تاریخ: ۱۱:۲۰ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
هشدار؛ استفاده قارچ های سمی ۱۷ لرستانی را بستری کرد

خبرگزاری مهر: استفاده قارچ‌های سمی خودرو در طبیعت، تاحالا ۱۷ لرستانی را راهی بیمارستان کرده است.   علی رغم هشدار‌های مکرر مراجع مربوط در دانشگاه علوم پزشکی و اورژانس، اما همچنان استفاده قارچ‌های سمی خودرو مسمومیت تعداد بسیاری از مردم را به دنبال داشته و ۵ نفر را به کام مرگ کشانده است. طبق اعلام سازمان […]

خبرگزاری مهر: استفاده قارچ‌های سمی خودرو در طبیعت، تاحالا ۱۷ لرستانی را راهی بیمارستان کرده است.

  علی رغم هشدار‌های مکرر مراجع مربوط در دانشگاه علوم پزشکی و اورژانس، اما همچنان استفاده قارچ‌های سمی خودرو مسمومیت تعداد بسیاری از مردم را به دنبال داشته و ۵ نفر را به کام مرگ کشانده است.

طبق اعلام سازمان اورژانس کشور تا ساعت ۲۰ روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۷ لرستانی به سبب مسمومیت با قارچ‌های سمی به جایگاه ها درمانی مراجعه کرده اند که از این تعداد ۶ نفر در بیمارستان بستری شده اند.

۳

تاحالا مسمومیت از طریق استفاده قارچ‌های خودرو در ۵ استان کشور، منتج به مسموم شدن ۲۷۷ نفر، مرگ ۵ نفر و بروز آسیب شدید کبدی برای ۱۷ نفر شده است.

دانشگاه علوم پزشکی لرستان ضمن اخطار نسبت به استفاده قارچ‌های کوهی، اعلام نموده است که تشخیص مسموم نبودن بعضی قارچ‌ها منحصرا از طریق نمونه گیری در آزمایشگاه امکان پذیر است؛ تشخیص سمی بودن قارچ‌ها از طریق رنگ، شکل، طعم و یا از طریق سایر روش‌های سنتی امکان پذیر نیست.

این مطلبو از دست ندید!  نمایی از طبیعت زمستانی در اصفهان + فیلم