تاریخ: ۱۷:۰۰ :: ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
همدان مهیای اجلاس بین المللی جهانگردی می گردد

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، ، درحالی‌که هنوز یک ماه از برپایی کنفرانس رخداد "همدان پایتخت گردشگری آسیا" نمی‌گذرد، پایتخت تاریخ و تمدن این روزها آماده میزبانی از "چهلمین اجلاس اعضای منسوب سازمان جهانی گردشگری" می‌شود. گردشگری همدان چند سال پیش مظلوم واقع‌شده و چندان موردتوجه قرار نمی‌گرفت […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، ، درحالی‌که هنوز یک ماه از برپایی کنفرانس رخداد "همدان پایتخت گردشگری آسیا" نمی‌گذرد، پایتخت تاریخ و تمدن این روزها آماده میزبانی از "چهلمین اجلاس اعضای منسوب سازمان جهانی گردشگری" می‌شود.

گردشگری همدان چند سال پیش مظلوم واقع‌شده و چندان موردتوجه قرار نمی‌گرفت درحالی‌که همدان از نظر آثار تاریخی و جاذبه‌های تفریحی، تاریخی و فرهنگی، زیرساخت‌ها، شرایط مناسب آب و هوایی و غیره هیچ‌چیزی کم ندارد و وجود یک هزار و ۸۰۰ اثر تاریخی در استان گویای ارتفاعات تاریخ و فرهنگ همدان هست.

بدون تردید همدان را باید بهشت گردشگری چهار فصل بخوانیم با ظرفیت‌های متفاوت. شاید کمتر منطقه‌ای را بتوان یافت که چون همدان جذابیت چهار فصلی داشته باشد و بهار، تابستان، پاییز و زمستان را به خوب ترین شکل ممکن به عکس بکشد. به‌نوعی خداوند نعمتش را در همدان تمام کرده هست.

از هر گوشه استان همدان می‌توان نه یکی لکن چندین آثار قابل‌توجه را اسم برد.

طبیعت بکر همدان می‌تواند مرجع شگرف و سرشار از ثروتی باشد که منتج به اشتغال بدون استفاده از نفت و آب گردد. آنچه طبیعت باید به همدان می‌داد، داده و تنها می‌ماند آنچه آدم با کوشش خود به آن اضافه کرده و به خوب ترین شکل بهره‌برداری کنند.برای آنکه طبیعت همدان منتج به تولید ثروت گردد، باید بتوان شرایطی فراهم کرد که گردشگران از سراسر نقاط کشور و البته جهان برای تجربه طبیعت همدان در چهار فصل متفاوت سال روانه دیار هگمتانه گردند.

شهرهای نظیر مشهد، اصفهان و یا تبریز همیشه جزء شهرهایی بوده‌اند که بسیار به آن‌ها و تاریخشان پرداخته‌ شده هست اما یکی از شهرهای تاریخی و جذاب ایران در حوزه گردشگری که در قیاس با شهرهای دیگر کم‌تر به آن نگاهی شده بود شهر زیبای همدان بود. شهری که بناهای تاریخی بسیاری را در خود جای داده و همه‌ساله میزبان گردشگران بسیاری از شهرهای متفاوت کشور و حتی کشورهای دیگر دنیاست.

این مطلبو از دست ندید!  طرح انتزاع وزارت ورزش و جوانان رد شد / دولت باید در این مورد لایحه ارائه کند

اما سال ۲۰۱۸ میلادی جور دیگری برای همدان اتفاق افتاد آن‌چنان که همدان در این سال برای میزبانی از دو رخداد با اهمیت منطقه‌ای و بین‌المللی انتخاب گردید تا با برپایی این وقایع داشته‌های بی‌نظیر و کم‌نظیر همدان به مردم داخل کشور و در عرصه بین‌الملل معرفی گردد.

با انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری قاره آسیا حدود ۲۰ روز پیش کنفرانس رخداد همدان پایتخت گردشگری قاره آسیا با حضور دبیرکل ACD، معاون اول رئیس‌جمهور، میهمانانی از ۳۳ کشور آسیایی و مسئولین کشوری و استانی برگزار گردید.

اما این روزها با نزدیک شدن به" چهلمین اجلاس اعضای منسوب سازمان جهانی گردشگری" پایتخت تاریخ و تمدن این بار در حالی آماده میزبانی این رخداد بین‌المللی می‌شود که این رخداد شاخص در عرصه بین‌المللی و حوزه گردشگری برای نخستین بار در کشور و در همدان برگزار می‌شود و همدان به نمایندگی از ایران میزبان این رخداد هست.

اجلاس جهانی جهانگردی ۲۱ تا ۲۵ آبان ماه ماه سال کنونی به میزبانی همدان برگزار می‌شود.سازمان جهانی گردشگری با عضویت ۵۵۲ شرکت خصوصی منسوب از ۱۵۸ کشور در حوزه گردشگری بین‌المللی فعالیت می‌کند و۱۴ شرکت خصوصی ایرانی عضو این سازمان می باشند که شرکت سیاحتی علیصدر همدان یکی از این ۱۴ عضو هست که سال گذشته به عنوان عضو هیات رئیسه این سازمان نیز انتخاب گردید.

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از تسنیم، وقایع آسیایی و بین‌المللی همدان در سال ۲۰۱۸ فرصت‌های بی‌بدیلی برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری شهر همدان و استان هست که باید از این فرصت‌ها به خوبی استفاده گردد تا بعد از گذشت این سال شاهد رشد و توسعه گردشگری، سرمایه‌گذاری، اشتغال و دیگر حوزه‌های استان باشیم.

گزارشازمرضیه کیهانیفرد