گروه: سبک زندگی
تاریخ: ۱۴:۱۹ :: ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
هشدار به کشاورزان برای جدی گرفتن آفت سن

محمدنافع علایی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، گفت: با عنایت به اهمیت مبارزه با آفت "سن گندم"، تمهیدات لازم در راستای پایش مزارع و اطلاع رسانی به کشاورزان از طرق مختلف و تامین نهاده‌های مورد نیاز این مبارزه، به انجام رسیده است. وی افزود: امسال نیز همانند سال‌های گذشته، مراقبت‌های لازم از طریق شبکه‌های مراقبت […]

محمدنافع علایی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، گفت: با عنایت به اهمیت مبارزه با آفت "سن گندم"، تمهیدات لازم در راستای پایش مزارع و اطلاع رسانی به کشاورزان از طرق مختلف و تامین نهاده‌های مورد نیاز این مبارزه، به انجام رسیده است.

وی افزود: امسال نیز همانند سال‌های گذشته، مراقبت‌های لازم از طریق شبکه‌های مراقبت بخش دولتی و خصوصی به انجام رسیده و با توجه به اینکه موسم ریزش سن مادر فرا رسیده، لازم است تا کشاورزان با پایش مزارع خود و با هماهنگی مراکز جهاد کشاورزی نسبت به انجام مبارزه اقدام کنند.

مدیر جهاد کشاورزی سقز عنوان کرد: شرایط آب و هوایی سال زراعی جاری باعث تاخیر در ریزش سن در منطقه سقز شده و بنابر این فرصت زیادی برای مبارزه موثر با این آفت، به طوری که بیشترین راندمان را داشته باشد، در اختیار نخواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزان شهرستان سقز در کنار مبارزه با آفت سن، مبارزه با علف‌های هرز را نیز در دستور کار داشته‌اند و تا این مقطع در بیش از هفت هزار هکتار از کشتزارها، علیه این آفات مبارزه صورت گرفته است.

انتهای پیام