تاریخ: ۱۴:۵۲ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۴
همدردی چهره های ادبی افغانستان با زلزله زدگان غرب ایران/ همسایه، هم دیوار داغت را نبینم…

خبرنگار حوزه مهاجرین، ، خبرگزاری تسنیم: یکشنبه شب زلزله‌ای گردیدید در غرب کشور رخ داد که طی آن شمار فراوانی از هموطنان کشته و مجروح گردیدند، اتفاق  تلخی که بازتاب‌ها و همدردی‌های وسیع بین المللی را به دنبال داشت و در این میان اکثر از تمام مردم افغانستان برای هموطنان وطنِ فارسی خود به سوگ […]

خبرنگار حوزه مهاجرین، ، خبرگزاری تسنیم: یکشنبه شب زلزله‌ای گردیدید در غرب کشور رخ داد که طی آن شمار فراوانی از هموطنان کشته و مجروح گردیدند، اتفاق  تلخی که بازتاب‌ها و همدردی‌های وسیع بین المللی را به دنبال داشت و در این میان اکثر از تمام مردم افغانستان برای هموطنان وطنِ فارسی خود به سوگ نشستند.

در این دو روز مردم افغانستان به ویژه شاعران و نویسندگان و چهره‌های ادبی افغانستانی در صفحات اینستاگرام و یا کانال‌های تلگرامی خود دائم از غم مردم کرمانشاه می‌نویسند و با این غم‌شریکی، عمقِ ارتباطات نزدیک میان دو ملت افغانستان و ایران را نشان می‌دهند.

«سید ضیا قاسمی» شاعر افغانستانی مقیم سوئد در صفحه اینستاگرامش درج کرد: دوستان گرامی ایرانی‌ام! یاران مهربان کرمانشاه و ایلامی‌ام! ما را در غمتان شریک بدانید.

«نصیر مجاب» دیگر شاعر مطرح افغانستانی نیز در صفحه اینستاگرامش با انتشار یافتن تصویر های از زلزله کرمانشاه درج کرد: زلزله دل ما را هم تکان داده است؟ که بعد از تسلیت آستینی بالا بزنیم.

«محمد کاظم کاظمی» شاعر و چهره ادبی مطرح مهاجر افغانستانی نیز در کانال تلگرامی خود درج کرد: « شاعر و چهره ادبی مطرح مهاجر افغانستانی نیز در کانال تلگرامی خود درج کرد: «همدلان، همزبانان! تسلیت و ما را در غم خود شریک بدانید.»

«ابوطالب مظفری»

«سیده تکتم حسینی» شاعر افغانستان و برنده پاداش قیصر امین‌پور نیز در صفحه اینستاگرامش به مردم ایران تسلیت عنوان کرد.

«زینب بیات» شاعر، نویسنده و گوینده افغانستانی نیز در کانال تلگرامی خود درج کرد: به آرامش روز گذشته تفکر می‌کنم؛ به سوسوی باد موقع پیچیده شدن در برگ‌های نیمه‌زرد درختان غرب. .. .. به دختری که دست‌هایش را دور گردن پدرش حلقه کرده بود… روز گذشته … .. .. ..