تاریخ: ۱۵:۳۰ :: ۱۳۹۶/۰۸/۲۹
همان بیمارستان فعال در پیاده روی اربعین در منطقه زلزله زده کرمانشاه مسـتقر گردید/ بکارگیری از گردان های بیت المقدس برای تأمین امنیت مردم

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مشرق، سردار بهمن ریحانی فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) در مورد آخرین فعالیت های امدادی سپاه پس از سانحه زلزله گفت: نخستین اموری سپاه اعزام رتبه ها و یگان های همان نقاط برای مساعدت به مصدومان و مجروحان و آواربرداری بود که در ساعات اولیه لشکر نبی […]

به گزارش راهنمای سفر من به نقل از مشرق، سردار بهمن ریحانی فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) در مورد آخرین فعالیت های امدادی سپاه پس از سانحه زلزله گفت: نخستین اموری سپاه اعزام رتبه ها و یگان های همان نقاط برای مساعدت به مصدومان و مجروحان و آواربرداری بود که در ساعات اولیه لشکر نبی اکرم(ص) با تمام امکانات مهندسی و عمده نیروهای سپاه در منطقه فعال گردیدند. علاوه بر این گردان های بیت المقدس، امام حسین (ع) و رتبه های لشکر نبی اکرم(ص) در شهرهای استان در آواربرداری و جابه جایی مجروحان به بیمارستان و تدفین و غسل به کشتن رسانده شدگان سانحه که کار سختی هم بود، با مشارکت تعداد ای از روحانیون فعال گردیدند.

وی اضافه کرد: در اقدام بعدی، بیمارستانی را که در مهران برای ایام اربعین ساکن شده بود، فراخوان کردیم تا در منطقه مسـتقر گردد. در کمتر از ۲۴ ساعت کار جابه جایی مجروحان به بیمارستان انجام گردید و تا الآن هر روز حدود ۳۷۰۰ نفر مراجعه به این بیمارسـتان وجود داشته که البته بهداری نیروی زمینی سپاه در این حوزه فعالیت چشمگیری داشته هست.

فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) در ادامه صحبتی خود با صبح صادق گفت: اقدام بعدی تأمین امنیت منطقه های و مراقبت از اموال مـردم بود که از گردان های بیت المقدس برای تأمین امنیت و گشت خانمی در منطقه های بکارگیری کردیم؛ به چه علت که همواره پس از بلایای طبیعی از این دست بعضی اشخاص سودجو وجود دارند که از شرطها سوء بکارگیری می کنند؛ بنابراین امنیت نسبی به وجود آمد و این امر با مشارکت نیروی انتظامی بسامان تر شده هست.

این مطلبو از دست ندید!  طبیعت «مِشه سویی» در دامنه کوه اسپیناس

فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) با اظهار اینکه در بحث حمایت از مردم، مؤسسات قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با تشخیص ۱۰ ســر حد در منطقه در ســه وعده ۱۰ هزار غذا را پخت کرده و پخش می کنند و در قصر شیرین نیز هر روز پنج هزار غذا پخش می گردد، اضافه کرد: پایگاه هــای گردان های ما در منطقه های مرزی همگی افزون بر مأموریت تأمین امنیت مرزها، مقری برای امدادرسانی شده هست و رتبه هایی از توپخانه سپاه، تیپ انصار الرسول(ص) و چند رتبه دیگر همکاران لشکر نبی اکرم(ص) می باشند.

فرمانده سپاه نبی اکرم(ص) دنبال کرد: دهیاران توجیه شده اند که آمارگیری دقیقی انجام بدهند و پس از اموری اولیه امداد ضروری هست به مسائل ارزشمند مردم دقت گردد. ..

همگی از دغدغه های بعدی مردم هست.