هواپیما اظهار ورشکستگی کرد.

هواپیماهایی که هیچگاه از زمین بلند نشدند ‏

 

منبع :لست سکند