تاریخ: ۲۲:۰۸ :: ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
همه چیز در مورد سامانه دستیار ترمز اتومبیل

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فضای سایبری خبرگزاری میزان، این سامانه توان دارد برای کسانی که در راستای رانندگی مبتدی می باشند بسیار مفید باشد هر چند که بودن آن حتی توان دارد جان حرفه ای ترین راننده های نیز رهایی دهد اما سامانه دستیار ترمز به شکلی دقیق چیست؟ سامانه […]

همه چیز در مورد سامانه دستیار ترمز اتومبیلبه گزارش راهنمای سفر من به نقل از گروه فضای سایبری خبرگزاری میزان، این سامانه توان دارد برای کسانی که در راستای رانندگی مبتدی می باشند بسیار مفید باشد هر چند که بودن آن حتی توان دارد جان حرفه ای ترین راننده های نیز رهایی دهد اما سامانه دستیار ترمز به شکلی دقیق چیست؟

سامانه دستیار ترمز که طبق معمول در مطالب به اختصار به آن BA گفته می گردد با توجه به سرعت برداشتن پا از روی پدال گاز و سرعت فشردن پا بر روی پدال ترمز در راستای فعال شدن تصمیم می گیرد. در خودروهای مجهز به این سامانه، سنسوری به اسم PEDAL TRAVEL در بوستر ترمز قرار دارد که در صورت فشردن پدال ترمز با سرعت زیاد(مقدار تعیین شده توسط سیستم) پیامی به ECU فرستاده می گردد و کامپیوتر نیز فرمان باز سلونوئیدی را در داخل بوستر می دهد.

این امر موجب استفاده از حداکثر نیروی ترمز می گردد و میتوان از بروز زیادی از تصادفات جلوگیری نمود. سر انجام بعد از این که از تصادف جلوگیری شد، این سامانه به حالت خود یعنی حالت آماده باش باز می گردد و ترمزهای خودرو نیز به طور طبیعی عمل خواهند کرد.

این مطلبو از دست ندید!  مناظری زیبا از طبیعت زمستانی در نهاوند + فیلم

 

مرجع: خودروکار